رفتن به مطلب

اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

سلام

من به تازگی از آزمون محاسبات قبول شدم (الان پایه 3 هستم)

شهری که من توش زندگی میکنم یه شهر نسبتا کوچیکی هست.

سوال اینه الان با این صلاحیت باید چیکار کرد؟ یعنی باید صبر کنم تا بشه پایه 2؟!

یعنی پایه 3 محاسبات کارایی نداره

یکی از دوستام توی مرکز استان بود پرسیده گفتن اگه حقوقیش بکنه سالی 2.5 میدیم!!

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

من به تازگی از آزمون محاسبات قبول شدم (الان پایه 3 هستم)

شهری که من توش زندگی میکنم یه شهر نسبتا کوچیکی هست.

سوال اینه الان با این صلاحیت باید چیکار کرد؟ یعنی باید صبر کنم تا بشه پایه 2؟!

یعنی پایه 3 محاسبات کارایی نداره

یکی از دوستام توی مرکز استان بود پرسیده گفتن اگه حقوقیش بکنه سالی 2.5 میدیم!!

سلام.میشه بپرسم کدوم شهرین؟اتفاقا پایه 3 تو شهرهای کوچیک کاربرد داره

لینک به دیدگاه

مراغه (آذ.شرقی)

لینک به دیدگاه

خبر ندارین چند تا محاسب تو شهرتون هست؟

شما مجاز به محاسبه ساختمانهای تا دو طبقه رو دارین.که فک میکنم اغلب ساختمانهای شهرتون همینطور باشند

لینک به دیدگاه

فکر کنم حدود 40 نفر اما پایشون 2 و به بالاست

نه بیشتر آپارتمان سازی هست

تا 2 طبقه اکثرا روستایی هست

لینک به دیدگاه

در اصفهان تا 5 سقف مهر ميكنند تعداد هم بسيار زياد است . بايد يا در دفتر مهندسي عضو شويد يا دفتر تاسيس كنيد .

لینک به دیدگاه

در اصفهان تا 5 سقف مهر ميكنند تعداد هم بسيار زياد است . بايد يا در دفتر مهندسي عضو شويد يا دفتر تاسيس كنيد .

به خاطر کمبود ساخت و ساز فکر نکنم حتی یه نقشه هم برسه

آیا فقط باید توی یک دفتر فنی عضو شد یا همزمان میشه چند دفتر عضو شد؟

لینک به دیدگاه

فقط يك دفتر طبق مبحث دوم هست .

براي كار بايد تلاش كنيد ، بايد كار خوب ارائه بدهيد تبليغات كنيد ، شان خودتون را بالا ببريد و بي همتا بناميد و اعتماد به نفس و ...

لینک به دیدگاه

2.5 میلیون بعید میدونم واسه پایه سه بدن

لینک به دیدگاه

2.5 میلیون بعید میدونم واسه پایه سه بدن

یعنی زیاده!!

واسه یه سال هست

لینک به دیدگاه

میشه قاب کرد زد بروی دیوار اتاق خواب :)

لینک به دیدگاه

ميشه كار كرد خيلي بيشتر از اينها اما نه با افكار منفي 

لینک به دیدگاه

میشه قاب کرد زد بروی دیوار اتاق خواب :)

من یه سوال دارم از همه پایه سه ای های عزیز

اگر این پایه سه یک ریال و ده شاهی ارزش نداره و به درد قاب گرفتن میخوره

پس چرا این همه بازار دلال ها آزمون های نظام مهندسی رو داغ میکنید با انواع کلاس رفتن و کتاب های کمک آموزشی خریدن و غیرع

واقعا تا کی باید کیسه پول بشید برای دهه چهلی ها و پنجاهی های گرامی 

که با برگزاری کلاسای آموزشی و دوره های فشرده نظام مهندسی 

بازار کار کار این عزیزان رو سکه کنید و خرج کلاسهایی برید ک این عزیزان به عنوان اساتید برگذار میکنن 

و آزمون نظام رو هر دفعه از دفعه قبل سخت تر...

آدم نگاه میکنه به سوالات ده پونزده سال پیش نظام مهندسی و کنکور ها خندش میگیره از آسونی

که عزیزان دهه چهل و پنجاه گذروندن

الان این عزیزان شدن اساتید دهه شصت و هفتادیا واقعا خنده داره والا برای "یک قاب عکس طعمه شدن"

......

منظورم خدایی نکرده به اساتید بزرگوارم دهه چهل و پنجاه سایت ایرانسازه نیست 

جسارتا برداشت بد نشه

ولی خدایی حقیقت هست...

دوستون دارم

لینک به دیدگاه

پایه 3 شاید نتونه درآمد کسب کنه اما دیگه تو 2 و 1 قشنگ درآمد خواهد داشت و برای رسیدن به اون 2 و یک باید اول قبول بشید در ضمن بنده هیچ کلاسی نرفته بودم.

لینک به دیدگاه

پروانه محاسبات مجوز فعالیت حرفه ای یک مهندس است و تعرفه محاسبات به صورت توافقی با مالک انجام میشود.اگر به تعرفه پیشنهادی نظام مهندسی نگاه کنید می بینید تعرفه محاسبات در حدود تعرفه نظارت است.دلیل اینکه چرا با تعرفه پائین کارها انجام میشود و پروانه مهندسی اینقدر بی ارزش شده سوالی است که خود مهندسین باید جوابگو باشند.شما تا به حال دیده اید یک پزشک به شما تخفیف بدهد؟

لینک به دیدگاه

پایه 3 شاید نتونه درآمد کسب کنه اما دیگه تو 2 و 1 قشنگ درآمد خواهد داشت و برای رسیدن به اون 2 و یک باید اول قبول بشید در ضمن بنده هیچ کلاسی نرفته بودم.

خیالت تخت 

با یک هم درآمدی ک بتونی کاری انجام بدی کسب نمیشه

1000 تا پایه یک میشناسم ک سالی یکی طراحی نمیتونن بگیرن همش دسته دلال هست 

فقط هنر کنه مهرش رو بفروشه همین...

اینارو نمیگم برای ایجاد موج منفی دادن 

نه هرگز اینطور نیست

اینارو میگم که یکسریا قبولی در آزمون رو فقط گذروندن کلاس 2 میلیونی و غیره میدونن و حلوا حلوا میکن برای پایه نظام مهندسی

بگم

بابا تا کی میخوای بازیچه بشید خدایی ، مخصوصا دهه شصتی ها

اون از کنکور قبل از دهه شصت ک سوالات کشکی بود

این از کنور بعد از دهه شصت ک الان در اکثر دانشگاه ها فریاد میزنن با تورو خدا ثبت نام کن

حالا اینم از آزمون نظام مهندسی

الکی الکی از ملت 700 تومن میگیرن برای اینکه پروانه پایه 3 اجرا رو بدن .. خیلی خنده داره واقعا .واقعا یکم فکرش کن

الان همون موج کنکور دهه شصتی ها ک مثل بازار سیاه هست متناسب با سن این عزیزان داره رشد میکنه الان همون بازار سیاه کنور اومده در آزمون نظام مهندسی

این همینطور ادامه پیدا میکنه تاااا حقوق بازنشستگی و خرید سنگ قبر...

الان اینارو گفتم ک فردا پایه یک هم گرفتی 

سر خورده نشی..

در ضمن اون کسی ک میگه مهندس با قبولی نظام مهندسی اش اعتبار میگیره در رویای شیرین ب سر می بره

و الا ... بیخیال اصن

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام

دوستانی که موج منفی میدن اصلا وضعیت به این سیاهی نیست. شما در هر رشته و هر جایگاهی که باشی باید تلاش کنی که به نتیجه برسی . فرقی نمیکنه دکتر باشی یا مهندس یا بازاری یا کشاورز یا .... .

پروانه نظام مهندسی برای مهندسی که بخواد درامد اصلیش رو از این طریق تامین کنه یکمی سخته ولی ممکنه.

ولی برای کسی که بخواد از اونبعنوان شغل دوم و پاره وقت استفاده کنه فوق العادس .

لینک به دیدگاه

وضعیت به همین سیاهی که دوستمون میگن بجز اون اساتیدی که دارای پارتی یا وضع مالی خوب یا تو یه ارگان دولتی هستند بقیه مهندسا تو پول بنزینشون مونن یا همون پول سیگارشون موندن موج منفی نمیدم اما وقعیتش همینه حالا شما هی بگو ماست سیاه

کنکور لیسانس بده کنکور فوق بده سه تا کنکور نظام بده 760 تومن کلاس اجرا رو برو اگرم بازم خواستی کنکور دادگستری بده 10/15 سال کار کن آخرم چقد حقوق بهت میدن (سر برج نمیدن تازه)مگه چقد در میاری اصلا دکترای عمران با تمام مدارک های مهندسی چقد در میاره سوال اینجاست اندازه بقال سر کوچه در میاره؟

یه نظارت ور میداری با ترس و لرز ای نریزه نمیره نرم زندان اخرش مگه چقد میدن بخدا حمال تو بازار بیشتر از مهندس عمران درمیاره شبم راحت میخوابه ما اگه نظارت ورداریم شب ها با ترس میخوابیم که گود نریزه، که چی

این قبری که داریم بالا سرش روزه میخونیم مرده نیست دادشه من آره یه زمانی خوب بود اما الان قصست فقط یه سری آدما با رابطه پول و پارتی وسلام نامه تمام (فقط جایی نرسید که تو سن 80 سالگی هنوزم تو روزنامه همشهری دنبال کارید)

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت همه اعضای محترم ایرانسازه

دوستان و همکاران عزیز، بیاد داشته باشیم آدمی به امید زندست، درآمد هم ازین راه فعالیت مهندسی نشد، یه راه دیگه، نشد یه راه دیگه، نشد یه راه دیگه و ...

زندگی رو متوقف به یک راه نکنیم

در خصوص همین رشته مهندسی عمران هم من بارها گفتم، الان رکوده، درست، ولی سعی کنید توی این رکود از رشته مهندسی و درسی که خوندید فاصله نگیرید، آیین نامه ها دارن توی این رکود پوست میندازن و پوست هم انداختن و .... پس گهگاهی سری به آیین نامه ها یزنید و از مطالعه فاصله نگیرید این به روز بودن امید بخشه

درسته درآمد کار ما کم شده، فدای سر هممون، بریم سراغ یه راه دیگه و اصلا نشستن و آیه یاس خوندن و تفسیر کردن و خبر رکود خوندن و اینا نمیتونه کمک کنه

الان این رکود یه تغییری هست که شاید دست ما نباشه و نتونیم وضع رو عوض کنیم، اما خدا کمکمون کنه بتونیم بجای تسلیم شدن، حرکت کنیم

و در پایان باور کنیم که... من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی، همه برمیخیزند

در پناه حق پیروز و سربلند باشید

لینک به دیدگاه

وضعیت به همین سیاهی که دوستمون میگن بجز اون اساتیدی که دارای پارتی یا وضع مالی خوب یا تو یه ارگان دولتی هستند بقیه مهندسا تو پول بنزینشون مونن یا همون پول سیگارشون موندن موج منفی نمیدم اما وقعیتش همینه حالا شما هی بگو ماست سیاه کنکور لیسانس بده کنکور فوق بده سه تا کنکور نظام بده 760 تومن کلاس اجرا رو برو اگرم بازم خواستی کنکور دادگستری بده 10/15 سال کار کن آخرم چقد حقوق بهت میدن (سر برج نمیدن تازه)مگه چقد در میاری اصلا دکترای عمران با تمام مدارک های مهندسی چقد در میاره سوال اینجاست اندازه بقال سر کوچه در میاره؟ یه نظارت ور میداری با ترس و لرز ای نریزه نمیره نرم زندان اخرش مگه چقد میدن بخدا حمال تو بازار بیشتر از مهندس عمران درمیاره شبم راحت میخوابه ما اگه نظارت ورداریم شب ها با ترس میخوابیم که گود نریزه، که چی این قبری که داریم بالا سرش روزه میخونیم مرده نیست دادشه من آره یه زمانی خوب بود اما الان قصست فقط یه سری آدما با رابطه پول و پارتی وسلام نامه تمام (فقط جایی نرسید که تو سن 80 سالگی هنوزم تو روزنامه همشهری دنبال کارید)

مهندس کاملا درست میگین.شرایط همینه....تلخه..خیلی تلخ واسه ماهایی که با هزار امیدو ارزو اومدیم تواین رشته...

با سلام و احترام

دوستانی که موج منفی میدن اصلا وضعیت به این سیاهی نیست. شما در هر رشته و هر جایگاهی که باشی باید تلاش کنی که به نتیجه برسی . فرقی نمیکنه دکتر باشی یا مهندس یا بازاری یا کشاورز یا .... .

پروانه نظام مهندسی برای مهندسی که بخواد درامد اصلیش رو از این طریق تامین کنه یکمی سخته ولی ممکنه.

ولی برای کسی که بخواد از اونبعنوان شغل دوم و پاره وقت استفاده کنه فوق العادس .

مهندس عزیز .قانونی؟من دوسال مدرک نظارت واجرارو گرفتم .ازین راه فقط یک دونه کار بهم ارجاع شده به ارزش 500هزار تومن این هم از درآمد قانونیه من در دو سال گذشته....

لینک به دیدگاه

شما بدون استفاده از پروانه طراحی اگه به طراحی مسلط هستید میتونید برای دفاتر طراحی شهرتون کار کنید بدون اینکه اثری از شما و مهر و امضای شما توی نقشه ها باشه
اصولا دفاتر حقوقی طراحی ، همونی که به شما پیشنهاد سالی 2.5 میلیون رو داده فقط پروانه شما (مُهر) شما رو لازم داره و برای طراحی نقشه های خودش از یه سری مهندس که ممکنه حتی پروانه طراحی هم نداشته باشن استفاده میکنه

لینک به دیدگاه

سلام......مدرکم رو سه سال پیش گرفتم ......32 سال سن دارم بیکارم ......چند ماه دیگر باید در ازمون نظام شرکت کنم ولی انگیزه درس خوندن ندارم پول خریدنمنابع رو هم ندارم سه سال حق عضویت باید بدم تو 32 سالگی پول ندارم روم هم نمیشه که از بابام بگیرم میخواستم برم پیش یه  کاشی کار عملگی کنم منو قال گذاشت رفت یه شاگرد دیگه که بی سواد بود رو اورد من مهندس عمران رو حتی برای عملگی هم قبول نکردند بدبختیم خدایش ........الان چند ساله خودمو تو خونه حبس کردم روم نمی شه برم از خونه بیرون ....از ترس نگاه های تمسخر امیز همسایه  از ترس نیش و کنایه های مردم فضول .........می خام بزنم قاچاقی برم از کشور ولی پول ندارم  پول داشتم سال 88 می رفتم تو اروپا اگه مستراح می شستم والا از این وضعیت که  تو ایران  دارم بهتر بود خوشبخت تر بودم راضی بودم..........اونوقت کسی کاری به کارم نداشت   کسی اونجا  نمی گفت چی می پوشی ..........حدود 6 ساله بیکارم و دپرس .......اینا رو نوشتم کمی بهم تسکین داد ........کمکم می کنه فشار عصبیم رو ریگلاژ کنم......احتمال هر نوع پیشامد بدی برام هست ....جدیدا وسواس فکری گرفتم با خودم حرف می زنم .....

لینک به دیدگاه

سلام......مدرکم رو سه سال پیش گرفتم ......32 سال سن دارم بیکارم ......چند ماه دیگر باید در ازمون نظام شرکت کنم ولی انگیزه درس خوندن ندارم پول خریدنمنابع رو هم ندارم سه سال حق عضویت باید بدم تو 32 سالگی پول ندارم روم هم نمیشه که از بابام بگیرم میخواستم برم پیش یه  کاشی کار عملگی کنم منو قال گذاشت رفت یه شاگرد دیگه که بی سواد بود رو اورد من مهندس عمران رو حتی برای عملگی هم قبول نکردند بدبختیم خدایش ........الان چند ساله خودمو تو خونه حبس کردم روم نمی شه برم از خونه بیرون ....از ترس نگاه های تمسخر امیز همسایه  از ترس نیش و کنایه های مردم فضول .........می خام بزنم قاچاقی برم از کشور ولی پول ندارم  پول داشتم سال 88 می رفتم تو اروپا اگه مستراح می شستم والا از این وضعیت که  تو ایران  دارم بهتر بود خوشبخت تر بودم راضی بودم..........اونوقت کسی کاری به کارم نداشت   کسی اونجا  نمی گفت چی می پوشی ..........حدود 6 ساله بیکارم و دپرس .......اینا رو نوشتم کمی بهم تسکین داد ........کمکم می کنه فشار عصبیم رو ریگلاژ کنم......احتمال هر نوع پیشامد بدی برام هست ....جدیدا وسواس فکری گرفتم با خودم حرف می زنم .....

کلمه به کلمه حرفهات شرح حال من بود و به غیر از سنمون(شما جوانتر هستی)  ؛ تقریبا 90 درصد شبیه هم هستیم

حبس تو خونه؛ بی پولی ؛ ترس از نگاه تمسخر آمیز؛فکر رفتن و رفتن و رفتن.

باز خوبه این طور نوشتن ها آدمو کمی تسکین میده که عین خودش هم هست

ولی در کل چه فایده

با خودم می گم : من الان 3 ساله مدرکمو گرفتم و تو بهمن یا اسفند هم مثلا باید امتحان نظام بدم.4 سال هم که واسه این رشته عمرمو تلف کردم اگه تو یکی از شاخه  های پزشکی درس خونده بودم الان حداقل یه دکتر عمومی بودم و حداقل می تونستم با آمپول زنی ماهی میلیونها تومن در آمد داشته باشم(تا دلت هم بخواد ملت مریض و بیمار داریم)

صفحه آگهی روزنامه بخش استخدام پزشک رو وختی باز می کنم کم مونده دیوانه بشم . تو هیچ کدوم از آگهی ها حرفی از  سابقه  کار آنچنانی و هزار یک تخصص مرتبط و غیر مرتبط  دیگر نیست؛ پزشک هستی؟ همین الان بفرما بیا با ماهی 5 میلیون تومن  استارت بزن ! ولی وختی صفحه استخدام مهندس عمران رو باز می کنم روانی تر  میشم .همش شده اجاره مدرک و رتبه بندی و کار آموزی رایگان و استخدام خانم و... بقیه شون هم  انگار دنبال سوپر استار می گردن تو رشته عمران .( مثلا مهندس عمران با 15 سال سابقه و مسلط به همه چیز حتی طراحی موشک!)

خلاصه این که بد وضعیه و منم هر لحظه ممکنه اتفاق  بدی برام پیش بیاد یا برای خودم پیش بیرام

لینک به دیدگاه

شما از زمانی که عضو نظام مهندسی استانتون شدید باید حق عضویت بدهید و اگر تا به حال عضو نبودید نیاز به پرداخت حق عضویت سنوات قبلی نیست

شما سه ساله که مدرکتون و گرفتید  با توجه به 6 سال بیکاری که اعلام کردید می توان گفت سه سال از شش سال در دوران دانشجویی بوده و به شغل شریف دانشجویی مشغول بودید و با توجه به  32 سال سن شما در 29 سالگی فارغ التحصیل شدید  شاید بد نباشد شغلی را که از 18 تا حدود 25 سالگی (منهای 2 سال سربازی) به آن مشغول بودید همان را ادامه دهید

لینک به دیدگاه

شما از زمانی که عضو نظام مهندسی استانتون شدید باید حق عضویت بدهید و اگر تا به حال عضو نبودید نیاز به پرداخت حق عضویت سنوات قبلی نیست

شما سه ساله که مدرکتون و گرفتید  با توجه به 6 سال بیکاری که اعلام کردید می توان گفت سه سال از شش سال در دوران دانشجویی بوده و به شغل شریف دانشجویی مشغول بودید و با توجه به  32 سال سن شما در 29 سالگی فارغ التحصیل شدید  شاید بد نباشد شغلی را که از 18 تا حدود 25 سالگی (منهای 2 سال سربازی) به آن مشغول بودید همان را ادامه دهید

سلام .....من از کاربرای قدیمی سایت هستم شما منو نمی شناسید  سال هاست که خاک این فروم رو خوردم.. از سال 88 اینجا میام  .......در مورد من باید بگم از سن 18 تا 20 سالگی پشت کنکور بودم و شدیدا درس می خوندم بطوری که بعضی شب ها با فکر کردن به کتاب حسابان 1 و 2 ...هندسه تحلیلی و فیزیک ساعت 3 شب از خواب بیدار می شدم خوابم نمی برد دو سال خودم را تو خونه حبس کرده بودم اما سال 84 اوج ترافیک دهه شصتی ها بود و شما نمی تونستید با سه هزار پیام نور هم قبول شید چه برسه به مهندسی دولتی ....بعد از دومین کنکور به خودم گفتم تو این مملکت و در این زمونه هیچ شانسی نداری پس بزن برو خارج!!!!!! (در زمان بدی در مکان بدی بودن)...........راستش دانشگاه ازاد هم نمی خواستم برم تمام بچه خنگا و ..محل رفته بودند ازاد...... گفتم برم سربازی پایان خدمت بگیرم بیام از شانس بدم از گردان 250 نفره همه افتادن شهرشون تهران اما من با 15 نفر تقسیم شدیم کرمان و بد شانسی من یک بار دیگه با تقسیم شدن در شهر بم تکمیل شد .........17 ماه  سربازی در وضعیت اسفباری در شهری زلزله زده نا امن و مخروبه زیر کانکس کوچکی  گذشت ...بین مشتی [....] ...خنده اشون فحش دادناشون ....شب و روز را برام به جهنم تبدیل کرده بود ...در طول این 17 ماه اصلا به مرخصی نیومدم بعد از 16 ماه و 4 روز که از سربازی من گذشته بود به رئیس پاسگاه مراجعه کردم و 26 روز مرخصی خودم را از اون خواستم گفت "5 روز بهت مرخصی می دم میخای بخا نمی خای نخا " بعد که بزور حفاظت اطلاعات ازش مرخصی گرفتم از لجش دو تا فحش رکیک بهم داد و بدرقم کرد البته بگم تو اون 23 روز خونه نیومدم و گواهینامه رانندگیم رو گرفتم  .......اینم از این..... .سربازی تموم شد تمام بچه های محل تو شمال خدمت کردن و تو شهرشون بودن اما من افتادم  بم شهر غم ...........از سربازی اومدم گفتم تحقیقات کنم ببینم ملت چطور می رن خارج!!!!!!!ههههه یه تلفن کهنه داشتیم از ترس اینکه خانواده مسخرم نکنن می بردمش اتاق بالا زنگ می زدم اطلاعات مخابرات تهران شماره تلفن سفارتخانه های خارجی را ازشون می گرفتم و بعد شماره ها رو با ترتیب خاصی اعدادشون رو جابجا می کردم تا کسی اتفاقی پی نبره که دارم به کجا زنگ می زنم و سوژه خنده این و اون بشم  .از سفارت فرانسه بگیر تا سفارت کانادا  هر روز صبح از خواب بیدار می شدم این سفارت تا اون سفارت اینقدر دیگه .........تازه کامپیوتر خریده بودیم یه کارت دایال اپ خریدم و تو گوگل(جوجل اون موقع) سرچ کردم تحصیل در خارج!! خلاصه بعد از یه مدتی که سایتا رو زیر و رو کردم  به این نتیجه رسیدم که همه جا اسمون یه رنگه بی پول تا تهرانم نمی تونم برم  جالبه بدونید یه بار دوستم رو که دانشجویی برق خواجه نصیر بود رو فرستادم سفارت استرالیا که برام دفترچه اپلای ویزای دانشجویی استرالیا رو بگیره اونم که مثل من شهرستانی  و گدا بود بعد از برگشتن  طوری با اب و تاب از سفارتخانه و کارمندای بی حجابش تعریف می کرد که انگار توسط یه UFO دزدیده شده و به یه سیاره دیگه برده شده و حالا برگشته و از این سفره فضاییش  برای من تعریف می کنه فرم اپلای رو خوندم و فهمیدم که اون حرفای تو فیلما چرته که یارو از ایران میره اونجا مستراح می شوره و الخ ....10000 دلار استرالیا تضمین مالی رو باید از کجا می اوردم ..........خلاصه یه مدتی به فکر رفتن قاچاقی از ترکیه افتادم اما اونم پول می خواست ......نشستم خوندم برا کنکور .مجاز شدم البته ولی قبول نشدم........ حالا 23 سالم بود دیدم سه سال از عمرم فنا شده مجبورم برم دانشگاه ازاد .......رفتم اما چه رفتنی با عملگی و صد تا بدبختی شهریه دانشگاهم رو. در می اوردم لباس نداشتم تنم کنم اونم تو دانشگاهی که دانشجوش با مازاراتی و بنز و شورلت کاماروی مدل2013 میومدن دانشگاه.....کسی با هام تو دانشگاه حرف نمی زد اونایی هم که بهم نزدیک می شدن بعدا فهمیدم  که می خواستند من و سوژه خندشون کنن من براشون بو می دادم ......تو یه بغالی عملگی می کردم یارو دبه می کرد  و پول نمی داد می دونست که لنگ سالی یه ملیون شهریه دانشگاه هستم مثل خر ازم کار می کشید پیش مشتری هاش که بچه محلام بودند ضایم می کرد و .............تو شهر مون دیگه تابلو شده بودم مردم بهم می خندیدن با اونکه اهل هیچ خلافی نبودم ...........لیسانس 4 ساله رو 5 سال و نیم تمام کردم حالا 29 سالم بود .........بعد از اونم که چند جا برای استخدام رفتم هر جا رفتم دست رد به سینم زدن سپاه رفتم مسول گزینش بهم گفت با توجه به اینکه سنتون بالاست و لیسانستون دانشگاه ازاده شما نه تنها در سپاه بلکه در هیچ ارگان دولتی دیگه نمی تونید استخدام بشید بهش گفتم چرا مدرک ازاد رو قبول نمی کنید گفت دانشگاه ازاد در اولویت سوم چهارم سپاه است و اول دولتی و بهد پیام نور و ......بعد از اونها ازاد هست ......جالبه بدونید پسر همسایمون که پدرش پاسداره سال سوم راهنمایی یه سال مردود شد با بدبختی دیپلم انسانی گرفت با سهمیه تو همون دانشگاه ازادی که من عمران خودم  حقوق خوند بعد تو سپاه استخدام شد یکی دیگه از همسایه هامون هم که سرهنگ سپاه بود دختر و پسرش هر دو که دانشگاه ازادی بودند رفتن سپاه استخدام شدند ولی من ............جالبه یه بار به یه کاشی کار که اونم مثل من بدبخت بود (معلم بازخریدی و معتاد اموزش و پرورش) سپردم باش برم کاشی کاری بعدم قالم گذاشت و هیچ .....چند بارم که همسایه ها با لباس عملگی دیده بودنم متوجه نگاههای تمسخر امیزشون شده بودم .وو............حالا 29 سالم بود رفتم نظام مهندسی عضو شدم .و باقی داستان تا الان که 32 سالمه هیچ ...............خسته شدم زندگی من و امثال من بوی نا  بوی جوراب نشته بوی ادرار کهنه و اب دهن  می ده........نباید این کثافت رو بهمش زد بوی عفن همه جا رو بر می داره باید ساکت شد باید به خاموشی ها پنا برد ............

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,028
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    jtaletvfxx
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176