رفتن به مطلب

مدت زمان تقریبی برای مطالعه منابع نظام مهندسی برای امتحان

اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

سلام وقت بخیر دوستان 

همون طور که می دونید فردا ثبت نام امتحان نظام شروع میشه 

می خاستم بدونم چقد زمان نیازه به طوری که بشه 50 درصد رو گرفتو قبول شد 

من تا حالا چیزی نخوندم وقتم هم کاملا ازاده به نظرتون اگه تویه این 20 روز باقی مونده 6 ساعت در روز وقت بزارم میشه محاسبات با نظارت رو قبول شد ؟؟ 

سما خودتون که قبول شدید چقد وقت گذاشتید 

ممنون 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

باسلام خدمت همه مهندسین

از دوستانی که آزمون محاسبات قبول شدن یا قصد شرکت دارن خواهشمند است تجربیاتشونو بیان کنن و اگه جزوه ای دارن در اختیار بقیه بگذارن

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر دوستان 

من تا حالا چیزی نخوندم وقتم هم کاملا ازاده به نظرتون اگه تویه این 20 روز باقی مونده 6 ساعت در روز وقت بزارم میشه محاسبات با نظارت رو قبول شد ؟؟ 

ممنون 

چرا 20 روز؟! ازمون اخر بهمن برگزار میشه و نزدیک سه ماه فرصت هست برای آزمون و البته فرصت خوبی هست

برای قبولی در ازمون نظارت طبق گفته اکثریت قبول شده های این آزمون خوندن روزنامه وار ایین نامه ها یکی دو هفته قبل از آزمون و داشتن کلید واژه  سر جلسه آزمون کفایت میکنه.

اما محاسبات جای کار داره و باید بطور منسجم و جدی خوند اما در مجموع خیلی سخت نیست

در درجه اول باید برای مباحث فولاد و بتن و پی سازی به تئوری و مبانی اونها مسلط بود و توانایی حل مساله اون هم با سرعت عمل بالا داشت (در این مورد تهیه الگوریتم های حل مسایل متداول و به همراه داشتن اونها سر جلسه خیلی کمک میکنه) و بعد ازون تسلط کافی به آیین نامه ها. من خیلی هارو دیدم که بطور کامل آیین نامه هارو مطالعه نمیکنن و صرفا اکتفا میکنن مثلا به مجموعه کتابهای سری عمران یا مثلا کلاس هایی که آموزشگاهها برگزار میکنند اما این کفایت نمیکنه چون اینها فقط اهم مطالب رو میگن در حالیکه همه قسمت های آیین نامه باید بطور دقیق مطالعه و بررسی بشه.

بنظر من مطالعه دقیق آیین نامه ها در کنار کتابهای سری عمران و حل سوالات سالهای گذشته اون هم در این فرصت تقریبا سه ماهه کفایت میکنه که نتیجه مطلوبی از آزمون گرفت.

لینک به دیدگاه

چرا 20 روز؟! ازمون اخر بهمن برگزار میشه و نزدیک سه ماه فرصت هست برای آزمون و البته فرصت خوبی هست

برای قبولی در ازمون نظارت طبق گفته اکثریت قبول شده های این آزمون خوندن روزنامه وار ایین نامه ها یکی دو هفته قبل از آزمون و داشتن کلید واژه  سر جلسه آزمون کفایت میکنه.

اما محاسبات جای کار داره و باید بطور منسجم و جدی خوند اما در مجموع خیلی سخت نیست

در درجه اول باید برای مباحث فولاد و بتن و پی سازی به تئوری و مبانی اونها مسلط بود و توانایی حل مساله اون هم با سرعت عمل بالا داشت (در این مورد تهیه الگوریتم های حل مسایل متداول و به همراه داشتن اونها سر جلسه خیلی کمک میکنه) و بعد ازون تسلط کافی به آیین نامه ها. من خیلی هارو دیدم که بطور کامل آیین نامه هارو مطالعه نمیکنن و صرفا اکتفا میکنن مثلا به مجموعه کتابهای سری عمران یا مثلا کلاس هایی که آموزشگاهها برگزار میکنند اما این کفایت نمیکنه چون اینها فقط اهم مطالب رو میگن در حالیکه همه قسمت های آیین نامه باید بطور دقیق مطالعه و بررسی بشه.

بنظر من مطالعه دقیق آیین نامه ها در کنار کتابهای سری عمران و حل سوالات سالهای گذشته اون هم در این فرصت تقریبا سه ماهه کفایت میکنه که نتیجه مطلوبی از آزمون گرفت.

سلام داداش دمت گرم 

در زمینه محاسبات کتاب های کمک اموزشی خوب می شناسید ؟ من فقط کتاب سری عمران می شناسم اگه منابع دیگه ای می شناسید لطفا معرفی کنید ممنون 

لینک به دیدگاه

سلام مهندس

من دارم برا آزمون محاسبات می خونم .شما الگوریتم برای مباحث فولاد و بتن دارین؟ یا اگه جزوه مناسب دارین بذارین بچه ها استفاده کنن،ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

با توجه به درخواست من از دوستم ایشون فروش خلاصه فرمولهای تیر بتنی به مدت محدود رایگان کرده ، فرصت خوبی برای دانلودش

لینک حذف شد

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر دوستان 

ممنون 

سلام

خیلی مدت زمانی را نمی شود تعیین کرد.

توصیه اکید می کنم تا می توانید مطالعه کنید. اگر به خاطر 50 بروید سر جلسه 50 نمی گیرید. سعی کنید حداکثر قوای خود را به کار ببندید تا بهترین نمره که استحقاق آن را دارید بگیرید.

نظرات معمولاً قبولیش راحت تر از محاسبات است. پایه درسی شما برای شرکت در آزمون خیلی مهم است. اگر پایه اتان قوی باشد به خصوص در دروس طراحی محاسبات را راحت نمره می آورید. اگر عکس قضیه باشد باید بیشتر تلاش کنید.

پاینده باشید و همیشه پرتلاش

لینک به دیدگاه

سلام داداش دمت گرم 

در زمینه محاسبات کتاب های کمک اموزشی خوب می شناسید ؟ من فقط کتاب سری عمران می شناسم اگه منابع دیگه ای می شناسید لطفا معرفی کنید ممنون 

سلام

اتکا روی آزمون های سال قبل و بودجه بندی های آزمون خیلی مهم تر از خواندن درس و تست های تألیفی است.

بهتر است به جای پرداختن به چنین مسائلی بودجه بندی را که خودتان نیز می توانید درآورید ببینید و سپس اولویت بندی بر اساس زمانتان انجام دهید.

اگر پایه تان ضعیف است و مدتی کار طراحی و محاسبات انجام نمی دادید پیشنهاد می کنم که کلاس های خانه عمران را شرکت کنید. خیلی قوی تر و مدون تر از جاهای دیگر است. مثلاض در آزمون نظارت 16-17 تا بتن حدوداً می آید که می صرفد که توجه ویژه ای داشته باشید ولی توی محاسبات حدود 8-9 تا تحلیل می آید که با یک مرور کلی به تحلیل سازه لیسانس می توانید حداقل نصف را به راحتی پاسخ دهید.

امیدوارم توانسته باشم راهگشای شما دوست عزیز باشم.

پاینده باشید و همیشه پرتلاش

لینک به دیدگاه

سلام

خلاصه فرمولهای تیر بتنی جهت آزمون نظام به حدود 100 دانلود رسید

با توجه به اطلاع دوستم مبنی بر هزینه دار کردن دانلود لینک آن حذف میگردد،

امیدوارم بدردتون خورده باشه

لطفا حق کپی رایت رو هم واسه دوستمون رعایت کنید

لینک به دیدگاه

لطفا از دوستان اگه کسی

یه جزوه خوب برای بتن داره واسه دانلود بذاره

لینک به دیدگاه

لطفا از دوستان اگه کسی

یه جزوه خوب برای بتن داره واسه دانلود بذاره

فرمولر بتن:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

جزوه 2800 جدید:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
لینک به دیدگاه

با سلام.

دوستانی که میخوان برای آزمون محاسبات شروع به خوندن کن. اعلام آمادگی میکنن؟ که بدونیم چه کسانی هستند

لینک به دیدگاه

سلام. اوکی. عالیه تا الان سه نفر شدیم. احتمال اینکه دوستان در ادامه به ما بپیوندند زیاده. من دو سه روز دیگه دارم کتاب میگیرم واسه آزمون. البته اینو بگم که مهندسی پی رو خوندم. مونده فولاد و بتن و بارگزاری. این سایت مکان خوبیه که با هم در ارتباط باشیم و احیانا مسائلی که گاهی در خلال درس خوندن پیش میاد رو با هم در میون بزاریم.

فقط دوستان behrouzmoradi و ali88 یه سر به پیغام خصوصی شون بزن

یه سوال هم داشتم اینکه صفحات این سایت هم برای شما مثل من دیر باز میشه؟

لینک به دیدگاه

منم تو ذهنم هست ایشاا... واسه محاسبات شرکت کنم

فقط نمیدونم میرسم یا نه

اصلا وقت نمیشه!!!

کار-زندگی و ... !!!!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من هم میخوام شروع کنم فقط نمیدنم هر سه آزمون رو با هم بخونم یا نه ؟ (نظارت,اجرا و طراحی)

لینک به دیدگاه

سلام

اکه پایتون قوی بوده باشه با 20 -30 روز ، روزی 3-4 ساعت راحت میشه قبول شد-

امسال بعد از گذشت 8 سال از فارغ التحصیلی و با 20 روز خوندن قبول شدم

نظر شخصیم اینه که نظارت و اجرا رو یه دوره و محاسبات رو یه دوره امتحان بدین

لینک به دیدگاه

بله همینطوره
نظارت و اجرا رو میشه خیلی راحت جمع و جور کرد و قبول شد
من هم موافقم نظارت و اجرا جدا
محاسبات هم جدا آزمون بدید.

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان میشه راهنمایی کنید حداقل زمان لازم برای خوندن ِ آزمون نظارت و اجرا چقدره؟

من باید تا آخر بهمن دفاع کنم از طرفی وقتم خیلی کمه

بنظرتون با دوهفته خوندن  میتونم قبول بشم؟

لینک به دیدگاه

باسلام به همکاران و دوستان عزیز.

1-با توجه به حجم بسیار زیاد راهنمای جوش لطفا راه های مطالعه و نتیجه گرفتن از این کتابو مطرح کنید.

2-اون دوستانی که از کلید واژه استفاده کردن راهنمایی کنن که کدوم کلید واژه بهتره و چطور میشه تهیه کرد.

باتشکر از عزیزان و با  ارزوی موفقیت.

لینک به دیدگاه

باسلام به همکاران و دوستان عزیز.

1-با توجه به حجم بسیار زیاد راهنمای جوش لطفا راه های مطالعه و نتیجه گرفتن از این کتابو مطرح کنید.

2-اون دوستانی که از کلید واژه استفاده کردن راهنمایی کنن که کدوم کلید واژه بهتره و چطور میشه تهیه کرد.

باتشکر از عزیزان و با  ارزوی موفقیت.

سلام ، یک دور راهنمای جوش رو از رو خوب بخونید ، هر سوالی که اومد کافیه حدس بزنی از کدوم فصل اومده ، پیدا کردن جوابش کاری نداره

لینک به دیدگاه

با سلام ، سوال دوستمونو تکرار می کنم چون سوال منم هست

اون دوستانی که از کلید واژه استفاده کردن راهنمایی کنن که کدوم کلید واژه بهتره و چطور میشه تهیه کرد.

لینک به دیدگاه

کلید واژه خوبه ولی اکثرا از تو خود کتاب راحت میشه پیدا کرد.یعنی خیلی زیاد هم لازم نمیشه.البته مفیده پیش خودتون باشه و دو سه تا را میشه از کلید واژه پیدا کرد و زد.

لینک به دیدگاه

سلام ، یک دور راهنمای جوش رو از رو خوب بخونید ، هر سوالی که اومد کافیه حدس بزنی از کدوم فصل اومده ، پیدا کردن جوابش کاری نداره

سلام. مشکل راهنمای جوش حجم زیاد و بخاطر همین مطرح کردم. مثلا شاید فصلی خیلی مهم یا فصلی زیاد ضروری نباشه.بخاطر این راهنمایی خواستم.

لینک به دیدگاه

دوستان من کلید واژه داشتم ولی تو امتحان گذشته به دردم نخورد حالا سوال اینجاست که از کجا تهیه کنم که به دردم بخوره.

بهترین کار تسلط به مباحث هست آخر کاری اگه اونایی که پیدا نکردیم 2 3 تا از کلید واژه پیدا کنیم به قول دوستمون خیلی مفید خواهد بود.

الان تنها بخاطر یک نمره کم آوردن مجبورم دوباره امتحان بدم.که البته شاید درد بیشتر دوستان باشه.

باتشکر. منتظر راهنمایی عزیزان هستم.

لینک به دیدگاه

من 3 روز سنواتم کمتر از سه سال هس :( نمی تونم امتحانم بدم :( 

به نظرتون برم با نظام صحبت کنم حل میشه ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,032
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    jtaletvfxx
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176