رفتن به مطلب

فایل مقاطع فولادی برای استفاده در نرم افزار ETABS 2015

admin
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

• Administrators

فایل مقاطع فولادی برای استفاده در نرم افزار ETABS 2015

شامل مقاطع تیرورق ، IPE ، 3IPE  ، 2IPE  ، IPE با ورق تقویتی ، 3IPE و 2IPE با ورقهای تقویتی و دوبل ناودانی

تهیه کننده : مهندس شهرام اکبری

منبع :

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

دانلود:

Hidden Content

Hidden Content

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

فایلی مشابه برای ستون های صلیبی وجود نداره ؟

و اگر بخوام خودم مقاطع صلیبی رو معادل مقاطع آی-شکل کنم برای پارامترهایی مثل ضخامت جان و ضخامت بال و ... چه عدد هایی رو باید منظور کرد ؟

لینک به دیدگاه

فایلی مشابه برای ستون های صلیبی وجود نداره ؟

و اگر بخوام خودم مقاطع صلیبی رو معادل مقاطع آی-شکل کنم برای پارامترهایی مثل ضخامت جان و ضخامت بال و ... چه عدد هایی رو باید منظور کرد ؟

انشالله توی هفته آینده کمی سرم خلوت میشه و اگه وقت کنم یکسری امکانات جدید به نرم افزار ساخت مقاطع اضافه میکنم. احتمالا مقاطع صلیبی رو هم وارد میکنم.

نرم افزار IranPro تهیه شده توسط مهندس عطری هم هست. نمیدونم مقاطع صلیبی رو ایشون اضافه کردن یا خیر، ولی توی برنامشون بود که اضافه کنن.

از جناب مهندس شهرام اکبری هم که زحمت تهیه فایلها رو کشیدن تشکر میکنم. قصد داشتم که قابلیت تولید انبوه مقاطع رو به نرم افزار اضافه کنم (که در ورژن های ابتدایی وجود داشت)، ولی فکر میکنم ساخت مقاطع برای هر پروژه و ذخیره اون در نرم افزار کار رو قابل فهم تر و اصطلاحا شسته روفته تر میکنه. یا علی.

لینک به دیدگاه

من هم وبلاگ شما رو خوندم هم با نرم افزار مهندس عطری کار کردم و هم توصیه های مهندس نائینی رو مطالعه کردم
از همه شما دوستان هم به تلاش های بسیار بسیار خوبی در این زمینه کردین واقعا سپاسگزارم

اما متاسفانه فعلا ستون های صلیبی در برنامه هایی که نوشته شده ساپورت نمیشه و چون در حال حاضر روی پروژه ای کار میکنم که می بایست حتما از مقطع معادل ستون صلیبی استفاده کنم (بنا به دلایلی امکان تحلیل OMF و کنترل فشردگی دستی برای مقاطع وجود نداره و حتما باید به صورت ستون I شکل مدل کنم) در نظر دارم تا فقط برای مقاطعی که مورد استفاده در پروژه است مقطع معادل رو بسازم، و برای این کار از مشخصات بدست آمده در section designer برنامه ایتبس استفاده کنم (از پیچیدگی روابط مربوط به سختی پیچشی و ... رهایی پیدا کنم)

با روش کلی کار آشنایی دارم

اما روشی رو که شما برای اصلاح ظرفیت برشی استفاده کردین برام سوال شده، که مطمئنا در صورت جواب دادن برای کلیه مقاطع روش بسیار خوبی خواهد بود تا از دستکاری دستی مقاطع بدست آمده خودداری کنیم

میشه در مورد این کدی که نوشتین بیشتر توضیح بدین که چطور عمل میکنه ؟

etabs15.png

اینطور که به نظر میرسه نسبت هایی که در کنترل فشردگی مقطع آی-شکل کنترل میشن رو ثابت فرض کردین و با ثابت موندن این نسبت، مساحت برشی رو بر اساس عرض و ضخامت جدیدی پیدا کردین (البته جزئیات اینکه هر خط از برنامه شما چه کار میکنه هنوز برای من سواله )

در این صورت عرض و ارتفاع مقطع معادل با عرض و ارتفاع واقعی که وجود داره تفاوت پیدا میکنه

آیا کنترل کردید که این مسئله در سایر کنترل های ایتبس (نحوه انتقال بار و لنگر، کنترل های چشمه اتصال و یا در نتایج تحلیل برنامه و ...) که ممکنه در برنامه از پارامتر های که عرض شد استفاده کنه ولی ما از جزئیات اون ها مطلع نباشیم؛ تاثیر میذاره یا نه؟

همچنین به عنوان یک پیشنهاد میشه برای خلاص شدن از انتخاب مقاطع پس از تحلیل و طراحی و تغییر در overwrite طراحی در قسمت تعریف مقاطع و در قسمت property modifier مساحت برشی راستای 2 و 3 رو در ضریب مورد نظر ضرب کنیم؟

درسته این روش نیز مستلزم تغییر دستی در مقاطع ساخته شده است ولی از انتخاب کردن مقاطع استفاده شده نیز جلوگیری میکنه

لینک به دیدگاه

با سلام و ممنون از دقت نظر شما.

۱- اون کد همونطور که فرمودین با ثابت نگه داشتن نسبتهای لاغری جان و بال در مقطع معادل شده (به صورت درست) و مقطعی که قرار است به ایتبز معرفی شود تا خود ایتبز محاسبه مساحت های برشی اون رو انجام بده و این مساحتها پس از محاسبه ایتبز مثل مقطع معادل شده (به صورت درست) شوند نوشته شده . البته برای ورژن .۳ بود که بدلیل اینکه ابعاد غیرمنطقی به مقطع میداد حذفش کردم.

۲- کنترل خیلی اولیه که مهندس نایینی اشاره کردن ناحیه صلب انتهایی هست که با اینکار غلط میشه. کنترل های دیگه هم هست که من تصمیم گرفتم کلا حذفش کنم.

۳- البته شاید یه راهکاری رو که دکتر حسین زاده توی جزوشون اشاره کردن برای نسخه بعدی ایجاد کنم. به این ترتیب کنترل فشردگی رو خود کاربر انجام میده (شاید هم تونستم نرم افزاری اضافه کنم) و بعد بعد جان و بال رو بر اساس مقطع واقعی و ضخامت ها رو بر اساس مساحت برشی بدست بیارم. باید بیشتر روش کار کنم. این روش ایرادی که داره اینه که معمولا ضخامت ها زیاد میشن و توی ایتبز فشرده یا فشرده لرز ه ای حساب میشن. بنابراین اگر کاربری مقطع لاغری رو بسازه شاید ایتبز اون رو فشرده بگیره. بنابراین در این قسمت باید کاربر دقت زیادی انجام بده. مگر اینکه از اول مثلا تمام مقاطع رو فرضا فشرده بسازه یا فشرده لرزه ای بسازه، بنابر سطح شکل پذیری سازه.

۴- خودم هم به این موضوع فکر کردم منتهی هنوز امتحان نکردم. اگر شما امتحان کردید و نتیجه رو مقایسه کردین لطفا اینجا قرار بدین.

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,033
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    jtaletvfxx
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176