رفتن به مطلب

تاپیک جامع نرم افزار Abaqus (مطالب مفيد، رفع اشکالات و نصب)

SoheilSoroushnia
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

سلام به همگی دوستان

ضمن تشکر از جناب دکتر جعفری برای راه اندازی تالار گفتمان جدید، بدینوسیله از همگی دوستان، کاربران قدیمی و کاربران جدید دعوت می شود که اشکالات خود را در مورد نرم افزار Abaqus در این تاپیک بپرسند و برای دریافت پاسخ خود شکیبا باشد.

همچنین ضمن تشکر از دوستان و سروران گرامی که در تاپیک مشابه در تالار گفتمان پیشین قبول زحمت نموده و با راهنمایی دوستان تاپیک را غنی تر می ساختند. از این بزرگواران به خصوص اعضای فعالی نظیر مهندس ممقانی، مهندس عمرانیان و سایر دوستان ضمن تشکر بابت فعالیت های پیشین ایشان، دعوت به عمل می آید کما فی السابق در این تالار نیز شرکت کنند.

از کاربران نیز درخواست دارم از پرسیدن سوالات کلی که از محال بحث خارج است بپرهیزند و سوال خود را واضخ و شفاف بپرسند تا پاسخ کافی دریافت دارند.

بنده نیز به نوبه خودم در صورت داشتن وقت کافی به دوستان کمک خواهم نمود.

در مورد مسائل مربوط به سری کتاب های Abaqus نگارنده دانش از پرسیدن سوال جداً خودداری کنید و صرفاً از طریق پیام خصوصی یا ایمیل در ارتباط باشید.

با تشکر از شما بابت رعایت قوانین سایت و انجمن

سهیل سروش نیا

post-491-0-13629200-1448911424_thumb.png

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

من تا قبل از این از نرم افزار Atena 3D برای پایان نامه استفاده میکردم ولی بنا به دلایلی الان با آباکوس مدلسازی رو انجام میدم.

وقتی میخوام یه Section بسازم و گزینه Solid فعال نیست. مطابق آموزش هایی که تو نت و کتابا دیدم متریال فولاد رو به صورت Mechanical > Elasticity > Elastic تعریف کردم.

مشکل از کجاست؟

لینک به دیدگاه

سلام

اگر مدل سه بعدی است در صورتی که Section دوبعدی برای آن تعریف کنید نمی توانید به آن اختصاص دهید و برعکس.

لینک به دیدگاه

سلام

اگر مدل سه بعدی است در صورتی که Section دوبعدی برای آن تعریف کنید نمی توانید به آن اختصاص دهید و برعکس.

من مدلی رو که در انتهای کتاب آموزش آباکوس ترجمه (مخندس مخمد امین حصاری، مهندس حاتف سرداری و دکتر محمد علی لطف اللهی یقین) هست رو دارم کار مینم. متریال رو مثل خود کتاب معرفی کردم. ولی وقتی میخوام یه سکشن جدید بسازم که این متریال رو داشته باشه فقط گزینه Fluid فعال هست!

Abaqus01.png

Abaqus02.png

لینک به دیدگاه

گویا موقع ساختن فایل جدید اشتباهی یه گزینه دیگه رو انتخاب کرده بودم. از اول شروع کردم و درست شد.

فکر کنم من به جای استفاده از Standard/Ecplicit Model  از CFD Model استفاده کرده بودم.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت مهندسین عزیز کسی از دوستان کسی اطلاع داره سطح زیر هر سیکل از نمودار بار- تغییر مکان رو چطور میشه حساب کرد. با تشکر  

لینک به دیدگاه

با سلام

میخواستم ببینم راهی هست که بشه پلاگین های نرم افزار آباکوس رو پیدا کرد؟

من دنبال پلاگین Reservoir modeler هستم.

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

سلام من در وارد کردن تنش کششی و خسارت در دیوار برشی بتنی مشکل دارم ، لطفا اگر فایلی دارید به بنده بدهید..

بنده تنش کششی را به صورت یک دهم ، تنش فشاری بتن ، و کرنش به صورت صعودی هست.

برای خسارت هم از Qt/ft که از عدد یک کاسته می شود. و به صورت صعودی وارد میشود. 

خواهش می کنم کمک کنید.

لینک به دیدگاه

کسی از دوستان در مورد پلاگین ترسیم تونل در آباکوس اطلاعی دارند؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

باسلام خدمت مهندسان عزیز

1-مشکلی که بنده دارم مربوط به واحد ها در نرم افزار آباکوس هست

من یه تیر ورق دارم به طول 10 متر  approximate size رو 1000 انتخاب میکنم حالا میخوام تیر ورق رو بارگزاری کنم بار گسترده در نظر گرفته شده 2تن بر متر هست نوع بار رو presure انتخاب میکنم حالا مشکل اینجا هست وقتی میخوام عدد بار رو تو قسمت magnitude وارد کنم باتوجه به عدم وجود واحد در اباکوس چه عددی رو وارد کنم؟؟؟؟؟حال اگه 2 تن بر سانتی متر یا پاسکال یا سایر واحد ها بود چیکار کنم؟؟لطفا در مورد این موضوع یکم بیشتر توضیح بدین.

2-در همان تیر ورق اگه من بخوام کمانش بال یا جان رو برسی کنم چیکارکنم؟؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان کسی میدونه این خطا ناشی از چیه؟

The ratio of deformation speed to wave speed exceeds 1 in at least one element. This usually indicates an error with the model definition. Additional daliagonastic may be found in the message file

لینک به دیدگاه

در مورد سوال شما:

مدل سازی سازه های بتنی به دلیل آرماتور داخلی دارای هندسه پیچیده ای میباشدبه همین دلیل مدل سازی با استفاده از فایل متنی صورت میگیرداکه کتاب راهنمای مدل سازی با نرم افزار اباکوس اقای مسعود ضیائی رو داشته باشین یه مثال خوب و ساده برای تحیلی تیر بتنی مسلح داره

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

برای اتصال پلیت روسری (المان سالید) به بال تیر (المان شل) از tie و copling استفاده میکنم اما هنگام آنالیز اصلا اتصالی ندارند؟ لطفا یه راه حل !

لینک به دیدگاه

با سلام. دوستان یک مشکلی در نرم افزار اباکوس هست که مدت هاست حل نشده فقط هر دفعه مطرح شده. با توجه به رفتار فولاد وقتی به یک تنشی میرسه دیگه شکست رخ می ده ولی اگه شما یک سازه رو ( قاب ، تیر یا و...) رو تحت جابه جایی  قرار بدید .نمودار ظرفیت سازه افتی رو نشون نمیده و با یک شیب همش زیاد میشه.حتی اگه جابه جایی رو خیلی زیاد کنید بازم افتی دیده نمیشه. خصوصیات مقطع هم الاستیک هم پلاستیک تعریف شده .پس چرا نمودار افتی رو نشون نمیده و حتی وقتی تنش و کرنش ها رو چک می کنیم از حد نهایی فراتر رفته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

من در نظر دارم خاک رو به صورت دو یا سه فازه(ذرات جامد+آب+هوا) در آباکوس مدل کنم ولی تا جایی که متوجه شدم این امکان وجود ندارد و آباکوس نهایتا میتوان خاک را به صورت دو فازه (کاملا خشک یا کاملا اشباع )مدل کند آن هم با استفاده کردن از سابروتین نویسی برای این منظور. خواهش میکنم اگر در این رابطه اطلاعی دارید بفرمایید که آیا می توان خاک را حداقل به صورت دو فازه (کاملا خشک یا کاملا اشباع)بدون استفاده کردن از سابروتین نویسی و با استفاده از المان های موجود در خود نرم افزار مدل کرد یا نه .؟

ولی اگر چنین امکانی وجود نداشته باشید آیا منبع خاصی به غیر از منوال خود نرم افزار در رابطه با سابروتین نویسی وجود دارد؟

خواهش میکنم در صورت امکان جواب دهید. ممنون میشوم 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • Administrators

در مورد مدلسازی دیوار برشی فولادی یک مشکل برخورد کردم. نحوه تعریف interaction بین المان صفحه ای دیوار و تیرها و ستونهای محیطی ان، تعریف آن به چه صورت در ماژول interaction انجام میشود ؟

لینک به دیدگاه

در مورد مدلسازی دیوار برشی فولادی یک مشکل برخورد کردم. نحوه تعریف interaction بین المان صفحه ای دیوار و تیرها و ستونهای محیطی ان، تعریف آن به چه صورت در ماژول interaction انجام میشود ؟

سلام

اگه ستون ها و تیر ها از المان Shell ساخته شده، میتونید کل مدل رو از قسمت اسمبلی Merge کنید، و اگه اعضای مرزی از المان Beam ساخته شده باشند میتوانید از Tie در ماژول Interaction استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • Administrators

در قسمت Step وقتی میخواهم یک Step جدید از نوع Static RIks بسازم در صفحه ای که ظاهر میشود در قسمت Node region گزینه ای برای انتخاب ظاهر نمیشود و این باعث میشود که برنامه خطا بگیرد. دلیل عدم وجود گزینه در این قسمت چیست ؟node region.jpg

لینک به دیدگاه

در قسمت Step وقتی میخواهم یک Step جدید از نوع Static RIks بسازم در صفحه ای که ظاهر میشود در قسمت Node region گزینه ای برای انتخاب ظاهر نمیشود و این باعث میشود که برنامه خطا بگیرد. دلیل عدم وجود گزینه در این قسمت چیست ؟attachicon.gif

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

سلام

برای ظاهر شدن کاراکتر جلوی Node region باید یک set تعریف کنید، یعنی در این قسمت setهای تعریف شده قرار می گیرند.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

کسی از دوستان آموزشی در رابطه با نحوه مدل کردن متریال بتن داره؟ من اطلاعاتی بدست آوردم ولی نحوه وارد کردن اطلاعات رو نمیدونم. ممنوم نیشم کمک کنید.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

HI FRIENDS
I have the following doubt: I am running a 3D model with solids in Abaqus,and with a Static-General analysis with Nlgeom=off & I have reached different values of displacement, comparing with the same model but with the NLgeom activated.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام. شما یا میتونید از گزینه Tie استفاده کنید، و یا اینکه کلا در ماژول Assembly از گزینه Merge استفاده کنید و کل المان ها رو تبدیل به یک المان واحد کنید، در این حالت به نرم افزار دارید میگید که اتصالات تیر به ستون صلب هستند و اتصال ورق به المان های مرزی هم به صورت جوشی کامل هستش.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت مهندسین عزیز

دوستان من برای معرفی مشخصات پلاستیک فولاد در اباکوس نیاز به منحنی سه خطی تنش کرنش فولاد دارم. از دوستان عزیزی که در این مورد اطلاعاتی دارند یا مقاله یا مرجعی دارید که در این مورد توضیح داده باشند خواهش میکنم لطفا منو راهنمایی کنید.

با تشکر

لینک به دیدگاه

• Administrators

با سلام خدمت مهندسین عزیز

دوستان من برای معرفی مشخصات پلاستیک فولاد در اباکوس نیاز به منحنی سه خطی تنش کرنش فولاد دارم. از دوستان عزیزی که در این مورد اطلاعاتی دارند یا مقاله یا مرجعی دارید که در این مورد توضیح داده باشند خواهش میکنم لطفا منو راهنمایی کنید.

با تشکر

نمیدانم این نمودارها به کار شما می  اید یا خیر. مقالات را جستجو کنید مطمئناً برای کار مورد نظرتان منحنی را پیدا میکنید. برای کار دیوار برشی فولادی نمودار زیر را من داخل مقالات دیده ام. البته برای فولاد تیر و ستون و فولاد ورقها نمودارها متفاوت فرض شده است

strain-stress-steel.jpg

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوستان

بله یک قاب بتن آرمه با المانهای سه بعدی مدل کردم و با اطلاعات یکی از شتابنگاشت ها تحلیل dynamic explicit کرده ام. سوالم اینجاست که چطوری میتونم مثلا مثل etabs برش طبقات رو از نرم افزار بگیرم. از طریق Nforce عمل کردم ولی نتایج خیلی نزدیک به صفر بود. حالا علتش رو دقیقا نمیدونم.

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,099
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    MichaelMax
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176