رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

با سلام 

برای ادامه تحصیل دکترا کدام کشور و دانشگاه را پیشنهاد می کنید؟؟ بنده 4 تا مقاله ISI دارم. کشوری که هم بشه درس خوند و هم بشه کار کرد. با تشکر.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

نتلیج آزمون دکترای 95 اعلام شد. ظاهراً تعدا د افراد مجاز خیلی بالاست. به نظر شما مرحله دوم چگونه خواهد بود؟ آیا احتمال دار کسی رتبه 500 تا 1000 بیارد و مجاز باشد و در مرحله مصاحبه پذیرفته شود؟ آیا رتبه های تک رقمی و دو رقمی شانس بیشتری خواهند داشت یا خیر؟

در ضمن چرا ظرفیت دانشگاه ها این قدر کم اعلام شده؟؟؟ 1 نفر یا 2 نفر فوقش 4 نفر دانشجو برمی دارن!

این رتبه های اعلام شده اهمیتشون مثل سال های گذشته نیست و فاکتور مهم توی کنکور دکترای 95 تراز کسب شده است.همونطور که سازمان ستجش از ابتدا هم تاکید داشت که این کنکور صرفا به معنای غربالگری هست به همین دلیل تعداد مجاز ها اینقدر زیاد اعلام شده. رویه این کنکور به این صورت هست که دانشگاهها قراره کف ترازهایی رو به سازمان سنجش اعلام کنن و بعد با توجه به انتخاب کد محل هایی که دانشجوها انجام دادن هر کسی به با توجه به ترازش به 5 دانشگاه دعوت میشه. سازمان سنجش همه دانشگاهها رو ملزم کرده که امتحان کتبی تخصصی و بصورت تشریحی بگیرن پس در مرحله بعدی داوطلب ها باید برن ازمون کتبی تخصصی دانشگاههای که دعوت شدن رو بدن اگر توی اون آزمون پذیرفته بشن که هر دانشگاهی به شیوه خودش امتحان میگیره و نتایجش رو اعلام میکنه تازه به مرحله مصاحبه شفاهی میرسیم. در نهایت نمره آزمون کتبی ومصاحبه شفاهی هست که قبولی رو تعیین میکنه پس این کنکور و تراز های کسب شده هیچ تاثیری ندارن جز اینکه تراز های بالاتر به دانشگاههای بهتر دعوت میشن و تازه قبولی نهایی به بعد ازین مربوط میشه.

این نکته رو در نظر بگیرید که از روی رتبه نباید قضاوت کرد چون شیب تغییرات ترازها خیلی متغیره و تقریبا شبیه توزیع زنگوله ای میشه. مثلا تراز رتبه  4  کنکور حدود 6 هزار هست. تراز رتبه حدود 200 حدود 3500 هست که نصف تراز رتبه های تک رقمیه و تراز رتبه 1000 به بالا حدود 2000 شده که یک سوم تراز ماکزیمم هست. پس باید به  توزیع تراز ها دقت کرد نه رتبه.

چیزی که من حدس میزنم این هست که مثلا ترازهای زیر 1000 یا 2000 به شبانه و پردیس ها دعوت میشن و مثلا  بین دو هزار تا 4 هزار به دانشگاههای درجه 2 دعوت میشن و مثلا 4 هزار به بالا دانشگاههای تاپ و درجه 1

به هر حال چیزی مه مشخص هست باید این فرصتی که تا آزمون کتبی دانشگاهها مونده رو غنمیت شمرد و برای آزمون کتبی آمادگی کسب کرد اگر هم رزومه علمی بالایی داشته باشید که فبها، نمره مصاحبه شفاهی رو هم کسب خواهید کرد

سلام

ببخشید شما مطمئنید که دانشگاهها ملزم به گرفتن آزمون کتبی اند؟؟ میشه منبع خبر رو بدید که کجا اعلام شده؟

دوستان لطفا نمره تراز و گرایشی که دارید رو به اشتراک بذارید تا بتونیم اطلاعاتی بدست بیاریم از وضعیت شرکت کنندگان هر گرایش برای مقایسه، امسال روند پذیرش خیلی گنگ و نا معلومه،

انشالله در این مدت زمانی که برای انتخاب رشته در نظر گرفتن بتونیم حداقل یه دیدی پیدا کنیم و انتخاب رشته کنیم.

خودم 4300 زلزله 

4065 تراز

147 رتبه

رشته خاک و پی

ترتیب انتخاب رشته:

تهران

امیرکبیر

علم و صنعت

خواجه نصیر

تربیت مدرس

شهیدبهشتی

صنعتی اصفهان

بین المللی قزوین

به نظرتون چطوره؟ با اینکه دانشگاه تحصیلم شهید بهشتیه میترسم پنج تای اول دعوت به مصاحبه بشم و شهید بهشتی رو که شانس اصلیمه از دست بدم. چکار کنم به نظرتون؟

لینک به دیدگاه

نتلیج آزمون دکترای 95 اعلام شد. ظاهراً تعدا د افراد مجاز خیلی بالاست. به نظر شما مرحله دوم چگونه خواهد بود؟ آیا احتمال دار کسی رتبه 500 تا 1000 بیارد و مجاز باشد و در مرحله مصاحبه پذیرفته شود؟ آیا رتبه های تک رقمی و دو رقمی شانس بیشتری خواهند داشت یا خیر؟

در ضمن چرا ظرفیت دانشگاه ها این قدر کم اعلام شده؟؟؟ 1 نفر یا 2 نفر فوقش 4 نفر دانشجو برمی دارن!

این رتبه های اعلام شده اهمیتشون مثل سال های گذشته نیست و فاکتور مهم توی کنکور دکترای 95 تراز کسب شده است.همونطور که سازمان ستجش از ابتدا هم تاکید داشت که این کنکور صرفا به معنای غربالگری هست به همین دلیل تعداد مجاز ها اینقدر زیاد اعلام شده. رویه این کنکور به این صورت هست که دانشگاهها قراره کف ترازهایی رو به سازمان سنجش اعلام کنن و بعد با توجه به انتخاب کد محل هایی که دانشجوها انجام دادن هر کسی به با توجه به ترازش به 5 دانشگاه دعوت میشه. سازمان سنجش همه دانشگاهها رو ملزم کرده که امتحان کتبی تخصصی و بصورت تشریحی بگیرن پس در مرحله بعدی داوطلب ها باید برن ازمون کتبی تخصصی دانشگاههای که دعوت شدن رو بدن اگر توی اون آزمون پذیرفته بشن که هر دانشگاهی به شیوه خودش امتحان میگیره و نتایجش رو اعلام میکنه تازه به مرحله مصاحبه شفاهی میرسیم. در نهایت نمره آزمون کتبی ومصاحبه شفاهی هست که قبولی رو تعیین میکنه پس این کنکور و تراز های کسب شده هیچ تاثیری ندارن جز اینکه تراز های بالاتر به دانشگاههای بهتر دعوت میشن و تازه قبولی نهایی به بعد ازین مربوط میشه.

این نکته رو در نظر بگیرید که از روی رتبه نباید قضاوت کرد چون شیب تغییرات ترازها خیلی متغیره و تقریبا شبیه توزیع زنگوله ای میشه. مثلا تراز رتبه  4  کنکور حدود 6 هزار هست. تراز رتبه حدود 200 حدود 3500 هست که نصف تراز رتبه های تک رقمیه و تراز رتبه 1000 به بالا حدود 2000 شده که یک سوم تراز ماکزیمم هست. پس باید به  توزیع تراز ها دقت کرد نه رتبه.

چیزی که من حدس میزنم این هست که مثلا ترازهای زیر 1000 یا 2000 به شبانه و پردیس ها دعوت میشن و مثلا  بین دو هزار تا 4 هزار به دانشگاههای درجه 2 دعوت میشن و مثلا 4 هزار به بالا دانشگاههای تاپ و درجه 1

به هر حال چیزی مه مشخص هست باید این فرصتی که تا آزمون کتبی دانشگاهها مونده رو غنمیت شمرد و برای آزمون کتبی آمادگی کسب کرد اگر هم رزومه علمی بالایی داشته باشید که فبها، نمره مصاحبه شفاهی رو هم کسب خواهید کرد

سلام

ببخشید شما مطمئنید که دانشگاهها ملزم به گرفتن آزمون کتبی اند؟؟ میشه منبع خبر رو بدید که کجا اعلام شده؟

دوستان لطفا نمره تراز و گرایشی که دارید رو به اشتراک بذارید تا بتونیم اطلاعاتی بدست بیاریم از وضعیت شرکت کنندگان هر گرایش برای مقایسه، امسال روند پذیرش خیلی گنگ و نا معلومه،

انشالله در این مدت زمانی که برای انتخاب رشته در نظر گرفتن بتونیم حداقل یه دیدی پیدا کنیم و انتخاب رشته کنیم.

خودم 4300 زلزله 

4065 تراز

147 رتبه

رشته خاک و پی

ترتیب انتخاب رشته:

تهران

امیرکبیر

علم و صنعت

خواجه نصیر

تربیت مدرس

شهیدبهشتی

صنعتی اصفهان

بین المللی قزوین

به نظرتون چطوره؟ با اینکه دانشگاه تحصیلم شهید بهشتیه میترسم پنج تای اول دعوت به مصاحبه بشم و شهید بهشتی رو که شانس اصلیمه از دست بدم. چکار کنم به نظرتون؟

متشکر از این که مشارکت کردید

یه سوال ، شما مطمئنید که فقط 5 دانشگاه دعوت به مصاحبه میشه؟ تو دفترچه که جایی تعداد ذکر نشده گفتن هر دانشگاهی که حد نصاب رو برسونید، که اون هم بعد از اعلام حد نصاب ها بنظرم باید مجددا انتخاب دانشگاه مورد نظر برای مصاحبه توسط داوطلب باید انجام بشه.

لینک به دیدگاه

نه مطمئن نیستم. بله یک فرضیه همون حرف شماست. البته بهتره. چون بیشتر از 5تا میریم مصاحبه.

شما برای تخمین رتبه نظرتون چیه؟ الان من با 147 ایا درسته که بگم چون تعداد ژئوتکنیکی های پارسال 900 بوده پس الان 4900 است باید رتبه رو تقسیم بر 5 کنم و بشه 29؟

لینک به دیدگاه

نه مطمئن نیستم. بله یک فرضیه همون حرف شماست. البته بهتره. چون بیشتر از 5تا میریم مصاحبه.

شما برای تخمین رتبه نظرتون چیه؟ الان من با 147 ایا درسته که بگم چون تعداد ژئوتکنیکی های پارسال 900 بوده پس الان 4900 است باید رتبه رو تقسیم بر 5 کنم و بشه 29؟

دوست عزیز رتبه امسال ملاک نیست و تراز مهمه، ممکنه یه دانشگاه تراز 5000 به بالا بخواد، یکی 4000 و ...اونی که مهمه اینه که دست دانشگاه ها باز گذاشته شده برای برداشتن دانشجوهای خودشون، اگه از استاد خودتون قول پذیرش گرفتین و ترازتون هم به دانشگاه ارشدتون خورد، نگران قبولی نباشین!!!!

لینک به دیدگاه

ممنوعیت شرکت پذیرفته‌شدگان آزمون دکتری تخصصی در کنکور سال بعد

پذیرفته‌شدگـان نهـایی آزمـون ورودی مقطع دکتـری مجاز به شرکت در کنکـور ورودی دوره دکتـری سال بعد نمی‌باشـند.

به گزارش پی اچ دی تست، با توجه به دفترچه شماره ۲ آزمون دکتری ۱۳۹۵، پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۴ اعم از پذیرش شهریور ماه یا مرحله تکمیل ظرفیت، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۵ نیستند.

همچینن پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۵ مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۶ نخواهند بود.

لذا به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب رشته و مراجعه به دانشگا‌ه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای انجام مرحله ارزیابی تخصصی، دقت لازم را به‌عمل آورند.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز رتبه امسال ملاک نیست و تراز مهمه، ممکنه یه دانشگاه تراز 5000 به بالا بخواد، یکی 4000 و ...اونی که مهمه اینه که دست دانشگاه ها باز گذاشته شده برای برداشتن دانشجوهای خودشون، اگه از استاد خودتون قول پذیرش گرفتین و ترازتون هم به دانشگاه ارشدتون خورد، نگران قبولی نباشین!!!!

رتبه با تراز تقریبا متناسبه دیگه

پذیرفته‌شدگـان نهـایی آزمـون ورودی مقطع دکتـری مجاز به شرکت در کنکـور ورودی دوره دکتـری سال بعد نمی‌باشـند.

به گزارش پی اچ دی تست، با توجه به دفترچه شماره ۲ آزمون دکتری ۱۳۹۵، پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۴ اعم از پذیرش شهریور ماه یا مرحله تکمیل ظرفیت، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۵ نیستند.

همچینن پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۵ مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۶ نخواهند بود.

لذا به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب رشته و مراجعه به دانشگا‌ه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای انجام مرحله ارزیابی تخصصی، دقت لازم را به‌عمل آورند.

اگر مصاحبه شرکت نکنیم که محروم نمیشیم؟

لینک به دیدگاه

امسال کلا قضیه فرق میکنه. به عنوان مثال عرض میکنم تا سال گذشته برای دعوت به دانشگاههای برتر تهران تو گرایش مثلا سازه رتبه تقریبا زیر 50 نیاز بود

ولی امسال احتمال داره حتی تا رتبه 200 تا 300 هم به این دانشگاهها دعوت بشه یا برعکس بالاتر از رتبه 20 30 ترازش نخوره به این دانشگاهها ( با توجه به ظرفیتها مورد اول محتمل تره)

لینک به دیدگاه

امسال کلا قضیه فرق میکنه. به عنوان مثال عرض میکنم تا سال گذشته برای دعوت به دانشگاههای برتر تهران تو گرایش مثلا سازه رتبه تقریبا زیر 50 نیاز بود

ولی امسال احتمال داره حتی تا رتبه 200 تا 300 هم به این دانشگاهها دعوت بشه یا برعکس بالاتر از رتبه 20 30 ترازش نخوره به این دانشگاهها ( با توجه به ظرفیتها مورد اول محتمل تره)

اگه مصاحبه شرکت نکنید طبیعتا نه محروم نمیشید چون مثل این می مونه که انصراف دادید

برای تخمین رتبه هم برای اینکه حدود رتبه تون رو با پذیرش های سال قبل بسنجید شاید بصورت تقریبی درست باشه ولی باز معلوم نیس که تجمع رتبه های گرایش ژئوتکنیک که رتبه بهتر از شما آوردن چجوری هست

****مهم****

دوستان کسی اطلاع داره که میشه از گرایش های دیگه هم انتخاب رشته کرد ؟مثلا هم از سازه و هم از زلزله انتخاب کنیم؟؟؟ سازمان که هیچ چیزی در این باره نگفته کسی اطلاع داره؟ و  ترتیب انتخاب دانشگاها با توجه به اینکه حد نصاب ها رو نمیدونیم چجوری باید باشه آیا مهمه؟؟

دوستانی که دانشگاه هستن شاید بهتر بتونن اطلاعات جمع آوری کنن لطفا دیگران رو هم در جریان بذارید.

لینک به دیدگاه

بله امسال شنیده شده تا 1200 هم مجاز به انتخاب رشته شدند. حدس بنده این است که با توجه ظرفیت 500 نفری کل دانشگاه های ایران(روزانه-شبانه...) تا 2000 دعوت به مصاحبه بشوند.

لینک به دیدگاه

بله امسال شنیده شده تا 1200 هم مجاز به انتخاب رشته شدند. حدس بنده این است که با توجه ظرفیت 500 نفری کل دانشگاه های ایران(روزانه-شبانه...) تا 2000 دعوت به مصاحبه بشوند.

تا تراز 200 یعنی رتبه 4000 هم بوده که مجاز شده، اینطور که معلومه هر کس ترازش مثبت هستش مجاز به انتخاب رشته شده

لینک به دیدگاه

دوستان در مورد اینکه نتیجه آزمون تا دو سال اعتبار داره کسی اطلاع نداره؟؟؟

یعنی یکبار مجازیم انتخاب رشته بکنیم یا ...؟

اینکه اینقدر کم تو این تایپیک پاسخ گذاشته میشه نشون میده دکترا خیلی بی ارزش شده و کسی زیاد دنبالش نیس....

واقعا وضع تحصیل تو ایران به کجا کشیده شده

کی فکرش رو میکرد

خیلی ها قید ادامه تحصیل رو دارن میزنن....

چه همه استعداد نابود میشه

لینک به دیدگاه

دوستان در مورد اینکه نتیجه آزمون تا دو سال اعتبار داره کسی اطلاع نداره؟؟؟

یعنی یکبار مجازیم انتخاب رشته بکنیم یا ...؟

اینکه اینقدر کم تو این تایپیک پاسخ گذاشته میشه نشون میده دکترا خیلی بی ارزش شده و کسی زیاد دنبالش نیس....

واقعا وضع تحصیل تو ایران به کجا کشیده شده

کی فکرش رو میکرد

خیلی ها قید ادامه تحصیل رو دارن میزنن....

چه همه استعداد نابود میشه

اره واقعا. من تو یک سایت معروف دیگه هم عضوم. تمام تاپیک ها لحظه ای پست میزنن ولی تاپیک دکتری 95 الان که اوج انتخاب رشته هست، هیچ فعالیتی نمیشه. جای تاسفه

لینک به دیدگاه

ما که همون ارشدشم پشیمونیم چرا که کار نیست !!!

لینک به دیدگاه

با 1900 میشه امید داشت

کجا بهتره

لینک به دیدگاه

با 1900 میشه امید داشت

کجا بهتره

امسال معلوم نیست هیچی. شاید شبانه شهرستان بهتون برسه

لینک به دیدگاه

با 1900 میشه امید داشت

کجا بهتره

امسال معلوم نیست هیچی. شاید شبانه شهرستان بهتون برسه

خدا کنه من که نا امید بودم تماما پردیس زدم 

با احتمال یقیق باتوجه هب شل کاری ها تو تکمیل میرم

لینک به دیدگاه

با سلام. من امسال کنکور ندادن ولی یه سوا داشتم

دوستان مگه این رتبه ها بین کل گرایش های عمران نیست؟ یعنی معلوم نیست چه گرایش هایی چه رتبه هایی آواردن؟

من حدودی نگاه کردم ظرفیت عمران بالای 400-500 نفر هست. سه برابر ظرفیت دعوت ب مصاحبه شدن؟؟

لینک به دیدگاه

با سلام. من امسال کنکور ندادن ولی یه سوا داشتم

دوستان مگه این رتبه ها بین کل گرایش های عمران نیست؟ یعنی معلوم نیست چه گرایش هایی چه رتبه هایی آواردن؟

من حدودی نگاه کردم ظرفیت عمران بالای 400-500 نفر هست. سه برابر ظرفیت دعوت ب مصاحبه شدن؟؟

حدود 4900 تا داوطلب امسال برای گرایش عمران بوده

501 نفر ظرفیت کل کشوره

احتمالا تا 2000 دعوت به مصاحبه بشن.

البته هر احتمال دیگری امسال وجود داره!!

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

مثل اینکه این رتبه ها تا دوسال اعتبار داره و تا دو سال بدون کنکور میتونن انتخاب رشته کنن. صحت داره؟

لینک به دیدگاه

مثل اینکه این رتبه ها تا دوسال اعتبار داره و تا دو سال بدون کنکور میتونن انتخاب رشته کنن. صحت داره؟

هیچ چیزی مشخص نیست بطور قطع. با توجه به تصویب قانون سنجش و پذیرش در مجلس که تصویب شد وزن 50 درصدی کنکور در پذیرش نهایی لحاظ بشه ظاهرا بحث اعتبار دو ساله و برگزاری دوبار کنکور در سال منتفی خواهد بود اما طبق آخرین جدول زمان بندی ازمون های سازمان سنجش که در اردیبهشت ماه منتشر شد کنکوردکترای آبان 95 کماکان در جدول زمان بندی سازمان سنجش حضور داره!

با توجه به  اینکه کنکور دکترا دستخوش تغییرات و تصمیمات لحظه ای است به هیچ کدام ازین اخبار و اطلاعیه ها نمیشه اعتماد کرد و ممکنه دقیقه نود هر تصمیمی بگیرن

لینک به دیدگاه

دوستان سلام.

سوال من در مورد منابع آزمن دکتری مدیریت پروژه و ساخت هست. 

1- مدیریت پروژه و 2- فناوری های ساخت ، شامل چه دروسی میشوند و باید چه کتاب هایی رو باید مطالعه کنم؟

متشکرم.

لینک به دیدگاه

دوستان سلام.

1- مدیریت پروژه و 2- فناوری های ساخت ، شامل چه دروسی میشوند و باید چه کتاب هایی رو باید مطالعه کنم؟

متشکرم.

سلام

منابع که برای همه گرایشها یکی شده بود

همون منابع ارشد بود فکر میکنم، اگر عوض نشده باشه امسال

لینک به دیدگاه

دوستان سلام.

متشکرم.

سلام

منابع که برای همه گرایشها یکی شده بود

همون منابع ارشد بود فکر میکنم، اگر عوض نشده باشه امسال

این گرایش در دوره دکتری به گروه هنر و معماری انتقال پیدا میکنه .لطفا نام کتابهایی که برای درس مدیریت پروژه و برای درس  فناوری های ساخت، لازم هست رو نام ببرید.

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

خسته نباشید به تمامی دوستان. خوشحال میشم بدونم چه دانشگاهی در نهایت قبول شدید :)

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,033
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    DannyGig
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176