رفتن به مطلب

نظرسنجی در مورد کنکور تجربی و شروع از صفر

Ghahramani
 اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

سلام. مدتی است که رشته مهندسی عمران بدجوری از چشمم افتاده است. اشباع شده است. رکود سنگینی هم بر کارهای عمرانی حاکم است.

به نظر شما آیا صلاح است که نشست و یک سال برای کنکور تجربی خوند و در رشته هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی قبول شد؟

درآمد این قشر با درآمدهای اندک ما قابل مقایسه نیست.

سنم را هم شاید بپرسید. مهم نیست چند سال طول می کشد. در سن 45 سالگی هم دندانپزشک بشه آدم 5 سال کار کنه کافیه.

با تشکر

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام. مدتی است که رشته مهندسی عمران بدجوری از چشمم افتاده است. اشباع شده است. رکود سنگینی هم بر کارهای عمرانی حاکم است.

به نظر شما آیا صلاح است که نشست و یک سال برای کنکور تجربی خوند و در رشته هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی قبول شد؟

درآمد این قشر با درآمدهای اندک ما قابل مقایسه نیست.

سنم را هم شاید بپرسید. مهم نیست چند سال طول می کشد. در سن 45 سالگی هم دندانپزشک بشه آدم 5 سال کار کنه کافیه.

با تشکر

با سلام این کارخوبی هست که اگه انرژی دارید وقت بذارید برای رشته دیگه خیلی خوبه منهتا به مراتب نمیشه از بیرون به درون رشته های مثل پزشکی نگاه کرد چرا این که اون رشته هم مشکلات خودشو داره ما داریم فقط ماه عسل کار رو نگاه میکنیم در کل درآمد پزشک ها تو ایران  برعکس کشورهای دیگه بیشتره چرا این که مریضی بیشتره مردم بیشتر درگیر اعصاب،سرو کله زدن،برای گذران زندگی و مشکلاتی ازاین دست هستند پس طبیعی هست که پزشکی بیشترین در آمد رو بین همه رشته داشته باشه

من فکر نکنم با تمام کردن دانشگاه در رشته پزشکی بشه کار کرد چون بعد از اتمام درس 2سال دوره اجباری داره بعد از اون هم باید حداقل جایی مثل بیمارستان مشغول بشی برای یک مدت مشخص بعد از این همه تازه باید فکر خرید مطب باشی که با قیمت های نجومنی همراه هست اگه داندنپزشکی باشه که باید تجهیزات هم خرید کنید که خیلی گرون هست و.....باز فکر کنم دارو سازی از همه بهتر باشه و در آمدش بیشتر البته این نظر منه بعدش با وجود این پردیس های بین المللی فکر کنم همه رشته ای پزشکی هم اشباع شده باشه.

راستش آقای مهندس خیلی که دارم فکر میکنم میبینم ما مهنسین عمران که به شعاریا راهی خواهیم ساخت و یا راهی پیدا خواهیم کرد دازیم تبلیغات میکنیم چرا نتونستیم امروزحداقل به جای این که به فکر کارآفرینی باشیم به فکر گرفتن یک پول از کسی جایی چیزی هستیم شاید این اوضاع اقتصادی به این جهت خوب باشه که ما ببینیم کجای تولید شغل ایستادیم من حداق دارم تو این روزها به این نکته فکر میکنم که چرا چند سال قبل تر به جای این که برای خودمون کار کنیم داشتم برا مردم کار میکردم چون هم حقوق و بیمه داشتیم دلمون گرم بود و به فکر تولید شغل نیفتاده بودیمو....

مثلا همین سایت ایران سازه با مدیریت محترمش اون اولها که شروع کرد حتی تا به امروزکه هیچ گونه درآمدی حتی کوچک، از تولید محتوا برای خودشون شاید در نظر نگرفته بودن الان نگاه بندازید که مادر اکثر سایت های عمرانی ایران سازه هست شاید بد نباشه که بگم در واقع مهندس جعفری را رو به خیلی ها نشون دادن و الان همون سایت های رقیب برعکس دنبال درآمد زایی هستن برعکس این سایت کا از ابتدا بر پایه انتقال مطلب دارن تلاش میکنن بدون اجر و مواجب.....""با تشکر از مهندس جعفری""

راستش به نظر من ما باید به جای این که بخواهیم از این شاخه به اون شاخه بپریم که هیچ گونه ثمری هم نداره باید دنبال این باشیم که چطورمیتونم از این بحران با موفقیت بیرون بیام این یک مدیریت بحران هست که متاسفانه حتی برای رضای خدا هم تو دانشگاه یک واحد پاس نکردیم :mellow:  ;)  شاید اوضاع اقتصادی فرصتی باشه که به خودمون رجوع کنیم و بریم دنبال راه حل تا بتونیم از این مخمصه اقتصادی و بازار کار نجات پیدا کنیم همیشه به همین روال نخواهد بود آخرش که باید خوب بشه و هیچ راهی نداره حداقل به خودمون نگاه کنیم ببینیم کجای معرکه هستیم متاسفانه از اشتباهات درس نمیگیریم و دنبال نو آوری نیستیم تمام سایت ها شده مرکز آموزش ETABS،SAFE،و.....آیا واقعا عمران فقط اینه که محاسبات بلد باشی ساخه های دیگه نداره نمیشه کارهای دیگه کرد و.... تشکر و شرمنده که توضیحات زیاد شد.

لینک به دیدگاه

با سلام فرمایش هر دو بزرگوار متین و قابل تآمل هست.

در میان قشر تحصیل کرده قطعاً پزشکان درآمد و پرستیژ بالاتری نسبت به سایر اقشار دارن. حتی خود من تا 6 یا 7 سال پیش قصد داشتم مجدداً و از ابتدا پزشکی بخونم. شاید اگر همون 6 سال پیش برگشته بودم الان اوضاع اقتصادی بهتری داشتم. اما یک سری اتفاقات مسیر رو برای من تغییر داد و شکر خدا راضی هستم، همین اندازه امورات مون بگذره و شرفتمندانه زندگی کنم از نظر مالی برام کافیه.

هرچند منکر مشکلاتی نیستم که هر کس به نوبه خودش باهاش دست و پنجه نرم میکنه.

خدایا چنان کنان سرانجام کار که تو راضی باشی و ما رستگار

شاید مطالعه سرگذشت امید علومی، خواننده پاپ و مهندس عمران دیروز و دندانپزشک امروز خالی از لطف نباشه

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
لینک به دیدگاه

متاسفانه رشته هایی مثل دندانپزشکی و پزشکی در حال اشباع شدن هستند. یادمه دفعه آخری که پیش دندانپزشک رفته بودم گله داشت که تا ۲سال دیگه فارغ التحصیل های پردیسی این رشته میان و عملا مثل مهندسی اشباع میشه. جالبه خودش که دانشگاه تهران درس خونده بود در حال حاضر در یک درمانگاه به عنوان کارمند یک نفر دیگه در حال کار بود و شاید نصف اوقاتی که بنده برای کارم اونجا میرفتم بیکار نشسته بود و داشت با موبایلش بازی میکرد.

به هر حال از این شاخه به اون شاخه پریدن کار درستی نیست و باید در همین رشته خودمون راهی بکر و کم رقیب برای کسب درامد پیدا کرد.

لینک به دیدگاه

اشباع شدن رشته های پزشکی و دندانپزشکی در حد حرف هست. علوم پزشکی مثل مهندسی نیست که هر شهر و روستایی هر ساله 200 تا فارغ التحصیل  بده بیرون!! این که این رشته ها فارغ التحصیل پردیس میدن بیرون هم از روی حساب و کتابه و سعی میکنن تعداد پذیرش رو تا جایی که میتونن هر سال ثابت نگه دارن و از طرفی درامد هم داشته باشن. در مورد شهرهای بزرگتر به دلیل اینکه تعداد پزشکان زیاده بحث رقابت و تخصص مطرح هستش و قطعا ملت حق انتخاب بیشتری دارن، ولی شهرهای کوچکتر بازدهی این رشته ها خیلی زیاده. چون اکثر فارغ التحصیلان برتر رشته های پزشکی و دندانپزشکی رغبتی برای امدن به شهر خودشون رو ندارن و ترجیح میدن در شهرهای بزرگ فعالیت کنن. دکتر دندانپزشکی میشناسم که بعد 40 سالگی رفته مدرک دندانپزشکی گرفته و الان حداقل بالای 50 میلیون در ماه درامد داره در حالی که درامد کل دوران قبل دندانپزشکیش شاید به اندازه یک ماه الانش نمیرسه!!!

لینک به دیدگاه

• Administrators

در اینکه بازار کار رشته های مجموعه پزشکی بهتر از مجموعه مهندسی است شکی نیست ولی به نظر من  این تغییر رشته خصوصاً در سن و سال شما ( که حدس میزنم بیشتر از 35 سال باشد) چندان عقلانی نیست. توجه کنید که با بالا رفتن سن شروع دوباره در یک حیطه جدید عملاً اگر نگوییم غیرممکن است ولی بسیار مشکل است و البته تضمینی هم نیست که بعد از حدود نزدیک به ده سال وقت گذاشتن و طی کردن مراحل سخت تحصیلی و سپس دوره طرح هنوز بازار کار این رشته ها مثل الان باشد. من پیشنهادی که به دوستان جوان دارم اگر واقعاً استعداد لازم را داشته اند و در حد مدرکی که گرفته اند شایستگی فنی و علمی لازم را دارند، رفتن به سمت مهاجرت به کشورهای دیگر است؛ کشورهای زیادی هستند که در آنها هنوز رشته ما در آنها ارج و قرب لازم را دارد و هم میشود در این کشورها زندگی نسبتاً خوبی داشت و هم کار مرتبط با رشته ما را داشت و درآمدی متعادل را کسب کرد. البته تبعاً ورود به این راه هم سختی های خاص خود را دارد و تبعاً برای خیلی ها که استعداد و توانایی علمی کافی را ندارند ورود به همین راه نیز عملاً ناشدنی است. 

دوستان مسن تر قاعدتاً با داشتن تجربه کاری لااقل ده ساله در ایران تبعاً تا الان باید به حدی رسیده باشند که بتوانند از طریق این رشته گذران زندگی نه با شرایط ایده آل ولی لااقل در حد گذران زندگی در حد متوسط را داشته باشند. برای دوستان پابه سن گذاشته نه رفتن به سمت مهاجرت و نه رفتن به سمت تغییر رشته به نظر راه معقولی نیست و هر کدام از آنها سختی های خاص خود را دارد ولی با این وجود فکر میکنم گزینه مهاجرت در هر صورت معقولتر از رفتن به تغییر رشته آنهم ورود به حرفه پزشکی که دوره تحصیلی طولانی مدتی را دارد، باشد.

لینک به دیدگاه

متاسفانه در رشته مهندسی عمران اتحادی بین فارغ التحصیلان قدیمی نبود و نتوانستند تاثیر بگذارند بر میزان ورودی دانشگاه ها.

به عقیده من دانشگاه آزاد تیشه به ریشه این رشته زد. سهل الوصول شدن گرفتن مدرک مهندسی عمران.

مردم هم زیاد دنبال کار تخصصی نیستند. فرقی بین کسی که زحمت کشیده و نکشیده نمی گذارند.

ببینید آیا تو هر شهری رشته دندانپزشکی داریم؟ مسلما نه.

شدیم در حد دیپلم بیکار.

سن کمی هم نداریم. رقابت با دانشجویان رشته تجربی در کنکور برای امثال من به شدت سخت می باشد.

درد بزرگی است.

افسوس

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,031
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    Danieldok
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176

mohsen6176 0