رفتن به مطلب

رفتار نامناسب کارکنان نظام مهندسی آذربایجان شرقی

پست های پیشنهاد شده

سلام و درود خدمت دوستان و مهندسی گرامی
مسئله ای بود که چندین وقت ذهنم رو مشغول کرده بود ولی مجال نوشتن پیدا نکرده بودم.
من تا حالا چندین بار برای انجام امور عضویت صدور پروانه تمدید و ... به نظام مهندسی آذربایجان شرقی مراجعه کردم ولی رفتار کارمندان خیلی بد، تحقیر آمیز و دور از شأن جامعه مهندسی است. قیافه ها عبوس، بداخلاق طوری که جواب سوال رو به زور میدن چه برسه به راه انداختن کار! تو اتاق های[....] دقیقا اینگونه رفتار شده با من. چه اول صبح چه هر زمان دیگه.

ممنون میشم اگه دوستان هم همچین رفتاری رو تجربه کردن نظرشون رو بگن.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

کاملاً حق با شماست. من هم رفتار سرد و بداخلاقی زیاد دیده ام تو نظام مهندسی تبریز. ولی به نظر من دلیل دارد. 1- آب و هوای خشن آزربایجان 2- تعداد خیلی زیاد اعضای نظام مهندسی که باعث می شود کارمندان هرروز با سوالات بیشمار و معمولاً تکراری مراجعه کننده روبرو شوند.

3- زمزمه های برچیدن نظام مهندسی به گوش می رسید و کارمندان مدت زیادی بود که استرس داشتند که کارشان را از دست بدهند.

4- به دلایلی که اینجا نمی توانم توضیح بدهم این روزها سیستم نظام مهندسی تبریز به هم ریخته است که امیدوارم درست شود.

به نظر من خیلی حساس نباشید و آرامشتان را حفظ کنید. دیدتان را هم مثبت کنید. همیشه با صدای بلند درخواستتان را مطرح کنید.

من اوایل خیلی اعصابم خورد می شد با برخورد عجیب کارمندان. بیشتر هم فکر می کردم به خاطر اینکه من از شهرستان می یام اینطور برخورد می کنند. خدا می داند. البته همه کارمندان این طور نیستند.

درضمن اگر یک بررسی نمایید خواهید دید قیافه اکثر ایرانی ها این روزها عبوس است. جهان سوم و هزار مشکل ..... که اینجا جای بحثش نیست.!

این ها نظر من بود و ممکنه برداشتم اشتباهم باشد.

لینک به دیدگاه

این موردی که شما فرمودین مسئله ای هست که به وضوح در نظام مهندسی تبریز قابل مشاهده هستش

دلایلی هم که جناب مهندس قهرمانی فرمودن می تونه بهترین دلایل این موضوع باشه

در مرداد ماه کمسیون هم ارزی در مورد انواع رشته ها برای گرفتن پروانه نظام صورت جلسه ای رو ارائه داده که در اون به صراحت نوشته عمران گرایش راه جزء رشته های مرتبط محسوب میشه 

حالا اومدن گرایش ما که عمران-خاک و پی هستش رو هم مرتبط کردن و پروانه محاسبات من رو هم عوض کردن

چندین بار به نظام و راه و شهرسازی مراجعه کردم ولی جز تحقیر چیزی ندیدم

اینم نامه کمسیون هم ارزی

post-297-0-53307000-1467698603_thumb.png

لینک به دیدگاه

سلام
فرمایش شما مهندسان عزیز متین ولی به طور منطقی کسی که شغلی رو قبول میکنه مطمئنا از روی آگاهی طرف اون کار رفته بنابراین کسی که شغل کارمندی رو انتخاب میکنه باید خودش رو برای شرایط کاری اون هم آماده کنه. هر شغلی سختی های خودشو داره و کارمندی هم می طلبه که در روز با ارباب رجوع های زیادی سر و کار داشته باشی و کلی کار بریزه سرت، از اون طرف شاید روزی هم آنقدر سرت خلوت باشه که بشینی کاموا ببافی!
ارباب رجوع هم از اونها کار خارق العاده نمی خواد، نهایتا فقط یه کار یا سوال روتین ازشون میخوان. به نظر من لی لی به لالای این نوع کارمند ها گذاشتن کار درستی نیست.
البته من منکر این نیستم که کارمند با اخلاق خوب هم وجود داره. اتفاقا به طور مثال منشی اتاق ریاست که من چندین بار برای امضا رفتم رفتار مناسبی داشت.

وضعیت مالی یا شرایط آب و هوا و امنیت شغلی بحث هایی هستند که برای همه مشاغل مطرحه و با این حساب باید هر روز همه بزنن تو سر و کله هم!

اتفاقا من در یک روز  سر صبح به نظام مهندسی و بعد هم به اداره دارایی (تازه تو پیک کار اداری) مراجعه کردم که واقعا دو نوع رفتار متفاوت دیدم. تازه به دلایل زیر این تفاوت فاحش تر هم میشه:
اینکه اداره دارایی یا انواع و اقسام افراد سرو کار داره و لی در نظام مهندسی مخصوصا قسمت اداری اکثرا با مهندسین سر و کار دارند.
تعداد ارباب رجوع های نظام مهندسی خیلی خیلی کمتره.

یا اینکه برای[...] رفتم اتاق [....] و اتفاقا چند تا مهندس دیگه هم بودن تو اتاق، کارمند مربوطه برگه حق عضویت های معوقه رو داد بهم و نگاهی کردم و با تعجب پرسیدم 84 هزار تومان حق عضویت؟! که در جواب گفت خوب شما مهندس ها ماهی 10 میلیون درآمد دارید بایدم این مبلغ رو بپردازید، میخوای بخواه نمیخوای برو لغو عضویت کن. در حالی که شاید به واقع کسانی که همچین درآمدی داشته باشن به نسبت جامعه عضو نظام مهندسی 10 درصد هم نباشن.  منظور اینا همچین تفکری دارن در مورد مهندس!
متاسفانه در جامعه ما و شغل کارمندی جوی حاکم شده که کسی که کارمند میشه  فکر میکنه بقیه حقشو خوردن و باید به نحوی دق دلی خودشو سر ارباب رجوع خالی کنه

لینک به دیدگاه

سلام 

متاسفانه برخورد کارمندان نظام مهندسی همدان از تبریز هم بدتره و کسی به این موضوع رسیدگی نمی کنه

لینک به دیدگاه

به نظر من این موضوع برمی گردد به رئیس سازمان و هیئت اجرایی. اگر آنها اقتدار داشته باشند و کارشان درست باشد کارمندانشان باید به مهندسان مراجعه کننده احترام بگذارند.

در ضمن در ایران اصلاً انتظار نداشته باشید با شما خوب برخورد شود. مقایسه کنید کسانی را که در مراکز خرید ترکیه کار می کنند را با کسانی که در ایران در مراکز خرید کار می کنند.

در ایران کمتر کسی با جان و دل کار می کند و فرهنگ برخورد صحیح با مشتری و ارباب رجوع را بلد است.

روز به روز بدتر هم خواهد شد احتمالاً.

ولی خم به ابرو نیاورید و کارهایتان را ردیف کنید.

لینک به دیدگاه

شما یک بار تشریف بیارید کارمندان نظام مهندسی تهران رو ببینید سریع برمیگردین کارمندان نظام مهندسی شهر خودتون رو بغل میکنید میزارید رو سرتون  :wacko:

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

به نظر بنده این ضرب المثل "از ماست که برماست" در این خصوص صادقه. علت اصلی آنهم این است که متاسفانه اغلب مردم ما حق و حقوق خود را نمیدانند و یا اگر هم بدانند، به اشتباه بر اساس حس گذشت و بلند منشی ما ایرانیان از حق خود میگذرند.

همه کارمندان (چه دولتی و چه بخش غیر دولتی) به خاطر خدمت به مراجعه کنندگان هستند. و از گذشته هم مراجعه کننده را ارباب رجوع اطلاق کرده اند. ولی متاسفانه در گذر زمان این معنی رنگ باخته و کارمند توهم دارد که ایشان همه کاره و مراجعه کننده غلام زر خرید ایشان هستند.

پیشنهاد بنده به همه همکاران این است.

1-حقوق خود را بدانید، ئ اجازه ندهید احدی ولو رئیس کل اداره راه و مسکن هم به شما بی حرمتی کند. چرا که اگر تا کنون همه ما برخورد لازم را با این افراد میکردیم بقیه کارمند نماها هم حساب کار دستشان می آمد.

2-کارمندان نظام از محل هزینه هائی که اعضا پرداخت میکنند حقوق میگیرند، پس آنها مستخدم و حقوق بگیر اعضا هستند.

3- درصورت نامناسب بودن برخوردها میتوانید به روابط عمومی، هیئت مدیره و بازرسان سازمان اطلاع و از آنها مطالبه کنید. در صورتیکه جواب نداد، در مجمع عمومی که برگذارمیشود عنوان کنید.

4- به سایر دوستان و همکاران خود اطلاع رسانی کنید.

5-در انتخابات هیئت مدیره فعال شرکت کرده و به افرادی رای دهید که خود را از بدنه اعضا میدانند و به مشکلات اعضا اهمیت میدهند.

لینک به دیدگاه

این موردی که شما فرمودین مسئله ای هست که به وضوح در نظام مهندسی تبریز قابل مشاهده هستش

در مرداد ماه کمسیون هم ارزی در مورد انواع رشته ها برای گرفتن پروانه نظام صورت جلسه ای رو ارائه داده که در اون به صراحت نوشته عمران گرایش راه جزء رشته های مرتبط محسوب میشه 

حالا اومدن گرایش ما که عمران-خاک و پی هستش رو هم مرتبط کردن و پروانه محاسبات من رو هم عوض کردن

اینم نامه کمسیون هم ارزی

واقعا؟ مهندس عمران -خاک رو که گفته بودن کد اصلی میدن 

6u42_capture.png

لینک به دیدگاه

به نظر من این موضوع برمی گردد به رئیس سازمان و هیئت اجرایی. اگر آنها اقتدار داشته باشند و کارشان درست باشد کارمندانشان باید به مهندسان مراجعه کننده احترام بگذارند.

در ضمن در ایران اصلاً انتظار نداشته باشید با شما خوب برخورد شود. مقایسه کنید کسانی را که در مراکز خرید ترکیه کار می کنند را با کسانی که در ایران در مراکز خرید کار می کنند.

در ایران کمتر کسی با جان و دل کار می کند و فرهنگ برخورد صحیح با مشتری و ارباب رجوع را بلد است.

ولی خم به ابرو نیاورید و کارهایتان را ردیف کنید.

سلام به مهندس قهرمانی و سایر دوستان عزیز با همه مطالبتان موافقم به جز

این بستگی به من و شما و سایر همکارانمان دارد که با سکوت خود افراد مذکور را به بی ادبیشان تشویق و یا با برخورد درست و اصولیمان آنها را از این کار باز داریم.

البته توجه داشته باشیم که در این برخوردهایمان عصبانی نشویم و احیانا حرف رکیک و یا غیر محترمانه از دهانمان خارج نشود، چرا که این افراد به دنبال بهانه میگردند که مسئله لوث شود و آنها کماکان حولان دهند.

به امید سربلندی همه همکاران عزیزم

لینک به دیدگاه

اینم نامه کمسیون هم ارزی

6u42_capture.png

بله فعلا برای من محاسبات پایه 2 رو ندادن

همچنین نطارت رو رشته زمینه نوشتن تو پروانه

این متن رو از کجا ارسال کردین؟

لینک به دیدگاه

اینم نامه کمسیون هم ارزی

6u42_capture.png

بله فعلا برای من محاسبات پایه 2 رو ندادن

همچنین نطارت رو رشته زمینه نوشتن تو پروانه

این متن رو از کجا ارسال کردین؟

مصوبه کمیسیون هم ارزی سال 91

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
لینک به دیدگاه

سلام و درود خدمت دوستان و مهندسی گرامی

مسئله ای بود که چندین وقت ذهنم رو مشغول کرده بود ولی مجال نوشتن پیدا نکرده بودم.

من تا حالا چندین بار برای انجام امور عضویت صدور پروانه تمدید و ... به نظام مهندسی آذربایجان شرقی مراجعه کردم ولی رفتار کارمندان خیلی بد، تحقیر آمیز و دور از شأن جامعه مهندسی است. قیافه ها عبوس، بداخلاق طوری که جواب سوال رو به زور میدن چه برسه به راه انداختن کار! تو اتاق های[...] دقیقا اینگونه رفتار شده با من. چه اول صبح چه هر زمان دیگه.

ممنون میشم اگه دوستان هم همچین رفتاری رو تجربه کردن نظرشون رو بگن.

سلام.

دوست عزیز حرفاتو کاملاً قبول دارم و من هم وقتی بار اول بعد ار فارغ التحصیلی رفتم برای عضویت، انتظار داشتم خیلی بهتر از اینا باهام برخورد بشه.....همین بخش عضویت که خدا میدونه از کجا اومده انتظار داره چون ما مهندسیم همه چیو بدونیم !!! وقتی یه سوال میپرسی میگه شما مهندسی نباید از این سوالا بپرسی و ...

این یه طرف کار...

طرف دیگه اینه که من تا وقتی کارم به ادارات دیگه نیفتاده بود همین ذهنیت رو در مورد نظام داشتم ولی از وقتی با اداراتی مثل دارایی و بیمه و ثبت و شهرداری سروکار داشتم ، میبینم که نظام در مقابل اونجا بهشته 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلام

مطمئناً دادن تذکر جدی از طرف مهندسان تأثیر گذار خواهد بود

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

ظاهرا اعتراض اعضا به رفتار بد کارکنان و مسایل دیگه به مذاق آقایان خوش نیامده. بجای حل مسئله به صورت مسئله گیر دادن!

من خودم اعتراضم رو هم به ریاست سازمان ایمیل زدم هم کتبا نوشتم ولی هنوز پاسخی دریافت نکردم.

اطلاعیه در خصوص درج مطالب در فضای مجازی

احتراما پیرو مصوبه هیات مدیره محترم و در راستای حس مسئولیت و شفاف سازی عملکرد سازمان بدینوسیله به اطلاع اعضای محترم سازمان می رساند، مدیریت سازمان بر این باور است که موفقیت این نهاد حرفه ای، از طریق ارزیابی صحیح عملکرد و رفع اشکالات آن محقق می شود. در این بین استفاده از انتقادات سازنده و کارشناسانه که در عین بی غرضی ارائه شود می تواند نقش اساسی داشته باشد. نقد و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی مسئولین آن در زمره مدیریت مطلوب بوده و پاسخگویی نه تنها برطرف کننده ابهامات موجود بلکه ارتقاء و توسعه را در ساماندهی مشارکت عمومی موجب می شود.

متاسفانه آنچه که در این روزها شاهد هستیم عده اندکی از اعضا سازمان در برخی از فضاهای مجازی با طرح ادعاهای نادرست سعی در ایجاد اختلال در امور جاری سازمان و متشنج نمودن جو و تشویش اذهان عمومی دارند، فلذا اعلام می دارد هیات مدیره سازمان ضمن استقبال از پیشنهادات و انتقادات سازنده و احترام به نقطه نظرات همه اعضای سازمان، استفاده از جملات توهین آمیز و هرگونه افترا و نشر اکاذیب را شایسته جامعه مهندسی ندانسته و ضمن اینکه حق اقدام در خصوص مطالبی اهانت آمیز اخیر که برخلاف اخلاق حرفه ای در فضای مجازی یا غیر مجاز ی منتشر شده را بر خود محفوظ می داند، در صورت تکرار چنین مواردی مطا بق بند 91 ـ 2 ـ 2 آیین نامه اصلاحی در مورد تخلفات انضباطی و ماده 18 قانون جرایم رایانه ای از طریق شورای انتظامی یا دادسرای عمومی و انقلاب (ضابط قضایی رایانه ای وپلیس فتا) پیگیری خواهد شد.

مجددا تاکید می گردد هیات مدیره سازمان از ارائه پیشنهادات و انتقادات سازنده بصورت حضوری و یا کتبی در راستای اعتلای سازمان استقبال می کند.

روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی

لینک به دیدگاه

به نظر شما کارمندان نظام مهندسی و  اعضای هیئت اجرایی نوشته های این سایت را می خوانند؟

یا اینکه جای دیگری اعتراض شده است و خوانده اند.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام

از کجا معلوم. شاید خوندن. ایران سازه سایت گمنامی نیست.

لینک به دیدگاه

من حرف دلم را می گم الان. رفتار اکثر کارمندان ادارات تبریز اصلا خوب نیست. خیلی مغرور هستند و اهمیتی به شهرستانی ها نمی دهند.

تازگی ها سرقت هم زیاد شده تو تبریز. دیروز جلوی چشمان من و مادرم شیشه ماشینم را شکستند و کیف پول و مدارک مادرم را به سرقت بردند.

حالم به هم می خوره.

لینک به دیدگاه

اینم نامه کمسیون هم ارزی

6u42_capture.png

رشته های مرتبط و غیر مرتبط را  نظام یک استان نمیتونه اعلام کنه .قانون و وزارت خونه در این مورد تصمیم میگیره و نظام فقط اجرا میتونه کنه .

نظام که پروانه را صادر نمیکنه .

باید بگم بیخود ترین نظام نظام خوزستانه .هرکی به هرکیه .

اگر وارد نظام بشید انگار وارد دبیرستان دخترانه شدید . هر اقایی تو اتاقش4 تا خانم هست و.......من که نفهمیدم اینکه هر بخش را یک اقا قرار دادند به عنوان مسول ...مثلا مهندسان ناظر و عضویت و کنترل نظارت و......هرکدام یک اقا مسوله  که هیچ وقت نیست یا با جمعی از دوستان در اتاق خصوصی مشغول  حرف و بقول معروف جلسه هستند . و این خانم ها هم دقیقا حکم کارشناس ارشد را دارند ولی در عمل هیچ کاری ازشون ساخته نیست .

هر  معضلی  که شامل جامعه بیچاره ایران میشه  همه و همه در نظام خوزستان موجود است .

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,033
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    jtaletvfxx
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176