رفتن به مطلب

افتضاحی دیگر در مقاله دُزدی...

اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

با سلام...

دیشب به طور اتفاقی داشتم دنبال یکی از پروژه‌های دوران دانشجویی خودم (با عنوان تحلیل یک صفحه خمشی تحت اثر بار ثقلی، سال 87) در سایت ایران سازه میگشتم، در نهایت تعجب دیدم همین "پروژه‌ی سرکلاسی" درس اجزای محدود، به عنوان یک مقاله در "کنفرانس بین المللی عمران، معماری و توسعه پایدار شهری" در سال 92 به چاپ رسیده است!!!! آن هم نه اسمی از بنده برده شده است نه رفرنسی داده شده است... کلکسیونی از افتضاحات را در حرکت این به نام دانشجوها و اساتیدی که این دُزدی را انجام داده اند مشاهد میشود...

1- اولاً برای این کپی پیست، اسم چهار نفر درج شده است!!!! خسته نباشید آقای سیدتقی رسولی امرئی، خانم دکتر لیلا کلانی ساروکلائی، آقایان سینا کریمیان و مجید یزدان پناه

2- پذیرش یک پروژه‌ی سرکلاسی، به عنوان یک مقاله برای یک کنفرانس به نام بین‌المللی، این شبهه را ایجاد میکند داوران محترم این کنفرانس‌ها دقت لازم را برای کیفیت مطالب ارائه شده صرف نمی‌کنند، متأسفانه همین است دیگه گفتن اینکه موفق شده‌ام با خون دل دو تا، سه تا مقاله بنویسم باعث جلب نظر کسی نمی‌شود... کسانی که با الفبای علم هم ناآشنا هستند به لطف این اهمال در داوریها و هرج و مرج در تحصیلات عالی و تکمیلی، رزومه سرشار از مقالات جعلی، عددسازی، سرقتی و... دارند... در این بین تنها بی انگیزگی برای کسانی که واقعاً تلاش میکنند میماند L

3- این چهار نفر که خیلی خسته شده‌اند حتی زحمت بازنویسی کدهای معرفی شده در پروژه مذکور را نکشیده اند و در قسمت نتایج عیناً از همان فایل پی دی افی که سال 88 در سایت ایران سازه قرار داده بودم عکس گرفتن و به عنوان نتیجه تحقیقات خود منتشر نموده اند بگذریم از اینکه حتی در ارائه مقدمه ای متفاوت ولو با تغییر یک کلمه از آن عاجز بوده اند....

4- لینک پروژه من در سایت ایران سازه که خوشبختانه تاریخ آن هم موجود است:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

لینک مقاله جعلی که توسط دانشجویان و اساتیدی از موسسه آموزش عالی طبری در سال 92 در کنفرانس ارائه و چاپ شده است:

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

واقعا مایه شرمساری است تحصیلات دانشگاهی واقعا تعفن آور شده است. بنده جای شما بودم حتما پیگیری قانونی میکردم. حتما حتما پیگیری قضایی، حقوقی در دستگاه قضا، آموزش عالی و دانشگاه مربوطه کنید و نتیجه را اینجا اعلام نمایید.

لینک به دیدگاه

واقعا مایه شرمساری است تحصیلات دانشگاهی واقعا تعفن آور شده است. بنده جای شما بودم حتما پیگیری قانونی میکردم. حتما حتما پیگیری قضایی، حقوقی در دستگاه قضا، آموزش عالی و دانشگاه مربوطه کنید و نتیجه را اینجا اعلام نمایید.

آن چیزی که در مملکت ما رعایت نمیشود حقوق مادی و معنوی یک اثره.. در این مدتی که برای مصاحبه‌های دکتری، کارهای گذشته خودم را در جاهایی بدون رفرنس دیدم چشم پوشی کردم ولی انصافاً این مورد خیلی فاجعه است و متأسفانه گاهاً به این آمارهای تولید علم (جعلی) چه به صورت شخصی و چه به صورت دانشکده ای و دانشگاهی امتیازاتی داده میشود :(

لینک به دیدگاه

یا سلام و اظهار تاسف لطفا پیگیری کنید سکوت شما و هر کسی که حقی ازش ضایع شده یعنی افتخاری پوچ و واهی برای این افراد لطفا از حق خودتون کوتاه نیاین ...

لینک به دیدگاه

یا سلام و اظهار تاسف لطفا پیگیری کنید سکوت شما و هر کسی که حقی ازش ضایع شده یعنی افتخاری پوچ و واهی برای این افراد لطفا از حق خودتون کوتاه نیاین ...

نکته تأسفبارتر اینست که یکی از این چهار نفر عنوان پرطمطراق "معاون پژوهش و فناوری" مؤسسه آموزش عالی مذکور را نیز داراست!!! بنده به این کپی کنندگان ایمیل فرستادم فعلا واکنشی نداشته اند!

کسی از دوستان میداند به چه مرجعی باید شکایت نمود؟؟

لینک به دیدگاه

• Administrators

تاسفبار است. خود من هم چند سال پیش به طور اتفاقی مقاله ای علمی پژوهشی توی یکی از نشریات معتبر داخلی دیدم که بالای 80 درصد با پایان نامه دوره کارشناسی ارشد من مشابهت داشت. چندین بار با آن نشریه مکاتبه کردم تا بالاخره با من تماس گرفتند و البته بیان کردند که کار خاصی نمیتوانند بکنند. یکی از نویسندگان استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد من بود که با من تماس گرفت و از چاپ این مقاله اظهار بی اطلاعی کرد و سمت دیگر هم فردی بود که در یکی از دانشگاه های آمریکا مشغول تحصیل دوره دکترا بود و البته آن مقاله را هم در رزومه خود در

Hidden Content

اش در سایت آن دانشگاه آورده بود (

Hidden Content

) و عملاً دسترسی هم به او امکانپذیر نبود و این بود که بعد از چندین نامه نگاری از پیگیری موضوع منصرف شدم.

توضیحات کاملتر در این مورد را در

Hidden Content

از فروم قدیمی سایت درج کرده ام.
لینک به دیدگاه

تاسفبار است. خود من هم چند سال پیش به طور اتفاقی مقاله ای علمی پژوهشی توی یکی از نشریات معتبر داخلی دیدم که بالای 80 درصد با پایان نامه دوره کارشناسی ارشد من مشابهت داشت. چندین بار با آن نشریه مکاتبه کردم تا بالاخره با من تماس گرفتند و البته بیان کردند که کار خاصی نمیتوانند بکنند. یکی از نویسندگان استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد من بود که با من تماس گرفت و از چاپ این مقاله اظهار بی اطلاعی کرد و سمت دیگر هم فردی بود که در یکی از دانشگاه های آمریکا مشغول تحصیل دوره دکترا بود و البته آن مقاله را هم در رزومه خود در

Hidden Content

اش در سایت آن دانشگاه آورده بود (

Hidden Content

) و عملاً دسترسی هم به او امکانپذیر نبود و این بود که بعد از چندین نامه نگاری از پیگیری موضوع منصرف شدم.

توضیحات کاملتر در این مورد را در

Hidden Content

از فروم قدیمی سایت درج کرده ام.

جز تأسف چه میتوان گفت...تاپیک شما را مطالعه نمودم که در ذیل آن برخی دیگر از دوستان هم به اجحافهایی که در حق آنان شده بود اشاره نموده بودند...اما این مورد خاص بنده، واقعاً هم خیلی خنده دار است و هم تأسف آورتر است. اگر این مقاله است تقریباً تمامی جلسات کلاسهای دانشگاه صنعتی سهند ما یک مقاله در واقع ارائه میدادیم. حساسیتی که دکتر عابدی برای نگارش مقالات و انتخاب کنفرانسها داشت کجا و این به نام اساتیدی که اتفاقاً جوانتر هم هستند و علی القاعده باید انرژی بیشتری داشته باشند کجا؟!

لینک به دیدگاه

خدا به داد ما برسه....

وقتی هر کنجی یه دانشگاه زدن و دارن دکتری عمران میدن از این بهتر نمیشه. حالا ارشدش پیشکش

به همین کنفرانس های بین المللی که هنوز برگزار نشده مقاله خالی فرستادیم بعد فرداش پیام زده که مقاله شما تائید شده و مبلغ ثبت تام رو واریز کنین

این همه کنفرانس و اینهمه دانشگاه، معلومه که اینجوری میشه

یه همکار داشتم میگفت برای کنفرانس معتبر تو کشور یه مقاله که در مورد پسماند بیمارستانی بود رو برداشته اسم مقاله رو پسماند هسته ای کرده بود که سر آخر مقاله شون به صورت شفاهی پذیرش شد

...

...

...

با این وضعیت که پیش اومده از درس خوندن و هر چی کار علمی هست نفرت پیدا کردم

دانشگاه آزاد سراغ دارم که دو تا هیئت علمی داره اونم دکتری شون از قبرس هستش

تازه تو کلاس به دانشجو ها میگه از آتن دکتری گرفتم

الان دکتری سازه دانشجو برداشته و .........

هیچ کجا نمی تونین شکایت کنین

اصلا جائی نیست که واسه این کارا وقت بذارن

لینک به دیدگاه

متاسفانه در مملکتی که به تاخیر انداختن ورود جوانان به بازار کار از طریق تحصیلات عالی و تکمیلی یک استراتژی است بهتر از این نمیشود... خیلی ظلمه کسانی با مشقت پایان نامشونو به نتیجه برسانند و عده ای بدون کوچکترین زحمتی اینگونه با بی انصافی جعل کننند

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,033
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    jtaletvfxx
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176

mohsen6176 0