رفتن به مطلب

راهنمای قبولی سریع در آزمون نظارت و اجرا نظام مهندسی

اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

راهنمای قبولی سریع در آزمون نظارت و اجرا نظام مهندسی

قبولی در آزمون نظام مهندسی با توجه به حجم بسیار بالای منابع ، مشکل و از طرفی بدلیل Open Book بودن آن، آسان بنظر می رسد! به همین دلیل معمولا داوطلبان آزمون نظارت و اجرا به دو صورت خود را برای آزمون نظام مهندسی آماده می کنند:
1- تعدادی از داوطلبان با این تصور که آزمون Open Book است و می توانند کتابها را با خود سرجلسه آزمون ببرند، عملا برای آن برنامه ریزی نمی کنند و تلاش خود را تنها معطوف به روز آزمون می کنند، نتیجه این روش کاملا قابل پیش بینی است! با توجه به حجم بالای منابع و زمان محدود آزمون، داوطلب بسختی می تواند جواب سوالات را بیابد و خود را به حدنصاب قبولی برساند!
2- تعداد دیگری از داوطلبان هم بدون توجه به اینکه قبولی در آزمون بصورت حدنصابی است، برنامه ریزی بسیار مفصلی برای آزمون می کنند و هفته ها برای مطالعه منابع حجیم آزمون وقت می گذارند. اگرچه اکثر این داوطلبان موفق به قبولی در آزمون می شوند.

ما می خواهیم در اینجا روشی را به شما معرفی کنیم که با در نظر گرفتن هر دو فاکتور (Open Book بودن آزمون و حد نصابی بودن قبولی در آن) بهینه عمل کنید و تنها با 20 ساعت مطالعه موفق به قبولی در آزمون نظارت و اجرا نظام مهندسی شوید.

مواد لازم
تهیه منابع آزمون + کتاب حل تشریحی آزمونهای اخیر + پرینت دفترچه سوالات 2 آزمون آخر

روش کار
با توجه به اینکه سوالات آزمونهای اخیر نظام مهندسی بهترین منبع برای آموزش و یادگیری و در نهایت موفقیت در این آزمون است. ما کار خود را با مطالعه، بررسی و تجزیه و تحلیل سوالات آزمونهای اخیر شروع می کنیم.

پس به عنوان مثال از آزمون خرداد 93 شروع کنید. توصیه می شود دو آزمون آخر را به عنوان آزمون آزمایشی کنار بگذارید. خب سوال اول آزمون اجرا خرداد 93 را ببینید.

1- استفاده از آجرهای ماسه آهکی در جاهایی که خطر یخ زدگی وجود دارد، به شرطی مجاز است که پس از آزمایش یخبندان کاهش مقاومت فشاری آنها حداکثر به میزان ....... باشد.
1) 35 درصد
2) 30 درصد
3) 25 درصد
4) 20 درصد

صورت سوال را با دقت بخوانید و نگاهی هم به گزینه ها بندازید. همانطور که مشاهده می شود در صورت این سوال کلمات کلیدی (Keywords) مانند آجر ماسه آهکی، آزمایش یخبندان دیده می شود.

سپس باید جواب این سوال را در کتاب حل تشریحی آزمونها ببینید:
پاسخ سوال 1) گزینه 4 صحیح است.
با توجه به بند 5-2-3-1-6 از مبحث 5 (مصالح و فراورده های ساختمانی)، گزینه 4 صحیح است.

حالا باید این بند را در مبحث 5 پیدا کنید.
توجه: عدد اول (5) در آدرس این بند ، شماره مبحث (مبحث 5)، عدد دوم (2) بیانگر فصل دوم مبحث و عدد سوم (3) نیز نشانگر بخش مربوطه می باشد.
پس بسادگی با مراجعه به فهرست مبحث 5 و کمی جستجو می توانید بند مربوطه و جواب سوال را پیدا کنید:

پیشنهاد: توصیه می شود نگاهی گذرا هم به تیترهای صفحه مربوطه بیندازید تا متوجه شوید این بخش در مورد چه موضوعاتی است.

به همین ترتیب باید این کار را برای بقیه سوالات آزمون هم انجام دهید. انجام این کار برای یک آزمون (60 سوال) حدودا نیاز به 3 ساعت وقت دارد.

این کار را باید عینا برای آزمون های دیگر هم انجام دهید. پس از انجام این روش برای چند آزمون، متوجه می شوید دیگر نیازی نیست پس از خواندن صورت سوال به سراغ حل تشریحی آن بروید، بلکه خودتان می توانید مستقیما با توجه به کلمات کلیدی بکار رفته در سوال، مبحث مربوطه را تشخیص داده و با مراجعه به فهرست کتاب و پیدا کردن بخش مربوطه، پاسخ سوال را بیابید. بدین ترتیب علاوه بر آشنایی با سوالات آزمون نظام مهندسی، در زمانی کوتاه با منابع مختلف، سرفصل ها، مطالب، بخش های مربوطه و نیز Keywords ها آشنا می شوید.

توصیه می شود برای تسلط بیشتر بر منابع و مباحث، این روش را حداقل برای 6 آزمون انجام دهید.

از کجا بدانم آمادگی شرکت در آزمون نظام مهندسی را دارم؟
حال باید برای اطمینان از میزان یادگیری و آمادگی خود در آزمون آزمایشی شرکت کنید!
بدین منظور سوالات آزمون نظام مهندسی دو سال اخیر را از

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
دانلود کرده و آن را پرینت بگیرید. برای درج پاسخ های خود هم

Hidden Content

را دانلود کنید.
حالا باید در یک آزمون آزمایشی شرکت کنید. پس یک محیط آرام را انتخاب کنید. کلیه منابع آزمون، مداد، پاک کن، ماشین حساب و ... را در کنار خود قرار دهید.
راس ساعت مشخصی آزمون را شروع کنید. باید در مدت زمان 2.5 ساعت به سوالات آزمون پاسخ دهید. شما باید دقیقا مشابه همان روشی که برای آزمونهای دیگر انجام دادید (البته دیگر نباید از کتاب حل تشریحی آزمونها کمک بگیرید71.gif پاسخ سوالات را یافته و در پاسخنامه درج کنید.

با پایان زمان آزمون باید نمره خود را تعیین کنید. ابتدا با توجه به کلید آزمون، تعداد پاسخ های صحیح و غلط خود را مشخص کنید. سپس برای تعیین نمره آزمون از فرمول زیر استفاده کنید:

Hidden Content

توجه: نمره بدست آمده رو به بالا و بصورت یک عدد طبیعی گرد می شود.

مثال: فرض کنید شما به 31 سوال پاسخ صحیح و به 4 سوال پاسخ غلط و بقیه سوالات را پاسخ نداده اید، نمره آزمون شما بصورت زیر خواهد بود:

post-706-0-83353200-1449521913_thumb.png

تبریک میگم: شما بصورت ناپلئونی در آزمون نظام مهندسی قبول شدین!

چند تذکر برای آزمون اصلی:

تذکر 1: با توجه به اینکه قبولی در آزمون بصورت کسب حدنصاب 50% است پس نیازی نیست بخواهید به همه سوالات پاسخ دهید! اگر بتوانید در مدت زمان 150 دقیقه آزمون به حدود 35 تا 40 سوال پاسخ دهید، بسیار خوب عمل کرده اید و می توانید خود را قبول بدانید!

تذکر 2: سعی کنید در مرحله اول سوالاتی را پیدا کنید که صورت سوال برایتان آشنا بوده و فکر می کنید در زمانی کوتاه می توانید پاسخ آن ها را پیدا کنید. سوالات جدید، مشکل و محاسباتی را با درج یک علامت در جلوی آنها مشخص کرده و پس از پاسخگویی به سوالات آسان و متوسط به سراغ آنها بروید.

Hidden Content

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام و خسته نباشید خدمت مهندسین عزیز

من تجربه شخصی خودم رو درباره قبولی نظارت و اجرا خدمت دوستان عزیز عرض می کنم امیدوارم که مفید باشه. با توجه به اینکه در این دو آزمون مدیریت زمان خیلی مهم است و ما اغلب وقت کم میاریم بنده مباحث 7،8،12،5،،13،21 که حجم مطالب کمی دارند و خیلی ساده هستند رو دو بار روخوانی کردم و بعد نمونه سوال سالهای گذشته فقط در ارتباط با این مباحث رو مطالعه کردم که در مجموع حدود یک هفته با روزی دو سه ساعت انجام شد. روز آزمون هم اول به سراغ جواب دادن این مباحث رفتم که در زمان کمتر از یک ساعت به بیست سوال جواب درست دادم و از یک ساعت و نیم باقی مانده برای جواب دادن مباحث دیگه بخصوص بتن و مبحث دو رفتم که در نهایت منجر به قبولی بنده شد.

لذا دوستان عنایت داشته باشند با مطالعه مباحث گفته شده خیلی راحت می تونن بدون نیاز به کلید واژه یا هر چیز دیگه ای قبول بشن. موفق و شاد باشید.

لینک به دیدگاه

من تجربه شخصی خودم رو درباره قبولی نظارت و اجرا خدمت دوستان عزیز عرض می کنم امیدوارم که مفید باشه. با توجه به اینکه در این دو آزمون مدیریت زمان خیلی مهم است و ما اغلب وقت کم میاریم بنده مباحث 7،8،12،5،،13،21 که حجم مطالب کمی دارند و خیلی ساده هستند رو دو بار روخوانی کردم و بعد نمونه سوال سالهای گذشته فقط در ارتباط با این مباحث رو مطالعه کردم که در مجموع حدود یک هفته با روزی دو سه ساعت انجام شد. روز آزمون هم اول به سراغ جواب دادن این مباحث رفتم که در زمان کمتر از یک ساعت به بیست سوال جواب درست دادم و از یک ساعت و نیم باقی مانده برای جواب دادن مباحث دیگه بخصوص بتن و مبحث دو رفتم که در نهایت منجر به قبولی بنده شد.

لذا دوستان عنایت داشته باشند با مطالعه مباحث گفته شده خیلی راحت می تونن بدون نیاز به کلید واژه یا هر چیز دیگه ای قبول بشن. موفق و شاد باشید.

با تشکر از شما

بنظر بنده روخوانی مباحث واقعا کار خسته کننده و دشواری است! همین مباحث بالغ بر 600 صفحه است و حتی یکبار روخونی اون هم کلی وقت میگیره.

همچنین اگر بودجه بندی سوالات آزمون نظارت و اجرا رو ببینید بیشتر سوالات از مباحث 10 و 9 و 11 و 7 طرح میشه.

بودجه بندی سوالات آزمون نظارت

post-706-0-24526600-1449659956_thumb.png

بودجه بندی سوالات آزمون اجرا

post-706-0-08909100-1449660020_thumb.png

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما

بنظر بنده روخوانی مباحث واقعا کار خسته کننده و دشواری است! همین مباحث بالغ بر 600 صفحه است و حتی یکبار روخونی اون هم کلی وقت میگیره.

همچنین اگر بودجه بندی سوالات آزمون نظارت و اجرا رو ببینید بیشتر سوالات از مباحث 10 و 9 و 11 و 7 طرح میشه.

بودجه بندی سوالات آزمون نظارت

attachicon.gif

Hidden Content

بودجه بندی سوالات آزمون اجرا

attachicon.gif

Hidden Content

من تجربه شخصی خودم رو ارائه دادم و با فقط با یک هفته خوندن قبول شدم. گفتم شاید بدرد بعضی ها بخوره این روش ولی  دوستان عزیز در روش درس خوندن صاحب اختیار هستند و نظر شما هم قابل احترامه. موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام 

با تشکر از دوستی که متن اول رو گذاشته و حسابی زحمت کشیده. 

شاید باور نکنید ولی اگر کاری که گفته انجام بدین راحت قبول میشین. من مرداد نظارت و اجرا رو با 47 و 49 رد شدم. متن بالا تجربه من هم هست. دقیق به کار ببرین.

توصیه من به شما، برای 50 سرجلسه نرید. 

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,096
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    MichaelMax
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176

mohsen6176 0