رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

من هم ابرسازه دارم و هم سازه نگار  براي ابرسازه هيچ وقت نگفتند پولي پرداخت کنيد اما براي سازه نگار 200 300 حتما بايد پرداخت کنيد مشکلي نيست اما آپديت بدرد بخوره و قابل ارزش باشد نه اينکه تو چند مورد باشه که زياد مهم نيست. ببنيد هيچ نرم افزاري بدون ايراد نيست ابرسازه  هم توترسيم بعضي  از آيتم ها بعضي وقتها  بيرون ميزنه اونم  بيشتر بخاطر ايراد فايل در خود اتبسه  اما من ابرسازه را بيشتر ميپسندم دستن باز تره و اگه تکلا بلد باشي يکم ديگه عالي ميشه آيا واقعا نصب روي تکلا و استفاده از قابليتهاي اون يک هنره يا ضعف واقعا دوست با انصاف باشند دوستان قبل از خريد حتما خروجي نرم افزار ببيند 

با توجه به اینکه شما از کاربران هر دو نرم افزارید لطفا در خصوص توانایی های هر یک بیشتر توضیح دهید. آیا استفاده از محیط تکلا برای ابر سازه ضعف است یا قوت؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام جناب مهندس کياني من با اينکه آموزش جداگانه سازه نگار هم گرفتم اما نتوسنتم باهاش ارتباط برقرار کنم حتي در شرکت رايان سازه  خانمي بودند که هر ماه زنگ ميزدند پيگير هم بودند خيلي دوست داشتم بانرم افزاربتونم کامل و خوب  کار کنم اين عيدم تصميم دارم چند تا پروژه کوچک که در حد خودم با هردوش بزنم اما يه چيز ميشه گفت نقشه هاي ابرسازه بين المللي تره و سازه نگار ايراني تر   در قسمت اتصالات ابرسازه خيلي خيلي کامله و واقعا نقطه قدرتشه و هر اتصالي به ذهنت ميرسه را طراحي و رسم ميکنه اما سازه نگار نه دفترچه محاسبات ابر سازه خيلي کامل و بقولي قابل ارايه تر و کامل تره  قسمت ترسيم نقشه ابر سازه براي خودش يه نرم افزاريه واقعا و بسيار کامل شايد خيلي زيادروش کار کردن  در قسمت اختصاص مقاطع يا مقطع سازه ش خيلي خوبه و ترسيم باهاش راحته و هر پيش بيني توش انجام گرفته شده .درنقشه کشي ابرسازه  نقشه هاش براي کارگاه ها ي  اسکلت ساز بهتر و کامل تره در آخر بازميگم نصب روي تکلا براش يه نقطه قدرته نه نقطه ضعف  من در دو نرم افزار زياد رو قسمت محاسباتيش زوم نکردم تا صحت نتايج را کامل بببينم اما تو بعضي از چک ها خيلي خوب بود  قسمت طراحي کف ستونهاي ابرسازه کامل تره و يه قسمت داره که کل کف ستون ميبره تو sap  و به روش اجزاي محدود طراحي ميکنه واقعتيش ترسيدم تا حالا باهاش کار کنم  ضمنا ابر سازه نرم افزار ابرسوله اش امسال در نمايشگاه ديدم واقعا اون يه چيز ديگه است نميدونم چرا کم تبليغش ميکنند

لینک به دیدگاه

باسلام

یک فایل فلزی قرار دادم لطفا مسولین هر دو شرکت زحمت تهیه نقشه ها را بکشند البته از کم و کیف فایل مطلع نیستم با تشکر

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و همکاران در این مورد باید در یک نظر کلی گفت سازه نگار کمی بهتر از ابر سازه است و کیفیت نقشه های اجرایی هم بهتره .

سازه نگار انصافا پشتیبانی بهتری دارد و لا اقل پاسخ نمیدانم  یا در حال بررسی هستیم میدند ولی ابر سازه خیر .ایرادات اعلام شده را حتی قبول نمیکنند .

سازه نگار اتصالات را کمی به قول ماها سنگیرن طرح میکنه و اگر خروجی یک اتصال را هم بررسی کنید میبینید که نکات بسیار ریزی را هم موثر فرض کرده که میتوان با یک قضاوت مهندسی به نتیجه بهتری رسید و در کل اتصال را وحشتناک سنگین طرح میکنه

سازه نگار برخی مواقع به قول معروف هنگ میکنه و فایل میپره

ابر سازه اگر کمی باهاش کار کرده باشیم میبینیم که یکنرم افزار دست کاری شده از تکلا هستش و شاید به خاطر همینه که تیم پشتیبانی قوی نداره

در کل اگر بدنبال ایجاد نقشههای اجرایی در زما ن کم و نه اتصالات هستید سازه نگار را پیشنهاد میدم

اگر تجربه استفاده از نرم افزار بهتری دارید لطفا راهنمایی فرمایید .

جهت محاسبه اتصال نتیجاتا کدام نرم افزار را معرفی می فرمایید.

من سازه نگار را فکر میکنم بهتر باشه .

این تایپیک فقط یک نظر خواهی بوده و میبینیم که تولید کنندگان این شرکت ها هم انگار حضور دارن پس چه بهتر که خودشان از محصولاتشان دفاع کنند .

البته این موضوع قبلا هم در ایران سازه مطرح شدو دوستان تولید کننده ابر سازه هم حضور فعالی داشته اند ولی به جایی نرسید اگر مایلند میتوانند تایپیک ویزه ایجاد کنند .

با سلام خدمت دوستان و همکاران در این مورد باید در یک نظر کلی گفت سازه نگار کمی بهتر از ابر سازه است و کیفیت نقشه های اجرایی هم بهتره .

سازه نگار انصافا پشتیبانی بهتری دارد و لا اقل پاسخ نمیدانم  یا در حال بررسی هستیم میدند ولی ابر سازه خیر .ایرادات اعلام شده را حتی قبول نمیکنند .

سازه نگار اتصالات را کمی به قول ماها سنگیرن طرح میکنه و اگر خروجی یک اتصال را هم بررسی کنید میبینید که نکات بسیار ریزی را هم موثر فرض کرده که میتوان با یک قضاوت مهندسی به نتیجه بهتری رسید و در کل اتصال را وحشتناک سنگین طرح میکنه

سازه نگار برخی مواقع به قول معروف هنگ میکنه و فایل میپره

ابر سازه اگر کمی باهاش کار کرده باشیم میبینیم که یکنرم افزار دست کاری شده از تکلا هستش و شاید به خاطر همینه که تیم پشتیبانی قوی نداره

در کل اگر بدنبال ایجاد نقشههای اجرایی در زما ن کم و نه اتصالات هستید سازه نگار را پیشنهاد میدم

با سلام خدمت دوستان

مسلماً هیچ نرم افزاری کامل کامل نیست . حتی خود ماکروسافت همچین ادعایی در خصوص ویندوز ندارد .

به هر حال هر نرم افزاری یک سری قابلیت ها دارد و مسلماً خیلی از امکانات را هم ممکن است در حال حاضر نداشته باشد و در آپدیت های بعدی مد نظر قرار داشته باشد .

خواهش بنده از شما این است که کلی گویی نکنیم .

فرموده اید " ابرسازه فلزی ، نرم افزار دست کاری شده تکلا است . " . اگر با تکلا کار کرده باشید قطعاً می دانید که تکلا به هیچ عنوان اتصالات را طراحی نکرده و دفترچه محاسباتی برای طراحی اتصالات ارائه نمی کند . انصافاً با دلیل و مدرک حرف بزنید .

فایل قرار بدهید و نمونه خروجی هر دو نرم افزار را مقایسه کنید .

کلی گویی نتیجه ای ندارد . به قول معروف با حلوا حلوا کردن که دهان شیرین نمی شود .

اگر با نرم افزار ابرسازه فلزی کار کرده اید فایل طراحی و دفترچه و نقشه سازه خود را در همین تاپیک قرار دهید تا برروی آن بحث بشود .

اگر با سازه نگار کار کرده اید نیز به همین ترتیب

خواهشاً اگر نقدی بر هر کدام از نرم افزارها وجود دارد با نمونه خروجی و دلیل و مدرک صحبت کنیم تا هر کدام از نرم افزارها هم بتوانند از عملکردشان دفاع کنند .

مسلم بدانید اگر تیمی که برروی نرم افزارهای ابرسازه کار می کنند توانایی پاسخگویی به سوالات شما عزیزان را نداشتند ، اینقدر اصرار بر این موضوع نمی کردند .

پس خواهشاً با کلی گویی ، عملکرد و زحمات مجموعه ای را زیر سوال نبریم . با مثال ، نقشه ، دفترچه محسبات و به طور علمی و درچهارچوب آیین نامه های طراحی می توان با قضیه برخورد نمود و به نتیجه رسید که بالاخره کدام نرم افزار قوی تر است .

با تشکر

من از هیچکدام از این نرم افزارها دفاع نمیکنم چون نه نفعی برای من دارد و نه میتوانند ضرری به من برسانند من فقط نظرم را گفتم چون با هر دو کار کردم وهمونطور هم که در تایپیک های قبلی گفتم بنده سازه نگار را راحت تر میدانم .قرار هم نیست حلوا حلوا کنیم دوست عزیزو البته که نمیتوان منکر سرعت بخشی به بسیاری از موارد در نقشه ها توسط این نرم افزار ها شد 

.

شرکتی که برای فلزی و فنداسیون دو قفل نرم افزاری ارایه میدهد و لی در زمان ابدیدت نرم افزارمیگوید حتما باید هر دو را بروز رسانی کنی و تکی نمیشود .تکلیف ادامه استفاده از نرم افزارهایش را خودش همون موقع برای کابرش مشخص میکند .

بهر حال هر کس نظری میدهد .و چه بهتر که اگرمسولین این نرم افزار ها هم در این تایپیک میایند .خوب خودشان برای تبلیغ کارشان هم که شده نمونه کامل را قرار دهند تا همه  بررسی کنند .من که نرم افزار را خریدم بعد هم که دیدیم نظرم را تامین نمیکند گذاشتم کنار .نیومدم که بگم شرکت محترم بیا بگیر بابا .چون اینجا ایرانه دیگه وجنس فروخته شده پس گرفته نمیشود .

آپدیت نرم افزارها معمولا رایگان هستند.

ابر سازه اپدیت را رایگان نمی دهد.؟!!

در پاسخ باید گفت خیر رایگان نیست معمولا یک هزینه سالانه بابت ابدید گرفته میشود و درطول سال فایلهای لازم را از طریق سایت در اختیار کاربر قرار میدهند منتها چیز عجیبی که من بهش برخورد کردم در مورد ابر سازه و ابر پی بود که شرکتش میگه نمیشه یکی را برروزرسانی کنی و باید هزینه بروزرسانی هر دو را پرداخت کنید

لینک به دیدگاه

باسلام و تبریک پیشاپیش سال نو

بنده اوایل اسفند ماه 94 با توجه به شرایط ویژه فروش سازه نگار این نرم افزار رو تهیه کردم بعد از مدتی کار با این نرم افزار اواسط اسفند ماه این نرم افزار رو پس دادم.

ایرادات عمده:

1-اتصال تیرهای مورب در پلان بصورت مورب شناسایی نمیشوند که با توجه به اینکه در اغلب مواقع تیرها بصورت مورب به ستون متصل هستند این مورد اشکال بزرگیست.

2-اتصال تیرهای زاویه دار در ارتفاع که خصوصا در عقب روی طبقه آخر زیاد اتفاق میافتد قابل شناسایی نیست

3-فقط یک نوع وصله ستون به ستون در نرم افزار قابل طراحی است و بعد جوش در وصله ستون به ستون تماما 6 میلی متر در نظر گرفته میشود

4-چیزی که برای بنده خیلی تعجب برانگیز بود این بود که  در اتصال خمشی که از ورق کله گاوی استفاده میشود مثلا خود نرم افزار ضخامت ورق کله گاوی رو 2 سانت داده ولی در همان حتی اگه ضخامت رو به 1 سانت هم کاهش بدیم باز نرم افزار سازه نگار اون رو سبز نشون میده یعنی این اتصال برای 1 سانت هم قابل قبوله و این یعنی طراحی خود نرم افزار بهینه نیست.

5-دفترچه محاسبات سازه نگار ابهاماتی داره که از جمله همان ضخامت کله گاوی هست

6-اتصالات تیر به تیر در سازه نگار تعریف نشده است

7-محیط نرم افزار یه هیچ وجه user freindly نیست

8-طبق مبحث 10 باید خط محور تیر و ستون و مهاربند در یک نقطه همرس باشند که وقتی تیر ها رو از بالا تراز میکنیم این بند در سازه نگار تامین نمیشود

9-موارد دیگه ای هم هست که حضور ذهن ندارم

در ضمن این نکته رو هم باید عزض کنم که گروه رایان سازه وتقعا پشتیبانی عالی دارند،اخلاق حرفه ای فوق العاده دارند،و برخورد فوق العاده مودیانه ای دارند.

بنده با توجه به اینکه ابر سازه فلزی رو هم تهیه کردم با قاطعیت تمام عرض میکنم که ابر سازه بسیار قوی تر و کامل تر از سازه نگار هستش.

لینک به دیدگاه

همانطور که مهندس

Hidden Content

فرمودند برترین حسن سازه نگار در داشتن اخلاق حرفه ایی و پشتیبانی عالی و پذیرش خطاها می باشد و نکته دیگر اینکه قدمت این موسسه می باشد دوستان در خصوص پشتیبانی ابر سازه تجربه ایی ندارند؟
نگرانی از بابت ادامه کار یک موسسه خیلی مهم است مثل عدم پشتیبانی که برای کد استیل بوجود آمد.
لینک به دیدگاه

همانطور که مهندس

Hidden Content

فرمودند برترین حسن سازه نگار در داشتن اخلاق حرفه ایی و پشتیبانی عالی و پذیرش خطاها می باشد و نکته دیگر اینکه قدمت این موسسه می باشد دوستان در خصوص پشتیبانی ابر سازه تجربه ایی ندارند؟
نگرانی از بابت ادامه کار یک موسسه خیلی مهم است مثل عدم پشتیبانی که برای کد استیل بوجود آمد.

باید عرض کنم که تا بحال بنده از پشتیبانی ابر سازه هم راضی هستم تا جایی که اخیرا یر اشکالی که بنده داشتم مسول فنی ابر سازه حدود 30 دقیقه با حوصله مسله رو برای بنده تشریح کردند.مهندس جان بنده هم دقیقا دغدغه شما رو داشتم مضاف اینکه بنده سازه نگار رو هم خریده بودم با این حال با تحقیقاتی که انجام دادم یقینا جای شکی ندارم که ابر سازه خیلی برتر از سازه نگاره

لینک به دیدگاه

با سلام

خدمت وستان و همکاران محترم عرض میکنم بنده نزدیک به 2 ساله هر دو نرم افزار سازه نگار و ابر سازه فلزی رو خریداری کردم . در مورد این دو نرم افزار بخدمتتون عرض کنم هردو نرم افزار دارای قدرت ها و قابلیت هایه منحصر بفردی هستند مثلا در مورد ابرسازه دفترچه محاسبات مربوط به اتصالات و بیس پلیت عالیه در مورد نرم افزار سازه نگار هم باید بگم این نرم افزار دارای محیط برنامه نویسی شده غیر وابسته به نرم افزار ثانی هستش و دارای هسته محکم میباشه که در مقایسه با ابر سازه به نظر بنده این یه مزیته .. کار با نرم افزار ابر سازه راحتتر و سریعتر از نرم افزار سازه نگار بوده وامکانات و تنظیمات بالاتر جهت ویرایش نقشه ها رو داره . نرم افزار سازه نگار دارای محاسبات مربوط به آیین نامه 2800 ازجمله تغییر مکان و غیره هستش . در نرم افزار سازه نگار طراحی خودکار اتصالات در مقایسه با طراحی اتصالات خودکار نرم افزار ابرسازه راحتتره  . تهیه نقشه در ابر سازه در مقایسه با نرم افزار سازه نگار کمی سریعتره . در کل بنده نرم افزار ابرسازه رو بیشتر از نرم افزار سازه نگار میپسندم ولی این به معنی نفی نرم افزار سازه نگار نیست . خودمم راغب به آپدیت 7 به 8 این نرم افزارم . در مورد پشتیبانی هم هر دو شرکت خوبن ، هر چند که بنده بیشتر از سازه نگار با پیشتیبانهایه نرم افزار ابرسازه مواردم رو حل کردم . در مورد سایر برنامه هایه ابرسازه نیز بنده بخاطر راحتی کارو عدم نیاز به ویرایش و نیز استفاده از قابلیت هایه نرم افزار تکلا نرم افزار هایه ابر پی و ابر بتن این شرکت رو استفاده میکنم  . البته اینا کلیات بود که بطور خلاصهعرض کردم

لینک به دیدگاه

خیلی جالبه دوستانی در این تاپیک اظهار نظر می فرماییند اغلب مدت کمی عضو ایران سازه شدن. امید است کاربران با تجربه تر هم مشارکت بفرمایند.!

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلام

با توجه به اينكه شخصاً تجربه كار با نرم افزار ابر سازه رو ندارم، خوشحال ميشم اگر دست اندر كاران اين شركت خروجي نقشه هاي فايل پيوست شده رو جهت مشاهده و مقايسه دوستان همين جا قرار بدن.

با تشكر

Hidden Content

لینک به دیدگاه

جالبه این همه اصرار مبنی بر قرار دادن فایل طراحی و آخر هم هیچ.!!

لینک به دیدگاه

بهترین کار این بود که خود شرکت ها نمونه قرار بدند و خودشون را در برابر یک امتحان تست کنند که این کار صورت نگرفت .

دوستان توجه کنید شرکتی که پشتیبان قوی ندارد مثل اینکه پولت را دادی شانسی بازی کردی و خلاص .هر نرم افزاری دارای ایراد هستش چه سازه نگار و چه ابر سازه  و قابل برطرف شدند و لی اینکه مثلا ابر سازه حتی برای نسخه های متفاوت مثلا فلزی و فنداسیون حاظر به بروزرسانی یکی بغییر دیگری نیست جای بسیار  فکر کردن دارد که این شرکت چه منظوری دارد .همه دوستانی هم که حرف بنده را رد میکنند و میتوانند نرم افزار را جدا گانه بروز کنند خصوصی راه ارتباطی را اعلام کنند تا بنده قفل نرم افزاری ورژن قدیم را با نصب قیمت به انها واگذار کنم حال بروندو جداگانه بروزرسانی کنند

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

جالبه این همه اصرار مبنی بر قرار دادن فایل طراحی و آخر هم هیچ.!!

با سلام

طی چند هفته گدشته نمایشگاه صنعت ساختمان در مصلی و حجم بالای تماس های ورودی به دفتر ( با توجه به رونق مثبته بازار محاسبات ) باعث شد که با اندکی تاخیر نمونه خروجی نرم افزار تهیه شود و در این خصوص عدرخواهی می گردد . امروز حتما نمونه خروجی ها برروی سایت ایران سازه قرار می گیرد .

با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان

بهترین کار این بود که خود شرکت ها نمونه قرار بدند و خودشون را در برابر یک امتحان تست کنند که این کار صورت نگرفت .

دوستان توجه کنید شرکتی که پشتیبان قوی ندارد مثل اینکه پولت را دادی شانسی بازی کردی و خلاص .هر نرم افزاری دارای ایراد هستش چه سازه نگار و چه ابر سازه  و قابل برطرف شدند و لی اینکه مثلا ابر سازه حتی برای نسخه های متفاوت مثلا فلزی و فنداسیون حاظر به بروزرسانی یکی بغییر دیگری نیست جای بسیار  فکر کردن دارد که این شرکت چه منظوری دارد .همه دوستانی هم که حرف بنده را رد میکنند و میتوانند نرم افزار را جدا گانه بروز کنند خصوصی راه ارتباطی را اعلام کنند تا بنده قفل نرم افزاری ورژن قدیم را با نصب قیمت به انها واگذار کنم حال بروندو جداگانه بروزرسانی کنند

با سلام خدمت شما جناب آقای مهندس رفعت فر

طی تماسی که شما با دفتر شرکت ابرسازه داشته اید یا همکاران فروش به درستی منظورشان را منتقل نکرده اند و یا شما به درستی صحبت های همکاران فروش را متوجه نشده اید . این موردی که شما می فرمایید که برای آپدیت یک نرم افزار اجباراً می بایست قفل های دیگر هم آپدیت شوند اصلا صحت ندارد . پس لطفاً برداشت اشتباه نفرمایید . شما می توانید هرکدام از نرم افزارهای مورد نظرتان را به صورت جداگانه آپدیت کنید . حتی می توانید قفل های نرم افزارها را به صورت یکجا و برروی یک قفل ، یا چداگانه در اختیار داشته باشید .

لطفاً در خصوص موضوعات اول مطمئن شوید و بعد قضاوت کنید .

هر شرکتی برای اعتبار و آبرویش خیلی بیشتر از آن چیزی که شما فکر می کنید ( و بر اساس آن تصمیم می گیرید )  هزینه می کند . در جریان باشید که پول شارژ سالیانه به منظور پشتیبانی کاربر می باشد . هستند کاربرانی که بدیهی ترین موارد طراحی اتصالات و سازه را هنوز بلد نیستند و می بایست فرضاً از طریق تلفن و موبایل با ایشان صحبت شده و پشتیبانی مورد نیاز انجام گیرد و این گوشه ای از هزینه شارژ سالانه کاربر می باشد . مسلماً با شخص شما هم بارها و برای پشتیبانی تماس گرفته شده و وقت گذاشته شده است .

زود قضاوت نکنیم

با آرزوی موفقیت روز افزون

گروه نرم افزاری ابرسازه ها

لینک به دیدگاه

باسلام

یک فایل فلزی قرار دادم لطفا مسولین هر دو شرکت زحمت تهیه نقشه ها را بکشند البته از کم و کیف فایل مطلع نیستم با تشکر

با سلام خدمت همه عزیزان

نمونه فایل خروجی نرم افزار ابرسازه فلزی که با توجه به اولین فایل کاربر سایت تهیه شده است بپیوست ارائه می گردد .

خروجی های دومین فایل سازه نیز در اوایل هفته آینده در تاپیک قرار خواهد گرفت .

Hidden Content

لینک به دیدگاه

باسلام

با سلام خدمت همه عزیزان

نمونه فایل خروجی نرم افزار ابرسازه فلزی که با توجه به اولین فایل کاربر سایت تهیه شده است بپیوست ارائه می گردد .

خروجی های دومین فایل سازه نیز در اوایل هفته آینده در تاپیک قرار خواهد گرفت .

باسلام و تشکر از ارائه نقشها

در اولین دید شیت بندی دیده نشد. بررسی بیشتر را باهمکاری سایردوستان ارائه می کنیم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام

با توجه به اينكه شخصاً تجربه كار با نرم افزار ابر سازه رو ندارم، خوشحال ميشم اگر دست اندر كاران اين شركت خروجي نقشه هاي فايل پيوست شده رو جهت مشاهده و مقايسه دوستان همين جا قرار بدن.

با تشكر

با سلام

احتراماً نمونه نقشه های سازه شما که توسط نرم افزار ابرسازه فلزی ترسیم گردیده است ، به انضمام نمونه دفترچه محاسبات اتصالات بپیوست ارائه می گردد .

Hidden Content

لینک به دیدگاه

با سلام بنده هم حداقل 5 سال است که کاربر سازه نگار هستم و معتقدم نقاط قوت این نرم افزار نسبت به نقاط منفی آن خیلی بالاست و با دیدن خروجی های ابرسازه به نظرم این نرم افزار هم توانمند بوده و قادر به پاسخگویی به نیاز مهندسین طراح می باشد ولی از نظر خیلی از دوستان که کار طراحی انجام می دهند و فایل را به نقشه کش می دهند تا نقشه های سازه در محیط اتوکد تهیه شود خروجی هیچ کدام از این دو نرم افزار نمی تواند سلیقه آنها را برآورده کند این مورد در خصوص کداستیل هم صادق بود و واقعیت این است که ما به ناچار خود را با این نرم افزارها هماهنگ می کنیم ولی با وجود اصلاحات و آبدیت های ارائه شده از نظر خیلی از دوستان قانع کننده نیست و نظرشان تامین نمی شود در مجموع معتقدم هنوز تا رسیدن به کیفیت مطلوب خیلی فاصله وجود دارد و جا برای کارهای بیشتر هست ولی نباید زحمات کشیده شده را نیز نادیده گرفت.

لینک به دیدگاه

با سلام بنده هم حداقل 5 سال است که کاربر سازه نگار هستم و معتقدم نقاط قوت این نرم افزار نسبت به نقاط منفی آن خیلی بالاست و با دیدن خروجی های ابرسازه به نظرم این نرم افزار هم توانمند بوده و قادر به پاسخگویی به نیاز مهندسین طراح می باشد ولی از نظر خیلی از دوستان که کار طراحی انجام می دهند و فایل را به نقشه کش می دهند تا نقشه های سازه در محیط اتوکد تهیه شود خروجی هیچ کدام از این دو نرم افزار نمی تواند سلیقه آنها را برآورده کند این مورد در خصوص کداستیل هم صادق بود و واقعیت این است که ما به ناچار خود را با این نرم افزارها هماهنگ می کنیم ولی با وجود اصلاحات و آبدیت های ارائه شده از نظر خیلی از دوستان قانع کننده نیست و نظرشان تامین نمی شود در مجموع معتقدم هنوز تا رسیدن به کیفیت مطلوب خیلی فاصله وجود دارد و جا برای کارهای بیشتر هست ولی نباید زحمات کشیده شده را نیز نادیده گرفت.

با عرض سلام ،این نظر یکی ازمنصفانه ترین ومنطقی ترین نظرهاست ،بنده نیز معتقدم علی رغم پیشرفت های زیادی که در این نرم افزارهای ارزشمند صورت گرفته ولی هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.امیدوارم با زحمات تیم های زحمت کش، توانا ودلسوز این مجموعه ها هرچه زودتر شاهد کم شدن محسوس این فاصله باشیم.این را هم بدانیم که تولید نرم افزارهای این چنینی در کشورما بسیار پرهزینه وسخت میباشد و وظیفه همه ما اینست که با تمام امکانات ازآنها حمایت کنیم.البته بنده خودم کاربر ابر سازه هستم واز نرم افزار، به ویژه از پشتیبانی آن بسیار راضی هستم.

لینک به دیدگاه

• 5 سال بعد...

با سلام ، من نرم افزار سازه نگار برای اسکلت فلزی را دارم ، در طراحی اتصالات نتایج سنگینی میدهد . آیا دوستان در این خصوص نظری یا تجربه ای دارند ؟

ضخامت ورقهای اتصال کله گاوی را برای ساختمان 3طبقه بالای 40 میل میده یا شاید من جایی اشتباه میکنم .

لینک به دیدگاه

اپدیت جدید؟!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بنده هم ابر سازه دارم هم سازه نگتر و هم ایتبس مت و فاندا ممت

به نظرم برای نقشه کشی فلزی به تکلا یا رویت سازه مسلط بشید و یک بار با حوصله یک فایل اکسل بسازید و اتصالات رو طراحی کنید و ی دفترچه خوب درست کنید چون واقعا نیاز شما رو برطرف نخواهند کرد،در اتصالات مورب و خیلی موارد

درباره سازه های بتنی من سرعت و دقت رو در ایتبس مت دیدم و واقعا حرفه ای عمل کردن هر چند جای کار داره ولی همین الانم نقشه هاش بی عیب و نقصه و عالیه

برای فلزی تکلا یا رویت یاد بگیرید پارامتریک خودتون اتصال درست کنید 

لینک به دیدگاه

با درود خدمت همکاران 

من برای کنترل سازه اولیه رو دستی چک میکنم و نهایی رو با نرم افزار پارنو چک میکنم . کنترل های پارنو عالی هستند ولی در ترسیم نقشه ها متاسفانه هنوز خوب عمل نکرده البته در حال تکمیل هستند 

در مورد ترسیم نقشه های سازه بتنی ایتبس میت و فندا میت واقعا عالی هستند و بی نقص و پشتیباتی عالی دارند و هر زمان با مهندس ابراهیم زاده هماهنگ بشه پاسخگو هستند . نرم افزاری عالی بدون گرافیک بالا و با سرعت بسیار بسیار خوب و ترسیم نقشه های بی نقص خصوصا در قسمت دیوار برشی طبق ایین نامه جدید 

از محاسب 2000 هم استفاده کردم و نرم افزارش رو دارم ولی فکر میکنم خیلی جای کار داره 

لینک به دیدگاه

در در 26 مهر 1400 در 21:55، ImanSafari1989 گفته است :

با درود خدمت همکاران 

من برای کنترل سازه اولیه رو دستی چک میکنم و نهایی رو با نرم افزار پارنو چک میکنم . کنترل های پارنو عالی هستند ولی در ترسیم نقشه ها متاسفانه هنوز خوب عمل نکرده البته در حال تکمیل هستند 

در مورد ترسیم نقشه های سازه بتنی ایتبس میت و فندا میت واقعا عالی هستند و بی نقص و پشتیباتی عالی دارند و هر زمان با مهندس ابراهیم زاده هماهنگ بشه پاسخگو هستند . نرم افزاری عالی بدون گرافیک بالا و با سرعت بسیار بسیار خوب و ترسیم نقشه های بی نقص خصوصا در قسمت دیوار برشی طبق ایین نامه جدید 

از کارا محاسب هم استفاده کردم و نرم افزارش رو دارم ولی فکر میکنم خیلی جای کار داره 

لینک به دیدگاه

در در 17 مهر 1400 در 23:14، kiani20090 گفته است :

اپدیت جدید؟!

سلام سال قبل 1399 خریدم آبدیتش نکردم .

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,036
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    DannyGig
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176