رفتن به مطلب

نحوه اتصال پرلین به تیر بتنی؟

پست های پیشنهاد شده

با سلام

در طراحی یک سازه با سقف شیروانی می بایست از اسکلت بتنی استفاده کنم با تیرهای مورب بتنی 

در تحلیل و طراحی سازه مشکلی وجود نداره اما برای اتصال پرلین های سقف ( چه ناودانی انتخاب شود و چه پروفیل Z) به تیرهای بتنی از چه جزئیات اتصالی باید استفاده کرد که هم دارای سهولت اجرا باشه و هم در برابر نیروهای برشی پرلین مقاومت کافی رو داشته باشه ؟

ممنون

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

در طراحی یک سازه با سقف شیروانی می بایست از اسکلت بتنی استفاده کنم با تیرهای مورب بتنی 

در تحلیل و طراحی سازه مشکلی وجود نداره اما برای اتصال پرلین های سقف ( چه ناودانی انتخاب شود و چه پروفیل Z) به تیرهای بتنی از چه جزئیات اتصالی باید استفاده کرد که هم دارای سهولت اجرا باشه و هم در برابر نیروهای برشی پرلین مقاومت کافی رو داشته باشه ؟

ممنون

با سلام

به نظرم با تعبیه پلیت بر روی تیر های بتنی و نصب براکت برروی آنها می توانید همانند سوله های فلزی پرلین ها را نصب کنید.

در عکس زیر شاید مطلب گویا تر باشد.

post-17-0-41314800-1460302447_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

بله کاملا نظر شما صحیح است و به عنوان اولین گزینه بهش فکر کرده بودم اما قرارگیری پلیت ها روی تیر به نحوی که راستا اون ها در یک امتداد باشه و در حین بتن ریزی تمام پلیت ها راستاشون مدام کنترل بشه فکر نمیکنید کار سختی باشه ؟

لینک به دیدگاه

سلام

آيا اين امكان وجود داره كه يك سازه فلزي كوتاه با 4 تا ستونك روي سازه بتني نصب بشه و لاپه ها بر روي تيرهاي اين سازه قرار بگيره

لینک به دیدگاه

سلام

آيا اين امكان وجود داره كه يك سازه فلزي كوتاه با 4 تا ستونك روي سازه بتني نصب بشه و لاپه ها بر روي تيرهاي اين سازه قرار بگيره

کلا یک سازه یک طبقه س  و کارفرما تاکید روی بتنی بودن اسکلت داره

لینک به دیدگاه

بله کاملا نظر شما صحیح است و به عنوان اولین گزینه بهش فکر کرده بودم اما قرارگیری پلیت ها روی تیر به نحوی که راستا اون ها در یک امتداد باشه و در حین بتن ریزی تمام پلیت ها راستاشون مدام کنترل بشه فکر نمیکنید کار سختی باشه ؟

با سلام

البته همیشه نصب قطعات در بتن دقت عمل مورد نیاز را احتیاج دارند و منحصر به کار شما نیست.این گزینه هم کاملا" اجرائی است.

صرفنظر از اینکه پلیت ها با شاخک جوشی و یا بولت نصب شوند می توانید ابعاد ورق ها را کمی بزرگتر انتخاب کنید و بعد از بتن ریزی

با ریسمان کشی براکت ها را نصب کنید.برای فیکس کردن صفحات در بتن راهکارهای ابتکاری زیادی میتوانید داشته باشید.

نصب براکت ها در مرحله بعدی کار را آسان تر میکند.

با سلام

البته همیشه نصب قطعات در بتن دقت عمل مورد نیاز را احتیاج دارند و منحصر به کار شما نیست.این گزینه هم کاملا" اجرائی است.

صرفنظر از اینکه پلیت ها با شاخک جوشی و یا بولت نصب شوند می توانید ابعاد ورق ها را کمی بزرگتر انتخاب کنید و بعد از بتن ریزی

با ریسمان کشی براکت ها را نصب کنید.برای فیکس کردن صفحات در بتن راهکارهای ابتکاری زیادی میتوانید داشته باشید.

نصب براکت ها در مرحله بعدی کار را آسان تر میکند.

موردی هم که به نظرم رسید اگر این گزینه را انتخاب کردید تراز بودن نسبی ورق ها شاید اهمیت آن از موقیت ورق ها بیشتر باشد.اگر ورق ها تراز نباشند در هنگام

نصب پرلین و اتصال آنها ممکن است مشکلات زیادی داشته باشد

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام جناب مهندس

میخاستم ببینم در این رابطه در نهایت به چه نتیجه ای رسیدین؟

لینک به دیدگاه

سلام 

در واقع همون راهکار دوستمون Javad917 رو استفاده کردم

یعنی استفاده از ورق روی تیر که توسط شاخک های میلگرد در تیر از قبل قرار میگیرن و براکت از نوع نبشی بعد از ریسمان کشی در محل جوشکاری میشه (طول ورق در راستای تیر رو هم متغیر دادم تا پیمانکار با توجه به دقت کاری که از خودش فرض میکنه کم و زیاد کنه)

با این حال هنوز نگرانی تراز نبودن insert plateها رو دارم

یعنی با توجه به اینکه پلیت ها باید قبل از بتن ریزی قرار بگیرن این امکان وجود داره که صفحات روی تیر (در یک امتداد) بالا و پایین اجرا بشن و این باعث بشه که ورق پوشش مسطح در نیاد

به رول بولت پلیت بعد از بتن ریزی تیرها هم فکر کردم ( منظورم رول بولتی هست که در اجرای صفحات اتصال نبشی کشی های نماسازی مورد استفاده قرار میگیره نه کاشت میلگرد با اون هزینه و دردسرهای خاص خودش) ولی چون به مقاومت برشی این بولت ها اطمینان نداشتم هنوز در نقشه ها تغییری ندادم

با این حال خوشحال میشم اگه باز پیشنهادی دارید مطلع بشم

ممنون

لینک به دیدگاه

تقریباً یک کار مشابهی به من ارجاع شده، راهکاری که به نظرم میرسه، نصب یک خرپای ضعیف روی تیر بتنی هست که صرفاً نقش نگهداری لاپه ها رو داشته باشه

post-574-0-55782800-1464161666_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,027
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    jtaletvfxx
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176