رفتن به مطلب

آیا در صورت کارکرد صفر، مالیات شامل من می شود؟

اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان من یه سالی میشه که پروانه نظارت و اجرا رو گرفتم و فقط برگه پروانه رو دارم و به صورت رسمی فعال نکردم یعنی کارکردم صفر صفره! پارسال که شنیدم باید اظهارنامه پر کنیم. چند مرحله اول اظهارنامه رو پر کردم و بعد چون کد اقتصادی اینا می خواست بیخیال شدم. از نظام هم پرسیدم گفتن که برای کارکرد صفر نیازی نیست اظهار نامه پر بشه. سوالم اینه که چون من مرحله اول رو رفتم باید تا آخرش برم یا اینکه اگه بیخیال بشم ایرادی نداره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 1 ماه بعد...

سلام

اصولا بهتر هست که کارهای مربوط به ثبت نام پرونده مالیاتی رو تکمیل کنید و هرسال اظهارنامه بزنید.حتی اگه کار کرد ندارید اظهارنامه صفر بزنید.

زدن اظهارنامه باعث میشه پرونده اون سالتون رسیدگی بشه و بعدا در گرفتن مفاصاحساب کارتون سریعتر انجام بشه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یه سالی میشه که پروانه نظارت و اجرا رو گرفتم و فقط برگه پروانه رو دارم و به صورت رسمی فعال نکردم یعنی کارکردم صفر صفره! پارسال که شنیدم باید اظهارنامه پر کنیم. چند مرحله اول اظهارنامه رو پر کردم و بعد چون کد اقتصادی اینا می خواست بیخیال شدم. از نظام هم پرسیدم گفتن که برای کارکرد صفر نیازی نیست اظهار نامه پر بشه. سوالم اینه که چون من مرحله اول رو رفتم باید تا آخرش برم یا اینکه اگه بیخیال بشم ایرادی نداره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

من رفتم و کد اقتصادی برام نیومده (به صورت نامه) وقتی پیگیری کردم گفتند که همون کد رهگیری که بهتون داده شده (به صورت اسمس) کافی هست و با اون میتونید کارهاتون رو انجام بدید

الان برای سال 95 باید خودم به صورت اینترنتی اظهار نامه رو پر کنم؟

لینک به دیدگاه

من رفتم و کد اقتصادی برام نیومده (به صورت نامه) وقتی پیگیری کردم گفتند که همون کد رهگیری که بهتون داده شده (به صورت اسمس) کافی هست و با اون میتونید کارهاتون رو انجام بدید

الان برای سال 95 باید خودم به صورت اینترنتی اظهار نامه رو پر کنم؟

خودتون اگه بلدین انجام بدین وگرنه برین کافی نت ها براتون انجام میدن .

لینک به دیدگاه

من نرم افزارشو دانلود کردم و میخوام پر کنم خودم

الان باید برای سال 94 رو پر کرد

اگر کسی سال قبل رو پر نکرده باشه برای امسال براش فرقی نداره؟ یعنی مثلا کارکردش تغییر نمیکنه؟ کار کرد همون سال 94 باید زده بشه فقط؟

لینک به دیدگاه

هر كسي كه هر شغلي داره بايد ظرف مدت چهارماه از وقتي كه مجوز كسب و كارش را دريافت ميكنه (تاريخ صدور پروانه) مراتب را به اداره دارايي اعلام كنه و تشكيل پرونده بدهد وگرنه مشمول جريمه ميشود يا بخشودگي ها برايش اعمال نخواهد شد . وقتي پرونده تشكيل شد طبق قانون جديد بايد در خرداد ماه هرسال گزارش كاركرد سال قبل خودش را در نرم افزاري كه معمولا چندروز يكبار بروزرساني ميشود بنويسد بين يكم تا سي و يكم خرداد هرسال . و براي اداره دارايي بصورت آنلاين بفرستد . براي مهندسين عمران كل كاركرد هرچي هست نوشته ميشود واگر هم صفر است در قسمت مربوطه مينويسيد صفر و مشمول ماليات هم نخواهيد بود ولي حتما بايد اظهارنامه را بنويسيد و ردكنيد . 

اگر كاركرد داريد مبلغ كل كاركرد نظارت ضربدرتعرفه نظارت ضربدر ضريب 45صدم ميشود و با كاركرد طراحي يا محاسبات كل متراژ ضربدر تعرفه ضربدر 22صدم جمع شده و مبلغ سود مشمول ماليات شما مشخص ميشود و در محل جدول مربوط به مبلغ سودكاركرد نوشته ميشود . تا مبلغ 138ميليون ريال به شما مالياتي تعلق نميگيرد و بالاي آن بايد ماليات بدهيد كه مبلغش را با ضريب علي الراس 15درصد برنامه حساب ميكنه و به شما ميگه چندتومن است . كه بايد بريزيد بحساب دارايي وگرنه اون بخشودگي 138 ميليون ريال و ساير بخشودگي ها را مثل وام مسكن ، هزينه هاي درماني و ... ازدست مي دهيد .

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام

ممنونم دوستان

من اظهارنامه رو پر کردم و بعد از طی تمام مراحل مفاسا حساب رو تحویل گرفتم. ولی چند روز پیش اس ام اسی با این محتوا اومده، منظورشون چیه؟ من تمام مدارک رو تحویل دادم

مودی گرامی

برگ درخواست ارائه اسناد و مدارک مالیات مشاغل سال 1393 شما در کلاسه پرونده======== واحد مالیاتی ------ اداره کل امور مالیاتی تحت شماره --- صادر گردیده است.خواهشمند است نسبت به ارائه اسناد و مدارک اقدام فرمائید

لینک به دیدگاه

بايد برويد دفاع كنيد و برگ مفاصا حسابتان را بگيريد

لینک به دیدگاه

بايد برويد دفاع كنيد و برگ مفاصا حسابتان را بگيريد

آخه برگه مفاصا حساب رو اول تابستون من تحویل گرفتم و حتی با اون رفتم پروانه ام رو تمدید کردم.

لینک به دیدگاه

برگه تسويه حساب سال قبل است . اون مفاصا حساب كلي است و يك نوع گواهي است .

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,103
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    KeithHoump
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176