رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

• Administrators

قوانین جدید مالیاتی سال 1395

1- این قانون جدید از ابتدای سال 95 اجرائی خواهد شد.

2- در قانون جدید ماده 95 که مودیان را به سه گروه الف و ب و ج تقسیم میکرد تغییر کرده و این تقسیم بندی حذف شده است. بنابراین کلیه مودیان ملزم به داشتن دفاتر قانونی و سیستمهای حسابداری وفق قانون تجارت شده اند.

3- در ادامه ماده 96 که تقسیم بندی مشاغل را معین می نمود بطور کامل حذف شده است.

4- در ماده 97 ملاک پرداخت  مالیات اظهار نامه مودی قرار گرفته است. در صورت عدم ارائه دفاتر ، نظام محاسبه علی الراس برچیده شده و بجای آن بر اساس اطلاعات موجود در سامانه جامع مالیاتی که کلیه فعالیتها، دارائیها و عملکرد حسابهای بانکی و غیره مودیان  در آن ثبت میگردد، مالیات مطالبه خواهد شد.

5- در ادارات سازمان امور مالیاتی که این نظام جامع راه اندازی نشده است به مدت سه سال ، سازمان مالیاتی کشور بر اساس قانون قبلی عمل خواهد کرد.

6- ماده 98-152-153-154و 158و 271 که چگونگی محاسبه بروش علی الراس را توضیح میداند ، حذف گردیده اند.

7- بر اساس ماده 100 فرصت ارائه اظهارنامه مالیاتی از انتهای تیرماه به انتهای خرداد ماه انتقال یافته است.

8- ماده 104 در مورد اخذ مالیات تکلیفی بصورت علی الحساب حذف شده است

9- و خبر خوشحال کننده و خوب ماده 131 تغییر کرده است.
تا میزان 50 میلیون تومان 15%
از 50 تا 100 میلیون تومان 20%
از 100 میلیون به بالا 25%
که نسبت به قانون قبل هم محدوده ها افزایش چشمگیری یافته و هم نرخ مالیات کاهش یافته است.
تبصره ماده 131
به ازای هر 10% افزایش درآمد ابرازی مشمول مالیات نسبت به سال گذشته، 1 تا حداکثر 5 درصد از نرخهای مزبور کاسته میشود.

10- ماده مهم : بر اساس تبصره 3 ماده 147 پرداختهای بیش از 5 میلیون تومان باید از طریق سیستم بانکی انجام شود تا بعنوان هزینه های قابل قبول امکان ثبت در دفاتر را داشته باشند

11- در بند 18 ماده 148 جریمه های بانکی نیز بعنوان هزینه قابل قبول محاسبه خواهند شد.
در ماده 149 روش محاسبه استهلاکات عوض شده است.

12- بر اساس ماده 169 همه افراد حقیقی و حقوقی ملزم به صدور فاکتور و ثبت شماره اقتصادی خود و طرف معامله و ارائه فهرست معاملات خود به سازمان مالیاتی کشور هستند.

13- بر اساس تبصره 2 ماده 169 در صورتیکه طرف معامله مصرف کننده نهائی باشد (مانند داروخانه ها) درج شماره اقتصادی خریدار الزامی نیست اما داروخانه ها به ثبت معاملات درسیستمهای رایانه ای ملزم هستند. معادل 10% از مالیات ابرازی در صورت ثبت عملیات در رایانه و رعایت آئین نامه های اجرائی آن در دو سال اول بخشوده و در صورت عدم ثبت فروش در رایانه به میزان 2% از فروش جریمه خواهند شد.

14- بر اساس ماده 169 مکرر تمامی موسسات دولتی و سایر اشخاص حقوقی دولتی و غیر دولتی ملزم هستند کلیه اطلاعاتی که به نحوی به سازمان مالیاتی برای اخذ مالیات کمک میکند و سبب تکمیل اطلاعات سامانه جامع مالیاتی میشود را در اختیار سازمان مالیاتی کشور قرار دهند.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

محمدمهدی اکبریان وکیل پایه یک دادگستری

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

کسی که سال 94 اظهار نامه پر نکرده. البته کارکرد نداشته، تکلیف چی میشه؟

برای 95 چکار باید کرد؟ ایا چون 94 پر نکرده بهش جریمه تعلق میگیره؟

لینک به دیدگاه

سلام این سوال من هم هست؟

بهمن 93 پروانه گرفتم و تا مهر 94 کار بر نداشتم؟

هنوزم اظهارنامه مالیاتی پر نکردم

داستانم چی می شه؟

لینک به دیدگاه

سلام این سوال من هم هست؟

بهمن 93 پروانه گرفتم و تا مهر 94 کار بر نداشتم؟

هنوزم اظهارنامه مالیاتی پر نکردم

داستانم چی می شه؟

سلام

شما فکر کنم چون از بهمن 93 تا تیر 94 فاصله کمی هست نیازی به پر کردن اظهار نامه نداشتی و مشکلی هم نخواهی داشت ولی سال 95 باید پر کنی

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام

من  پایه 3 نظارت هستم تا حالا فقط یک کار ارجایی از طرف نظام بهم خورده من هم باید اظهار نامه پر کنم  لفا راهنمایی کنید . ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام

من  پایه 3 نظارت هستم تا حالا فقط یک کار ارجایی از طرف نظام بهم خورده من هم باید اظهار نامه پر کنم  لفا راهنمایی کنید . ممنون

سلام

اینطور که گفته میشه، باید اظهار نامه پر شود، حتی اگر کارکردتون صفر باشد، منتها به یه سری مالیات تعلق میگیره به یه سری نمیگیره

لینک به دیدگاه

با سلام

سلام

اینطور که گفته میشه، باید اظهار نامه پر شود، حتی اگر کارکردتون صفر باشد، منتها به یه سری مالیات تعلق میگیره به یه سری نمیگیره

سلام

بله باید اظهارنامه پر بشه و در صورتیکه که کارکرد داشته باشید و مشمول معافیت مالیاتی نباشید باید مالیات پرداخت کنید.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان وقت شما بخیر باشه . من سوالاتی داشتم که از خدمتتون میپرسم

برای اولین باره که در مناقصه شرکت میکنیم . بهمون گفتن که قرار داد نمیبندیم و فقط از روی فاکتور ها تسویه میکنیم 

حالا کسورات ما چطوری حساب میشه؟

بیمه /مالیات/مالیات بر ارزش افزوده چطوری حساب میشه؟

ممنون میشم

لینک به دیدگاه

برای اولین باره که در مناقصه شرکت میکنیم . بهمون گفتن که قرار داد نمیبندیم و فقط از روی فاکتور ها تسویه میکنیم 

ممنون میشم

خب اگه قراردادی بسته نشه پس کار شما به تامین اجتماعی و دارایی هم اعلام نمیشه که بخوان از شما بیمه و مالیات رو کسر کنن

لینک به دیدگاه

ممنون میشم

خب اگه قراردادی بسته نشه پس کار شما به تامین اجتماعی و دارایی هم اعلام نمیشه که بخوان از شما بیمه و مالیات رو کسر کنن

خیلی متشکرم از پاسختون 

یکیشون میگفت که فاکتور ها به دارایی اعلام میشن و اونایی که دستمزد هستن بدون مصالح حساب میشن و اونایی که با مصالح هستن مالیات بامصالح ازشون کسر میشه . پرسیدیم اظهار بی اطلاعی کردن از درصد ها . از اداره دارایی هم پرسیدم به نحوی رفع تکلیف کردن 

من خودم چنین فهمیدم که اونایی که با مصالح هستن رو ابتدا 25 درصد مبلغ اقلام با مصالح رو حساب میکنیم بعدش 13 درصدشون میشه بامصالح وهمچنین اینبار از جمع بدون مصالح ها 25 درصدشون رو حساب میکنیم و سپس 22 درصدش میشه مالیات  بدون مصالح ها . درسته آیا؟

همچنبن اگه قرار داد بود اینا چطوری حساب میشدن؟

بازم متشکرم

لینک به دیدگاه

ممنون میشم

خیلی متشکرم از پاسختون 

یکیشون میگفت که فاکتور ها به دارایی اعلام میشن و اونایی که دستمزد هستن بدون مصالح حساب میشن و اونایی که با مصالح هستن مالیات بامصالح ازشون کسر میشه . پرسیدیم اظهار بی اطلاعی کردن از درصد ها . از اداره دارایی هم پرسیدم به نحوی رفع تکلیف کردن 

من خودم چنین فهمیدم که اونایی که با مصالح هستن رو ابتدا 25 درصد مبلغ اقلام با مصالح رو حساب میکنیم بعدش 13 درصدشون میشه بامصالح وهمچنین اینبار از جمع بدون مصالح ها 25 درصدشون رو حساب میکنیم و سپس 22 درصدش میشه مالیات  بدون مصالح ها . درسته آیا؟

همچنبن اگه قرار داد بود اینا چطوری حساب میشدن؟

بازم متشکرم

شاید بهتر باشه دوستان که تجربه بیشتری دارن پاسخ بدن اما در مورد قراردادها درصد کسورات مالیات 3% مبلغ پیمان هست 

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,036
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    DannyGig
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176

mohsen6176 0