رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی برای مدلسازی و طراحی پی منفرد و شناژها در سیف

ffj
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

سلام

روند مدلسازی و طراحی پی منفرد و شناژها  در نرم افزار سیف رو اگر به صورت جزوه یا ... دارید ممنون میشم قرار بدید اینجا.

و اگر نمونه پروژه های انجام شده با این نوع پی ها رو قرار بدید.

با تشکر

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

این مدلسازیم درسته؟ برای پی منفرد؟

ممنون میشم اگر چک کنید فایل رو

سپاس

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
لینک به دیدگاه

سلام لطفا در این مورد کمکم کنید. فایل رو اگر امکان داره ببینید.

متشکرم

لینک به دیدگاه

سلام من فایل شما رو دیدم، روش کار من تقریباً مشابه هست، منتها من بعد از ترسیم شناژها اونها رو تبدیل می کنم به المان پی. البته من از نسخه 12 استفاده می کنم.

لینک به دیدگاه

سلام من فایل شما رو دیدم، روش کار من تقریباً مشابه هست، منتها من بعد از ترسیم شناژها اونها رو تبدیل می کنم به المان پی. البته من از نسخه 12 استفاده می کنم.

سلام ممنونم. چطور این کار رو انجام بدم؟

الان این پی جواب نمیده

لینک به دیدگاه

گمان نمی کنم روش شما نادرست باشه

post-574-0-70091700-1464232401_thumb.jpg

post-574-0-40979800-1464232414_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

الان تو این مدلسازی من تنش پاسخگو نیست. خاکم درجه 3 هست، یک میگیرم برای soil pressure .

شما به شناژها هم soil support اختصاص دادید، درسته؟ تو بحثهایی که در این مورد قبلا تو ایرانسازه شده بود و خوندم کفته بودن که نباید به شناژها اختصاص داد این رو

یه سوال دیگه اینکه در تعریف تیر، من  no design  زدم (باز طبق بحثهای گذشته ایرانسازه) آیا درسته یا باید پارامترهای مربوط به اون بخش رو هم کامل کنم؟

لینک به دیدگاه

به نظر من کلافهای رابط به اندازه خودشون سختی و مقاومت دارن و میشه اونها رو به عنوان پی های با عرض کمتر در نظر گرفت

لینک به دیدگاه

به نظر من کلافهای رابط به اندازه خودشون سختی و مقاومت دارن و میشه اونها رو به عنوان پی های با ضخامت کمتر در نظر گرفت

پس اگر اینجوریه کلا بجای بیم به صورت یک نوار با همون نوع پی مدل کنم  بهتر نیست؟

لینک به دیدگاه

به نظر بنده بله

لینک به دیدگاه

وقتی شناژها رو هم مثل پی نواری مدل می کنیم، آرماتور تقویتی تقریبا زیادی در ابتدا و انتهای شنازهای رابط عرضی می دهد که با دتایل های رایج همخوانی ندارد.

فایلی که من کار کردم برای تنش زیر پی مشکلی نداشت. نمی دانم که آرماتورهای تقویتی شنازهای رابط را بدهم یا طبق آئین نامه شنازها را به درصدی از نیروی محوری ستونها طرح دهم.

لینک به دیدگاه

وقتی شناژها رو هم مثل پی نواری مدل می کنیم، آرماتور تقویتی تقریبا زیادی در ابتدا و انتهای شنازهای رابط عرضی می دهد که با دتایل های رایج همخوانی ندارد.

فایلی که من کار کردم برای تنش زیر پی مشکلی نداشت. نمی دانم که آرماتورهای تقویتی شنازهای رابط را بدهم یا طبق آئین نامه شنازها را به درصدی از نیروی محوری ستونها طرح دهم.

سلام فایلتون رو میشه بگذارید اینجا؟

خاک منطقه ای که کار کردید نوع چند هست؟

لینک به دیدگاه

دقیق بررسی کردم. سیستم من در جهت عرضی سالن، سیستم کنسولی بود و برای پی های منفرد و شنازهای رابط لنگر وارد می کرد. به این خاطر تقویتی ها زیاد می شد. باید نواری باشه اون قسمت ها احتمالاً.

لینک به دیدگاه

دقیق بررسی کردم. سیستم من در جهت عرضی سالن، سیستم کنسولی بود و برای پی های منفرد و شنازهای رابط لنگر وارد می کرد. به این خاطر تقویتی ها زیاد می شد. باید نواری باشه اون قسمت ها احتمالاً.

اگه امکانش هست در مورد سیستم کنسولی کمی توضیح بفرمایین

لینک به دیدگاه

Hidden Content

Included under inverted pendulum systems is the cantilevered column system that relies solely on column elements for resistance to lateral forces. The columns cantilever from a fixed base and have minimal moment capacity at the top. The lateral forces are applied essentially at the top. This type of structural system is common for multifamily residential occupancies over carports, strip shopping center storefronts, and single-family dwellings on oceanside or hillside lots. In cantilevered column systems, the column elements acting in cantilever action often provide support for the gravity loads in addition to resisting all lateral forces. 

it has substantially less energy dissipation capacity than other systems. 

سیستم کنسولی به سازه هایی گفته می شود که چندتا ستون با تکیه گاه گیردار داشته باشه و اگر تیرهایی داشته باشد،اتصالات تیر به ستونش مفصلی باشند. در این سیستم بارهای جانبی فقط توسط ستونها تحمل می شود. علاوه بر مثالهای متن بالا مثالی که به ذهنم می رسه: سالنی با ستونهای بتن آرمه تصور کنید که خرپاها روی دو ستون می نشینند. این سیستم نسبت به دیگر سیستم ها استهلاک انرژی کمتری دارد و به همین خاطر ضریب رفتار کمتری برای آن درنظر گرفته اند. (Ru=2) . مهندسان محاسب در دفاترطراحی ساختمان باید دقت کنند که اگر سالنی با سقف خرپایی و ستونهای بتن آرمه طراحی می کنند ضریب رفتار 2 را اعمال نمایند نه ضریب رفتار 5 که مربوط به قابهای خمشی متوسط بتنی می باشد. بدیهی است که ابعاد ستونها در این حالت بزرگتر خواهد بود. 

Hidden Content

لینک به دیدگاه

اگر لطف کنید آقای قهرمانی فایل سیف تکمیلیتون رو قرار بدید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

این هم فایل سیف. البته آخرین ورژن سیف کار کردم.

Hidden Content

لینک به دیدگاه

یک راهکار که به ذهن من و دوستم رسید این بود که پی های منفرد را در جهت عرض سالن طولشان را زیاد کنیم و به شکل مستطیل در بیایند. مثلا ابعاد پی منفرد 120 در 120 بود که می توان به 120 در 200 تغییرش داد که 200 در امتداد عرض سالن باشد (در امتداد سیستم کنسولی). در این حالت تقویتی ها در امتداد 200 سانتی متر متمرکز خواهند شد و می توان بین دو پی منفرد شناژزابط هم اجرا کرد.

البته نظر دوستان را هم ببینیم بهتر. با تشکر

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,033
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    jtaletvfxx
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176