رفتن به مطلب

اضافه شدن شرط کارت پایان خدمت نظام مهندسی به شرایط صدور پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی

hamidmz1
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

سلام...

من دانشجوی دکترای سازه هستم و سی ساله هستم... پروانه پایه سه طراحی و نظارت و اجرا رو دارم ... دو ماه پیش رفتم برای انجام کارهای تمدید پروانه نظام...
مدارک کامل شد و بعد از یک ماه از نظام مهندسی همدان تماس گرفتند و گفتند که گواهی اشتغال به تحصیل تون رو قبول نمی کنند و حتما باید برگه پایان خدمت سربازی داشته باشین..
انقدر عجیب و شوکه آور بود برام ...
هاج و ماج از خانوم اردلان پرسیدم یعنی چی؟

گفتند که خیلی ها حتی یه تعداد از مهندسین پایه یک ما برگه پایان خدمت ندارند و این مشکل رو دارند ... ما استعلام کردیم که کسانی که مثل شما غیبت ندارند رو مستثنی کنند...
گفتم مگه به صراحت توی قانون نیومده که پروانه نظام مهندسی به عنوان یه شغل پاره وقت تلقی میشه..
کار پاره وقت برگه پایان خدمت می خواد...؟

گفتند شما منتظر بمونید ما استعلام کردیم...

با آقای شاه محمدی توی اداره راه که مسئول هستند صحبت کردم... گفتند که ما کتبی پرسیدیم جواب نمی دن اما شفاهی گفتند که نمیشه... و برگ پایان خدمت و یا معافیت حتما باید باشه.

گشتم و وقتی فهمیدم وزیر راه و شهرسازی اسفند 1394 توی اصلاح آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان این بند رو اضافه کرده...
با خودم گفتم که وزیر با تدبیری توی دولت تدبیر و امید جاش کم بود که اونم شکر خدا اضافه شد...
.

.

بچه ها من نمی دونم که چند نفر شرایط من رو دارند اما اگر تعدادمون زیاد باشه و پیگیری کنیم... حتما نتیجه خواهیم گرفت...
فایل پیوست متن ماده 7 و اصلاحیه اون اه...

اصلاح آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ـ مصوب۱۳۷۵ـ

شماره۱۶۰۲۷۷/ت۵۲۶۶۰هـ                                                         ۵/۱۲/۱۳۹۴

اصلاح آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ـ مصوب۱۳۷۵ـ

وزارت راه و شهرسازی

هیأت وزیران در جلسه ۲/۱۲/۱۳۹۴ به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی (یعنی جناب آقای عباس آخوندی) و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

ماده 7- متقاضي «پروانه اشتغال» بايد تقاضاي كتبي خود را طبق فرم مخصوصي كه توسط وزارت مسكن و شهرسازي تهيه شده و حاوي نكات ضروري كه متقاضي بايد تعهد و رعايت نمايد نيز مي‌باشد، تكميل نموده، همراه با مدارك زير تسليم نمايد.

الف ـ فتوكپي مصدق مدرك تحصيلي كه ارزش دانشگاهي و رشته و درجه علمي آن صريحاً توسط وزارت فرهنگ و آموزش عالي مورد تصويب و تأييد قرار گرفته باشد، به كيفيتي كه اطمينان به صحت آن براي مرجع صادركننده «پروانه اشتغال» محرز شود.

ب ـ گواهي اشتغال به كار به ترتيبي كه در ماده 6 اين آئين‌نامه مقرر شده است.

پ ـ گواهي قبولي در آزمون

ت ـ قتوكپي كارت كد اقتصادي متقاضي.

ث ـ فيش بانكي مربوط به پرداخت عوارض صدور «پروانه اشتغال».

ج ـ مدارك عضويت «نظام مهندسي استان» مربوط.

چ ـ مدارك هويت به ترتيبي كه در فرم تقاضاي «پروانه اشتغال» تعيين و مقرر شده است.

ح ـ ساير مداركي كه ارائه آنها به موجب مقررات اين آئين‌نامه و يا قوانين حاكم بر صدور اين گونه مدارك الزامي باشد.

اصلاحیه ماده 7 :

۳ـ متن زیر به عنوان بند (ح) به ماده (۷) اضافه می­شود و بند (ح) قبلی به عنوان بند (خ) تلقی می­شود:

"ح ـ کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت."

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من در سال 91 که خواستم پروانه بگیرم هم تو نظام مهندسی گیلان از من کارت پایان خدمت خواستن و چون اون زمان مشغول خدمت بودم با برگه اشتغال به خدمت به من پروانه دادن

لینک به دیدگاه

سلام

خوب الان با برگه اشتغال به خدمت پروانه رو می دن

لینک به دیدگاه

نخیر...
برگه اشتغال به خدمت، اشتغال به تحصیل و...
حتی حکم بورسیه دانشگاه رو هم قبول نمی کنند....
باید کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم داشته باشین...

.

.

قبلا می دادند همونطور که من گرفتم...
خودشون هم میگن اونهایی که غیبت ندارند برای سربازی و دانشجو هستند، سربازند و ... رو استعلام کردیم اما کتبی جواب نمیدند...

قسمت خنده دار ماجرا اینجاست که از کسانی که می خوان توی آزمون ورود به حرفه نظام شرکت کنند... وزارت مطبوع کارت پایان خدمت نمی خواد...
همین که قبول شدی میگن...
نمیشه کارت پایان خدمتت رو بیار... :D :D :D :D

یعنی پول گرفتن رو انقدر دوست دارند...

لینک به دیدگاه

سلام دوستان جان ......خوب برادر عزیز  دکتر بزرگوار  من حقیر و امثال بنده کمترین پس چرا زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ان هم فرسنگ ها دور تر از خانه عمر و جوانیمان سپری شد.....انگاه شما می خواهید این مرحله که به اصلاح پل .......است رو اسکپ(skip)کنید و در اصطلاح سربازی و در ناقوس اش خوری جیم فنگ کنید ......قانون باید برای همه یکسان باشد شما دفترچه بگیرید و به خدمت مقدس وظیفه اعزام شوید موفق باشید !!!!این پروانه هم اش دهان سوزی نیست عزیز جان !!!!و اما بیانات هر چند مختصر درباره این تصمیم به حق درست و اصولی از جانب وزیر محترم مسکن به عرضتان می رسانم. به نظر می رسد که با تمام شدن موج سربازان دهه شصت پادگان های نظامی به شدت خالی شده است و از سوی دیگر تهدید روز افزون داعش در مرزهای مملکت وجود دارد .دولت کریمه اینجا دیگر کرم  به خرج نداد و تمام اتباع خودش را به خدمت فرا  خوانده است.من هم یکی از هم کلاسی های دوره کارشناسیم که الان دانشجوی دکترای واحد بین الملل دانشگاه گیلان هستند همین مشکل شما را دارند .ایشان می گفت که قبل از ما کسانی این مشکل را داشتند که به صورت" قاچاقی" پروانه گرفتند....اما واقعیت این است که دادن پروانه به این گونه افرادی که سربازی را سپری نکرده اند ظلم و اجحاف دیگری در حق به خدمت رفتگان است .....تا بعد

لینک به دیدگاه

به هر حال خدمت سربازی برای همه واجب شده و چون واجب هست نباید استثنائی برای کسی  باشه  و همه باید این 2 سال رو خدمت برن . بالاخره با بهانه تحصیل و ... تا حدی میشه اونو به تعویق انداخت ولی تا کی؟

و صد البته فکر نکنم کار درستی باشه که برای حل یه همچین موضوع مبرهنی بخواهیم  کمپین راه بیاندازیم و عده ای را پشت سر  خودمان بسیج کنیم

من خودم 24 ماه تمام  خدمت کردم . در امیدیه  خوزستان  ودر شرایط بسیار سخت .آنهم  پاسداری بالای برجک با اسلحه ژ3 بود  ولی  بالاخره تمام شد و رفت

به نظر من الان  سربازی رفتن  آن هم با مدرک فوق لیسانس و دکترا سختی خاصی نداره و هر چه زودتر انجام بشه بهتره

لینک به دیدگاه

به هر حال خدمت سربازی برای همه واجب شده و چون واجب هست نباید استثنائی برای کسی  باشه  و همه باید این 2 سال رو خدمت برن . بالاخره با بهانه تحصیل و ... تا حدی میشه اونو به تعویق انداخت ولی تا کی؟

و صد البته فکر نکنم کار درستی باشه که برای حل یه همچین موضوع مبرهنی بخواهیم  کمپین راه بیاندازیم و عده ای را پشت سر  خودمان بسیج کنیم

من خودم 24 ماه تمام  خدمت کردم . در امیدیه  خوزستان  ودر شرایط بسیار سخت .آنهم  پاسداری بالای برجک با اسلحه ژ3 بود  ولی  بالاخره تمام شد و رفت

به نظر من الان  سربازی رفتن  آن هم با مدرک فوق لیسانس و دکترا سختی خاصی نداره و هر چه زودتر انجام بشه بهتره

سلام.صد در صد فرمایش شما دوست عزیز تائید می شود من هم با دیپلم دوران سربازی فوق العاده سخت و طاقت فرسایی را سپری کردم من با سربازانی بعضا بی سواد  و با فرهنگ بسیار نازل در یک کلانتری زیر یک کانکس کوچک خدمت می کردم چون کلانتری ما که در بم بود بر اثر زلزله مخروبه شده بود ......یادم می اید در زمستان ها و پاییز حتی سقف کانکس جلوی ورود اب باران را هم نمی گرفت و بعضا مجبور بودیم با پتوهای خیس شده از باران شب را به صبح برسانیم .امروزها می بینم افرادی را که با مدرک لیسانس در شهر خودشان به اصطلاح" سرباز -کارمند " هستند و از ساعت 6 تا 3 بعد اظهر در پادگان و بعد ازظهر در منزل تکرار سریال های صبح تلویزیون یا فوتبال اروپا را دنبال می کنند و بعد از گذشت 2 سال مفتخر به دریافت کارت پایان خدمت می شوند و متاسفانه بسیار هم مدعی هستند و فکر می کنند که دولت باید شرایط خاصی را برایشان ایجاد کند......بهر حال قانون برای همه باید یکسان اجرا شود

لینک به دیدگاه

:o

لینک به دیدگاه

سلام.

من الان سربازم . دلیل عمده ام هم برای سربازی گرفتن پروانه نظام مهندسی هست. مرداد 94 ازمون رو قبول شدم و هرکاری کردم با معافیت تحصیلی بهم پروانه ندادن و گفتن باید بری سربازی از یگانت نامه بگیری بعد ما بهت پروانه میدم. الان آموزشیم داره تموم میشه.این مطلب شما رو که خوندم اعصاب بهم ریخت دیگه .... قضیه رو دراوردن!!!!!!!!!!!!!!! :angry:یعنی من امتحانی که سال 94 قبول شدم باید سال 97 پروانه ش رو بگیرم؟؟؟!!! من که دیگه تحملم تموم شده.اعتراض میکنم. هم بصورت جمعی هم فردی. حق ما نباید به همین راحتی خورده بشه.

پیر شدیم از بس از این قانون ها سرمون پیاده کردن!!!!! :angry:

لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان عزیز

یعنی یک خدمت رفتن اینقد براتون سخته؟

چرا نمیخوایید تکلیفتون رو با نظام مشخص کنید؟

شما در حال خدمت باشید مگه پروانتون رو تمدید نمیکنن؟

دوستان یسری از مسایل واسه وارد روند بازار کار شدن توی جامعه درسته مشکل داره ولی همین روند بد رو هم اگه دوستان اجرا کنن خیلی بهتره؟ ایشالله یه زمانی خودتون در منصب ریاست که نشستید با طرح و تصویب قوانین جدید این روند رو واسه اعضا تسهیل کنید.

لینک به دیدگاه

سلام.

من الان سربازم . دلیل عمده ام هم برای سربازی گرفتن پروانه نظام مهندسی هست. مرداد 94 ازمون رو قبول شدم و هرکاری کردم با معافیت تحصیلی بهم پروانه ندادن و گفتن باید بری سربازی از یگانت نامه بگیری بعد ما بهت پروانه میدم. الان آموزشیم داره تموم میشه.این مطلب شما رو که خوندم اعصاب بهم ریخت دیگه .... قضیه رو دراوردن!!!!!!!!!!!!!!! :angry:یعنی من امتحانی که سال 94 قبول شدم باید سال 97 پروانه ش رو بگیرم؟؟؟!!! من که دیگه تحملم تموم شده.اعتراض میکنم. هم بصورت جمعی هم فردی. حق ما نباید به همین راحتی خورده بشه.

پیر شدیم از بس از این قانون ها سرمون پیاده کردن!!!!! :angry:

حداکثر 2 سال قبولی شما اعتبار داره. احتمال قوی قبولی شما دیگه سال 97 اعتبار نداره

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • Administrators

ابلاغیه های وزارت راه و شهرسازی در مورد صدور پروانه اشتغال به کار مهندسی و مدرک کارت پایان خدمت

photo_2016-11-02_12-41-56.jpg

photo_2016-11-02_12-42-18.jpg

به نقل از کانال تلگرام

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,107
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    Anthonyadase
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• mohsen6176

mohsen6176 0

Members
    • ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt