رفتن به مطلب

سوالات و حل تشریحی آزمون نظام مهندسی محاسبات پایه سه بهمن 94

اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

الان اعتراض نكنيد بعد از اينكه سازمان نمونه سوالات را با كليدش اعلام كرد ، خودش يك قالب ورد ميده كه هر كسي اعتراض داره بفرسته . اونوقت هماهنگ بشيد و بفرستيد

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• تعداد پاسخ 261
  • زمان ایجاد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پست های محبوب

admin

حل تشریحی آزمون نظام مهندسی محاسبات پایه سه بهمن 94 ( سوالات 1 تا 30) منبع:  Hidden Content Give reaction or reply to this topic to see the hidden content. کانال تلگرام دکترمسعود حسین زاده اصل دانلود ازمنبع یا از پیوست     ---------------------------- دانلود سوالات آزمون محاسبات94 بهمن c303کد منبع: Hidden Content Give reaction or reply to this topic to see the hidden content. &#

Fredcivil

متن پیشنهادی بنده: خواهشا مقدمه رو هر کس نامه نگاریش خوبه بنویسه من که هر چی مینویسم خوب در نمیاد.اما توضیحات سوالات: ۱.صورت سوال:در یک قاب ساختمانی ساده با مهاربندهای همگرای ویژه پس از اتمام عملیات تحلیل و طراحی و در هنگام تیپ بندی مقاطع اعضا افزایش مقطع کدامیک از اعضای قاب صحیح نیست؟(فرض کنید پس از تیپ بندی اعضا تحلیل و طراحی مجدد انجام نمی شود.همچنین فرض کنید سختی جانبی ستونها در برابر سختی جانبی مهاربندها بسیار ناچیز بوده و تغییر ابعاد اعضای قاب تاثیری در نحوه توزیع نیروی جانبی قاب بین عنا

Barazandeh123

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و همکاران عزیزم لطفا هر سوالی رو که همگی به این نتیجه رسیدیم که ایراد داره و چند نوع برداشت از حل سوال میشده و مشکل از طراح سوال بوده رو هر چه زودتر جمع بندی کنیم و به صورت یه نامه تایپی یا دست نوشته فکس کنیم به دفتر مقررات ملی آقای محمدی مسئول آزمون ها تا رسبدگی بشه قبل از اینکه سازمان سنجش رسیدگی کلی رو انجام داده باشه..چون این حق همه ماست اینا همیشه و در هر آزمون چند تا سوال مبهم طرح میکنن تا وقت همه گرفته شه و درگیر اون سوالا شن و این اصلا انصاف نیست چون اگر وق

تصاویر ارسال شده

سلام دوستان

کسی اطلاع نداره کلید دفتر مقررات ملی ساختمان کی اعلام میشه؟

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید...

مهندس جان اتفاقا بهتره که همین الان بفرستن که کلی یکدفعه اونارو هم در نظر بگیرن....

لینک به دیدگاه

کلید رو تو سایت گذاشتن

لینک به دیدگاه

لینک کلید سوالات

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
لینک به دیدگاه

دوستان سریعتر اعتراض بدین.اون سوال پی وستون و سوالی که ضریب نامعینی رو در کمال شگفتی ۱.۲ گرفته بدون تردید حذف میشن.اون سوال حداقل برش پایه هم به نظرم حذف میشه.

سوال دیوار برشی هم میشه به نوعی بهش امید بست و همچنین سوال فاصله خاموتها در ناحیه غیر بحرانی.البته این دو سوال احتمال حذفشون کمتره.

لینک به دیدگاه

دوستان سریعتر اعتراض بدین.اون سوال پی وستون و سوالی که ضریب نامعینی رو در کمال شگفتی ۱.۲ گرفته بدون تردید حذف میشن.اون سوال حداقل برش پایه هم به نظرم حذف میشه.

سوال دیوار برشی هم میشه به نوعی بهش امید بست و همچنین سوال فاصله خاموتها در ناحیه غیر بحرانی.البته این دو سوال احتمال حذفشون کمتره

دوستان لطفا از ادبیاتی استفاده نکنید که مشخص بشه علاقه دارین کدام سئوال حذف بشه 

لطفا همون سئوالهایی که به نتیجه رسیدیم و براشون دلیل منطقی داشتیم رو اعتراض کنید

بنده سئوال مربوط به پی و مهاربند و p رو طبق کلید درست زدم  و با حذف دیوار برشی به امید خدا قبول میشم ولی واقعا علاوه بر حداقل برش سیلو  به سئوال پی و p اعتراض میزنم  چون یک دلیل علمی و منطقی براشون دارم که اعتراض کنم 

پس لطف بفرمایید مواضع شخصیتون رو در نظر نگیرین .  مرسی

پس بعضی از دوستان می گفتند همراه با کلید سئوالات  فرم اعتراض به سئوالات رو هم میزارن کدوم قسمت سایت رو باید نگاه کنیم . منکه چیزی پیدا نکردم. یکی هم پیدا بشه شماره فکس و تماس مطمئن رو ارائه بده که منت سرمون گذاشته

لینک به دیدگاه

خب اینا دقیقا سوالایی بود که دوستان به مبهم بودنش توافق داشتن و نظر شخصی من به هیچ وجه نیست.

دوستان غیر از سوالای بالا کدوم سوال رو مد نظر دارن؟

لینک به دیدگاه

با سلام و وقت بخیر...

دوستان بهتره یه گشتی هم توو سایت ارشد عمران بزنید اونجا هم بچه ها دارن سخت پیگیر میشن..و نامه به همراه سوالات با دلایل حاضر شده..لطف چک کنید...

Arshadeomran.ir

لینک به دیدگاه

خب اینا دقیقا سوالایی بود که دوستان به مبهم بودنش توافق داشتن و نظر شخصی من به هیچ وجه نیست.

دوستان غیر از سوالای بالا کدوم سوال رو مد نظر دارن؟

سلام

اون سوال مقدار برش کل در دو امتداد را عجیب و غریب جواب داده، مقدار ضریب نامعینی را برابر 1.2 گرفته در حالی که در صورت سوال هیچ اشاره ای نشده و با توجه به اینکه اشاره نشده طبق روال تست های دوره های قبل باید بر اساس ساختمان منظم حل بشه. اما از دست این دفتر مقررات ملی ... . سوالی که همه ایران و اساتید اتفاق نظر دارن جواب 2500 هست حالا جواب دادن 3000 سوال 59 سری a

سوال مهاربند ساختمان 4 طبقه

لینک به دیدگاه

من تو سایت ارشد عمران رفتم ولی فکر کنم اینجا بحث علمی تره . البته شاید من اشتباه میکنمبرای فرم اعتراض هم باید تو قسمت اخبار برید اونجا دانلود کنین .

لینک به دیدگاه

دوستان متنی را تنظیم کنید تا برای سوال 59 سری a هم ارسال کنیم.

لینک به دیدگاه

من تو سایت ارشد عمران رفتم ولی فکر کنم اینجا بحث علمی تره . البته شاید من اشتباه میکنمبرای فرم اعتراض هم باید تو قسمت اخبار برید اونجا دانلود کنین .

دوست عزیز منم فکر میکنم این سایت علمی تره بچه های اون سایت هنوز متوجه درست بودن سوال شیب خرپا نشدن و جالبتر اینکه اصلا راجب سوال برش پایه که p رو ۱ یا ۱.۲ بگیره اصلا بحث نشده که با ارایه کلید تازه متوجه شدن ۳۰۰۰ رو گزینه درست زدن تو کلید. این نشون میده اون دوستامون که اکثرشون اون سوال رو با خیال راحت جز صحیح هاشون حساب کردن که الان غافلگیر شدن.در حالیکه من خودم که ۲۵۰۰ زده بودم اطمینان داشتم اقایون ضریب p رو ۱.۲ میگیرن و بر اساس اون حل میکنن.

فقط نمیدونم رو اون سوال فاصله خاموت خارج از ناحیه بحرانی هم اعتراض بدیم یا نه.ایشالا سوال دیوار برشی هم حذف میشه وشما قبول میشی.

لینک به دیدگاه

پاسخنامه نهایی جناب دکتر حسین زاده اصل

Hidden Content

لینک به دیدگاه

عزیز به نظرم همون توضیحی که اقای حسین زاده زیر سوال دادن خوبه برا متن اعتراض.
لینک به دیدگاه

دوست عزیز منم فکر میکنم این سایت علمی تره بچه های اون سایت هنوز متوجه درست بودن سوال شیب خرپا نشدن و جالبتر اینکه اصلا راجب سوال برش پایه که p رو ۱ یا ۱.۲ بگیره اصلا بحث نشده که با ارایه کلید تازه متوجه شدن ۳۰۰۰ رو گزینه درست زدن تو کلید. این نشون میده اون دوستامون که اکثرشون اون سوال رو با خیال راحت جز صحیح هاشون حساب کردن که الان غافلگیر شدن.در حالیکه من خودم که ۲۵۰۰ زده بودم اطمینان داشتم اقایون ضریب p رو ۱.۲ میگیرن و بر اساس اون حل میکنن.

فقط نمیدونم رو اون سوال فاصله خاموت خارج از ناحیه بحرانی هم اعتراض بدیم یا نه.ایشالا سوال دیوار برشی هم حذف میشه وشما قبول میشی.

مرسی ازت مهندس من خوشحالم به واسطه این مباحث با بزگوارانی مثل شما اشنا میشم . انشالا که تلاشهامون مثمر ثمر باشه.چون قبلا هم عرض کردم که یه بار که جدی خوندم شدم 49 و واقعا دوست ندارم تو این ازمونم بشم 49 . جالبه من یه بار هم برای ارشد شرکت کردم تو اون مقطع 2100 نفر ظرفیتدانگاهها بود و من رتبم شد 2200 به خاطر یه سئوال که درست حل کرده بودم و اشتباه علامت زده بودم  نزدیک 200 رتبه اومده بودم پایین . کلا با لب مرز من قرارداد دارم

دوستان ببخشید مطلب ب ربط می نویسم

لینک به دیدگاه

مرسی ازت مهندس من خوشحالم به واسطه این مباحث با بزگوارانی مثل شما اشنا میشم . انشالا که تلاشهامون مثمر ثمر باشه.چون قبلا هم عرض کردم که یه بار که جدی خوندم شدم 49 و واقعا دوست ندارم تو این ازمونم بشم 49 . جالبه من یه بار هم برای ارشد شرکت کردم تو اون مقطع 2100 نفر ظرفیتدانگاهها بود و من رتبم شد 2200 به خاطر یه سئوال که درست حل کرده بودم و اشتباه علامت زده بودم نزدیک 200 رتبه اومده بودم پایین . کلا با لب مرز من قرارداد دارم

دوستان ببخشید مطلب ب ربط می نویسم

من هم واقعا از اشنایی با دوستانی مثل شما خیلی خوشحال میشم.ایشالا دست به دست هم بدیم سوالای واقعا مبهم رو صرفنظر از اینکه درست زدیم یا نه حذف کنیم چون حتی اگر ایشالا قبول هم بشیم باعث بشیم تا برای آزمون بعدی طراح سوالا به خودشون اجازه ندن با سهل انگاریشون عمر و زحمت چند ماهه جوونا رو ضایع کنن.چون یک سوال غلط فقط یک سوال به ضرر داوطلب نیست ممکنه ضررش بیش از یک سوال باشه.من مطمینم شما و خیلی عزیزان دیگر اگه سوالای مبهم نبود الان وقت بیشتری برا سوالای دیگه داشتین و لب مرز نبودین.متاسفانه تو این آزمون فقط سطح سواد داوطلب مطرح نیست بلکه سطح سواد طراح سوال هم مطرحه.

از همه دوستان خواهش میکنم در طرح اعتراض ها همکاری داشته باشن تا بتونیم نتیجه بهتری بگیریم.انتظار نداشته باشیم خود آقایون سوالای مبهم رو حذف کنن یا به امید اینکه بقیه قراره فلان سوال رو دیگران اعتراض بدن هیچ کاری نکنیم.دوستان خواهشا حتی سوالایی که درست زدین رو هم اعتراض بزنین.مثلا خودم من خودم که طبق کلید سوال سیلو رو درست زدم اعتراض میزنم رو این سوال.چون به نظرم کسی که این سوال رو به خاطر مبهم بودنش نزده نه تنها سوادشون از من کمتر نیست بلکه شاید سوادش از من حقیر هم بیشتر باشه.

دوستان یا علی بگین و کمک کنین.هر سوالی رو هم که به نظرتون مبهمه حتما مطرح کنین.

ببخشین طولانی شد

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

من 37 تست زدم طبق کلید نظام 7 تا غلط دارم

اگر 2 تا تست حذف بشه قبولم

دوستانی که کلاس آمادگی ازمون شرکت کردن لطفا نظر اساتید خوشون رو راجب سوالاتي که امکان حذفشون وجود داره بگن تا همه روی یسری سوال مشخص اعتراض بزنیم شاید اینجوری امکان اینکه ترتیب اثر بدن بیشتر باشه.

آزمون مرداد 4 تا تست حذف شد.

لینک به دیدگاه

عزیز به نظرم همون توضیحی که اقای حسین زاده زیر سوال دادن خوبه برا متن اعتراض.

متن اعتراض سوال 59 سری A

سوال 59 دفترچه کد A: در رابطه با مقدار کل نیروی جانبی وارد بر ساختمان در هر دو امتداد

ابهامات : در صورت سوال اشاره­ای به منظمی و نامنظمی سازه ساختمان نشده است بنابراین نحوه بدست آوردن ضریب نامعینی دارای ابهام است و وضعیت آن مشخص نیست. حال اگر سازه در پلان منظم باشد و ضريب نامعيني بر اساس روش الف محاسبه شود، ضریب نامعینی برابر 1.2 خواهد بود و نيروي زلزله محاسبه شده در تركيب بارها بايد به اندازه 20 درصد افزايش يابد. از طرفي همين سازه اگر با روش ب كنترل شود، ممكن پس از محاسبات دقيق مقدار ضريب نامعيني آن برابر  یک بدست آید. بدین منظور بايد يكي از بادبندهاي ضربدري (یکی از قطری­ها) حذف شده و افت مقاومت سازه بررسي شود. با توجه به اينكه در هر راستا چهار بادبند قطري (معادل دو ضربدری) داريم، افت مقاومت بزرگتر 0.25 خواهد بود که ممکن است از 0.33 کمتر یا بیشتر شود. همچنين ممكن است سازه دچار پيچش شديد شود یا نشود. کنترل این موارد مستلزم اطلاعات بیشتر از جمله هندسه بادبندها، مقاومت فشاری و کششی آن­ها می­باشد. حال اگر سازه ساختمان نامنظم باشد در این حالت نیز ضریب نامعینی بر اساس روش ب محاسبه می­گردد.

لینک به دیدگاه

واسه سوال ٥٠ هم فكر كنم جواب موسسه جهش مناسب باشه

و سوال ٨ هم جواب حسين زاده

كاش اگر كسي با اساتيدي كه كلاس آمادگي آزمون برگذار ميكنن دسترسي داره نظر اونا رو هم ميگفت

لینک به دیدگاه

دوستان فقط خواهشا هر کس متن اعتراض رو با ادبیات خودش بنویسه و متن دیگران رو کپی نکنین لطفا.چون طبق گفته مقررات ملی همه اعتراض ها تک تکشون خونده میشه.و طرف اگه ببینه تموم متن ها یکیو میخونه و زحمت خوندن بقیه رو به خودش نمیده ولی اگه متن اعتراضات متفاوت باشن طرف مجبوره همش رو بخونه و این طوری فکر میکنم اگه واقعا سوال مبهم باشه و استدلال هامون منطقی قطعا احتمال حذف سوال مذکور بیشتر میشه به نظر من.

نکته جالب هم اینکه خودشون بعد ۳ هفته کلید رو میدن و نتایج هم احتمالا ۲ یا حتی ۳ ماه آینده اعلام میشه اون موقع انتظار دارن داوطلبا ظرف ۵ یا ۶ روز اعتراض هاشون رو بدن.واقعا همه چی شون بر اساس اصول و ضابطه هستش.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

بنده فایل پیوست را ارسال کردم.

Hidden Content

لینک به دیدگاه

دوستان فقط خواهشا هر کس متن اعتراض رو با ادبیات خودش بنویسه و متن دیگران رو کپی نکنین لطفا.چون طبق گفته مقررات ملی همه اعتراض ها تک تکشون خونده میشه.و طرف اگه ببینه تموم متن ها یکیو میخونه و زحمت خوندن بقیه رو به خودش نمیده ولی اگه متن اعتراضات متفاوت باشن طرف مجبوره همش رو بخونه و این طوری فکر میکنم اگه واقعا سوال مبهم باشه و استدلال هامون منطقی قطعا احتمال حذف سوال مذکور بیشتر میشه به نظر من.

نکته جالب هم اینکه خودشون بعد ۳ هفته کلید رو میدن و نتایج هم احتمالا ۲ یا حتی ۳ ماه آینده اعلام میشه اون موقع انتظار دارن داوطلبا ظرف ۵ یا ۶ روز اعتراض هاشون رو بدن.واقعا همه چی شون بر اساس اصول و ضابطه هستش.

این سوال 59 سری A رو چرا 3000 در نظر گرفتن. جالبه اکثریت افراد 2500 بدست آوردن. 

لینک به دیدگاه

این سوال 59 سری A رو چرا 3000 در نظر گرفتن. جالبه اکثریت افراد 2500 بدست آوردن.

به صفحات قبل رجوع کنین علت توضیح داده شده

لینک به دیدگاه

بله مهندس چون ضریب نامعینی رو ۱.۲ گرفته در حالیکه اکثر داوطلبین این ضریب رو یک گرفتن.دکتر حسین زاده هم راجب این مساله هشدار داده بودن که ممکنه ضریب نامعینی ۱.۲ مد نظر طراح بوده که به نظر ایشان و بسیاری از دوستان غیر منطقی است چون باید اطلاعات بیشتری راجب مساله داده میشد تا بشه این ضریب رو محاسبه کرد.

بنده خودم چون ۱۰۰ درصد مطمین بودم طراح این ضریب رو ۱.۲ گرفته تو اعتراض اولم این مساله رو فرستاده بودم.و الان تو این اعتراض اصلی هم قراره بفرستیم.

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,100
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    MichaelMax
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176