رفتن به مطلب

اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت مدیر سایت و دوستان قدیمی

بعد از آنکه تصمیم گرفته شد که انجمن به برنامه چدید انتقال پیدا کند، جدای از معایب و مزایای ذاتی اینکار انتظاری که میرفت با توجه به تعداد کاربران بالای سایت و جایی که در بین مهندسین داشت فرآیند انتقال با ظرافت خاصی انجام گیرد. بنده چون سالهاست در عرصه اینترنت فعال هستم و زمانی کار طراحی وبسایت انجتم میداد تغییرات اینچنین زیاد دیده بودم که اکثرا برای انجمن های یزرگ با دقت خاصی انجام شد به صورتی که حتی کاربران ماوجه تغییرا اساسی نشدند. 

ولی متاسفانه به نظر بنده  تغییراتی که در ایران سازه رخ داد به نحو مطلوبی نبود.

من در این مدت فقط منتظر بودم که تغییرات تکمیل شود ولی مثل اینکه از طرف مدیران تکمیل شده است و انتظار من بی جا بوده است!!

با توجه به اینکه من سالهاست که عضوی از این انجمن بودم و با خیلی از دوستا نیز از نزدیک آشنایی دارم حقیقتا از این نمونه تغییر ناراحت شدم و به نظرم ضربه بزرگی به ایران سازه بوده است.

- بزرگترین ایرادی که وارد است عدم انتقال دیتابیس بوده است. عدم انتقال دیتابیس باعث شده که کلا به معنی حذف فروم است. بخش عظیمی از دیتا بیس اطلاعات موجود در سایت بوده است که الان با ایجاد فروم جدید هیچ پیویتگی با مطالب جدید وجود ندارد. خیلی از مطالب هت که قبلا در فروم قبلی بحث شده و الان لازم است که ادامه داده شود یا اخبار تکمیلی مسئله رسیده و لازم است در ادامه آن تاپیک بیاید ولی عملا اینکار ممکن نسیت. بخش دیگری از عدم انتقال دیتابیس مربوط به کاربران است. کاربری که شاید 2000 پست داشته باشد در فروم جدید با 1 پست شروع میکند که این به خودی خود انگیزه فعالیت را کم می کند. همانطور که هیچ کدام از ما در فروم جدید عضو نشدیم و در ایرانسازه به فعالیت پرداختیم بنابراین فعالیت در فروم جدید هم مشابه با عضویت در فروم جدید بوده و خاصیت قبل را ندارد.

- مشکل دیگر مربوز به قالب سایت است. قالب سایت و فونتها و ... به نظر پیشرفت خاصی نداشته است و فونتها حتی بدتر شده است. به نظر باید قالب جدید با قابل قدیمی یک هماهنگی میداشت تا احاس غریب بودن برای کاربران ایجاد نکند

به هر حال به نظر من این تعییر سود آنچنانی در نهایت نداشته و معایب آن بیشتر از مزایای آن بوده اند. کاهش فعالیت دوستان قدیمی نیز این مسئله را تایید میکند.

به نظرم لازم است فکری به حال آن شود تا دیر نشده و کلا این فروم نابود شود.

من کماکان منتظرم

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• تعداد پاسخ 91
  • زمان ایجاد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پست های محبوب

alen18

با سلام خدمت مدیر سایت و دوستان قدیمی بعد از آنکه تصمیم گرفته شد که انجمن به برنامه چدید انتقال پیدا کند، جدای از معایب و مزایای ذاتی اینکار انتظاری که میرفت با توجه به تعداد کاربران بالای سایت و جایی که در بین مهندسین داشت فرآیند انتقال با ظرافت خاصی انجام گیرد. بنده چون سالهاست در عرصه اینترنت فعال هستم و زمانی کار طراحی وبسایت انجتم میداد تغییرات اینچنین زیاد دیده بودم که اکثرا برای انجمن های یزرگ با دقت خاصی انجام شد به صورتی که حتی کاربران ماوجه تغییرا اساسی نشدند.  ولی متاسفانه به نظر بن

admin

اول از همه از تمام دوستانی که در جهت ارتقا سایت انتقاد و پیشنهاد میکنند تشکر میکنم. همین تغییر فروم به شکل امروزی به پیشنهاد یکی از کاربران همین سایت بوده است که بعد از حدود شش ماه بررسی و مطالعه روی آن ، این تغییر انجام شد. اما در مورد انتقادات دوستان : 1- اینکه اطلاعات فروم قدیم به جدید منتقل نشده است چند دلیل داشته است : الف- فروم قدیم جزوی از ملحقات سیستم مدیریت متحوای ایران نیوک بوده است که چندین سال است که این سیستم دیگر دارای پشتیبانی نیست. هر تغییری در آن ریسک از دست رفتن کل اطلاعات را

alen18

جناب جعفری صحبتهای شما درست ولی به نظر من به جای حل مشکلات صورت مسئله پاک شده. بله انتقال دیتابیس مشکلاتی را دارد و خیلی از فرومهای بزرگ این مشکل را به جان خریدند. ولی آیا بهترین راه حل عدم انتقل دیتا بیس بوده است؟!! چیزی که من به وضوح میبینم در صورت عدم انتقال دیتابیس به هر روشی این فروم روز به روز رو به افول خواهد گذاشت. این کار مانند این است که ریشه های درختی را قطع کنیم و منتظر بمانیم تا ریشه جدید بزند. به قول شما اسنجا نوپاست. آیا صحیح بود یک فروم رگ و ریشه دار را نوپا کنیم و منتظر بشیم

تصاویر ارسال شده

کاملا موافقم

لینک به دیدگاه

من هم شدیداً گفته های شما را تایید می کنم. این محیط کارتونی جدید رغبتی نگذاشته برای ادامه فعالیت. گسستگی با مطالب قبلی هم که از نقاط منفی کوچ با این محیط بوده است.

باز ما کاره ای نیستیم شاید این خوب باشد.

لینک به دیدگاه

من که متاسفم.

لینک به دیدگاه

من هم با نظر کاربر محترم alen 18  موافقم

لینک به دیدگاه

• Administrators

اول از همه از تمام دوستانی که در جهت ارتقا سایت انتقاد و پیشنهاد میکنند تشکر میکنم. همین تغییر فروم به شکل امروزی به پیشنهاد یکی از کاربران همین سایت بوده است که بعد از حدود شش ماه بررسی و مطالعه روی آن ، این تغییر انجام شد. اما در مورد انتقادات دوستان :

1- اینکه اطلاعات فروم قدیم به جدید منتقل نشده است چند دلیل داشته است :

الف- فروم قدیم جزوی از ملحقات سیستم مدیریت متحوای ایران نیوک بوده است که چندین سال است که این سیستم دیگر دارای پشتیبانی نیست. هر تغییری در آن ریسک از دست رفتن کل اطلاعات را داشت.

ب- سیستم فروم قدیم خیلی از امکانات سیستم فعلی را دارا نیست از جمله عدم وجود برچسب برای تاپیکها و زیربخش برای انجمنهای مختلف. ضمن اینکه تجربه فروم قبل نیاز به برخی تغییرات در برخی از بخشها را ضروری میکرد و در این حالت با توجه به عدم مشابهت برخی از بخشهای فروم قبل با فروم جدید انتقال اطلاعات به این فروم با مشکل همراه بود.

پ - فروم قدیم با وجود امکانات کمتر اما نسبت به فروم جدید این مزیت را دارد که صفحات سبکتر بوده و راحتتر باز میشوند و میزان اشغال حافظه سرور کمتر خواهد بود.در شرایط فعلی تقسیم ترافیک سایت بین فروم قدیم و جدید باعث میشود که به یکباره فشار زیاد و غیرقابل کنترلی به سرور سایت نیاید.

ت- مطالب فروم قدیم با سیستم آدرس دهی خاص خود در موتورهای جستجو و همچنین مطالب صفحه اول سایت ثبت شده اند و در صورت تغییر در آن، ثبت دوباره آنها در موتورهای جستجو با آدرس جدید مدتی زمان میبرد و همچنین تغییر حجم بالایی از آدرسهایی که به فروم قدیم منتهی میشد در مطالب صفحه اول آنهم به صورت دستی یک فرایند زمانبر بود

2- در مورد قالب سایت در حال حاضر چند قالب استاندارد روی این سیستم نصب شده است که هر کسی مطابق با سلیقه خود میتواند یکی از این قالبها را انتخاب و اجرا کند. این تغییر در پایین صفحات در سمت راست تحت عنوان «تغییر پوسته سایت» امکانپذیر است. به هر حال اگر نیاز به قالب جدیدی میباشد از طریق سایت

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
( که البته در حال حاضر به صورت موقت در دسترس نیست) قالب مورد نظر را انتخاب و آدرس آن را بفرمایید تا نصب و آماده استفاده شود.

3- سیستم فعلی این فروم نسخه نهایی سیستم IPB نیست و احتمالاً در ماههای آینده به نسخه 4 ارتقا می یابد. البته نسخه 4 در حال حاضر هم قابل استفاده است ولی ترجیح دادم که استفاده از آن حداقل بین فرومهای فارسی فراگیرتر شود و سپس در اینجا هم استفاده گردد تا از نظر رفع مشکلات و پشتیبانی با مشکلات کمتری مواجه شود.

به هر حال این فروم یک حالت نوپا دارد و تا رفع مشکلات آن راه درازی در پیش است. از دوستان تقاضا دارم حتی الامکان در کنار ذکر مشکلات راه حل هایی نیز که به ذهنشان میرسد و حالت عملی هم دارد بیان فرمایند.

با سپاس از همگی

لینک به دیدگاه

با سلام

اگر امکان داشت تاپیک های پر طرفدار یا لااقل بخشی از اونها  به اینجا هم منتقل میشد و واسه مابقی لینک میدادیم به انجمن قبلی  خیلی خوب میشد .بالاخره خیلی از دوستان زحمت میکشیدن وما هم استفاده می کردیم حیف میشه زحمت دوستان به هدر بره 

لینک به دیدگاه

جناب جعفری صحبتهای شما درست

ولی به نظر من به جای حل مشکلات صورت مسئله پاک شده. بله انتقال دیتابیس مشکلاتی را دارد و خیلی از فرومهای بزرگ این مشکل را به جان خریدند. ولی آیا بهترین راه حل عدم انتقل دیتا بیس بوده است؟!!

چیزی که من به وضوح میبینم در صورت عدم انتقال دیتابیس به هر روشی این فروم روز به روز رو به افول خواهد گذاشت. این کار مانند این است که ریشه های درختی را قطع کنیم و منتظر بمانیم تا ریشه جدید بزند.

به قول شما اسنجا نوپاست. آیا صحیح بود یک فروم رگ و ریشه دار را نوپا کنیم و منتظر بشیم که جوانه بزند؟!

جدای از سیتم دیتابس، امکانات فروم جدید در حدی نیست که بتوان موارد زیادی را فدای آن کرد و همان فروم قبلی هم مشکل عمده ای نداشت و مشکلات آن قابل تحمل بود. کما اینکه کاربران با آن کنار آمده بودند.

در مورد قالب هم منظور من از قالب این بود که هماهنگی با قبلی داشته باشد تا احساس غربت به وجود نیاید.

به هر حال با مجموع شرایطی که من میبینم تنها یک پیشنهاد دارم: برگشت به فروم قبلی و سپس بررسی امکان انتقال دیتابیس و اصلاح سایر موارد. در صورتی که ممکن شد انتقال نهایی در غیر اینصورت ماندن در همان فروم قبلی بسیار موثرتر است.

به نظر من اگر این بازگشت سریع انجام نگیرید لطمات بیشتری فروم خواهد خورد . 

این نظر شخصی من است و نهایت تصمیم با خود شما است. و من و بسیاری از دوستان به خاطر تعلق خاطری که داریم تنها نگران ایران سازه هستیم. همین

لینک به دیدگاه

قبلا هر روزبه ایران سازه سر می زدم، اما از زمان تغییر فروم به ندرت سر می زنم. انگیزه ای برای ادامه فعالیت نیست دیگه.

لینک به دیدگاه

واقعا انگیزه از بین رفته  هر سه یا چهار روز یک دفعه بجای هروز، کاش به فروم قبل بر می گشتیم.

لینک به دیدگاه

با سلام.

منم با همكار عزيز alen18 موافقم. به نظرم فروم قبلي با كاستي هايي كه داشت ، خيلي بهتر بود.

لینک به دیدگاه

با سلام به همکاران عزیز

بنده نیز با نظرات دوستان موافق هستم ، فروم جدید اشتیاق به سر زدن به سایت را کاهش داده

به نظرم محیط قبلی خیلی  مناسب تر بود

موفق باشید ;)

لینک به دیدگاه

باسلام وادب خدمت استاد عزیز جناب آقای مهندس جعفری وهمکاران محترم ایرانسازه
در ادامه نقل قول مهندسین گرانقدر،دراین فروم از همکاری و نشاط علمی (برخلاف فروم قبلی  ایرانسازه) خبری نیست .در رگ وخونش زندگی جریان ندارد،خیلی سرد وبی روح و حتی قابل تحسیین و مقایسه نیست،چون در فروم قبلی محیط خیلی دلچسب و پیگیری مباحث بسیار سریع ومفید ودوستانه صورت میگرفت انگار همه اعضاء یک خانواده بودند.و همین که صفحه اصلی نمایش داده میشد لذت میبردی وبا اشتیاق از همه مباحث سایت اطلاع پیدا میکردی.حقیقتش آدم بغض میکنه وقتی ایرانسازه رو به این شکل دور از روزهای ناب خودش میبینه؟!!!!!!!
در نهایت ضمن تشکر از شکیبایی مدیر محترم،اگر امکان تجدید نظر وجود دارد، برگشت به فروم قبلی را مورداولولیت  وعنایت ویژه قرار دهند.
ما بی صبرانه منتظریم تا رنگ ولعاب فروم قدیم ایرانسازه را دوباره در جلوی چشمانمان نظاره گر باشیم.
با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان

post-1148-0-46033500-1451151100_thumb.png

لینک به دیدگاه

سلام 

منم هرو به ایران سازه سر می زدم سعی می کردم در حد توانم کمک کنم و کمک بگیرمو اپدیت باشم حدود 3 سالی میشد که عضوم بودم با بیش از فک کنم 700 تا پست خیلی از کاربرا رو هم می شناختمو با هم رفیق بودیم ولی الان دیگه ایران سازه خیلی کم میام محیط تعغیر کرده خیلی

:(

لینک به دیدگاه

سلام. من هم با انتقادات کاملا موافق هستم. ای کاش میشد مجدد به فروم قدیم برگردیم. برای ما که چند سال هست با ایران سازه هستیم و هر روز با انگیزه به سایت سر میزدیم, ظاهر قدیمی فروم سابق نکته منفی نیست.

لینک به دیدگاه

با سلام. برخلاف نظر دوستان، من فکر میکنم فروم جدید قابلیت های بیشتری داره و خوب به مرور جا میفته.

همونطور که مهندس جعفری فرمودند امکان انتقال از فروم قدیم وجود نداشته والا اینکار انجام میشده.

البته گر چند که از این تغییرات سابقه خوبی ندیدم. یه فروم دیگه بود که دقیفا مشابه ایران سازه بود و بعد از تغییر ظاهر دیگه کلا تعطیل شد. امیدوارم ایران سازه به سرنوشت اون دچار نشه.

لینک به دیدگاه

با سلام

با وجود اينكه انجمن قبلي از پلتفرم بسيار ساده و ابتدايي تري بهره مي برد، به واسطه بار فني بالايي كه داشت در اين مدت 10 سال كاربران با اون اخت شده بودن.

پيشنهادي كه مي تونم داشته باشم اين هست كه لااقل صفحه اول سايت يا انجمن يا هرچي كه اسمش هست به لحاظ ظاهري به سايت قديمي شبيه بشه

با تشكر

لینک به دیدگاه

با سلام. برخلاف نظر دوستان، من فکر میکنم فروم جدید قابلیت های بیشتری داره و خوب به مرور جا میفته.

همونطور که مهندس جعفری فرمودند امکان انتقال از فروم قدیم وجود نداشته والا اینکار انجام میشده.

البته گر چند که از این تغییرات سابقه خوبی ندیدم. یه فروم دیگه بود که دقیفا مشابه ایران سازه بود و بعد از تغییر ظاهر دیگه کلا تعطیل شد. امیدوارم ایران سازه به سرنوشت اون دچار نشه.

دوست عزیز.

در صورتی که فروم یک فروم تفریجی بود شاید امکانات یک مورد چذاب بود ولی در محیط علمی برای دوستان امکانات کم مشکلی ایجاد نمی کرد. شاید مواردی جزئی بود ولی اینقدر حاد نبود.

درسته شاید به مرور جا بیفته. ولی این جا افتادن جریمش از دست دادن بخش عظیمی از کاربران و به خصوص کاربران قدیمی خواهد بود.

بنده خودم در حال دو سه روز یکبار به ایرانسازه سر می زنم و ان هم پیگیر بشم ببینم خبری از انتقال به فروم قبلی شده و یا اینکه تغییراتی جاصی شده یا نه. این سر زدن من نهایت تا یک ماه دیگر طول میکشد و کم کم فاصله این سر زدنها کمتر می شود و به فراموشی می رود.

در صورتی که من روزی 6-7 بار به ایرانسازه سر میزدم

این اتفقا برای بخش عطیمی از کاربران افتاده و حتی من برخی دوستان قدیم را می بینم که حتی عضو هم نشده اند.

امیدوارم زودتر مشکل حل شود. 

هنوز برای برگشت دیر نیست.

لینک به دیدگاه

با سلام و ادب :

قطعا تغيير يك رويه جافتاده به يك شيوه جديد بسيار سخت است . به نظر بنده سيستم قبلي كاملا جا افتاده و آشنا بود . قالب شكل گيري و ارسال پيام در هر انجمن با زير شاخه هاي آن بسيار جاافتاده و user friendly بود ليكن در اين فروم جديد جا داشت حداقل ساختار قبلي انجمنها و زير انجمنها به همراه عناوين تاپيكهاي مهم و يا پربازديد عينا منتقل مي شد . الان در اين فروم جديد عناوين انجمنها خيلي كلي شده است و اثري از تاپيكهاي مهم نمي باشد.

لینک به دیدگاه

با سلام حضور همکاران گرامی

ایرانسازه -چنانکه همه دوستان منصف معترفند- نقش مهمی در ارتقای دانش فنی ایفا کرده است. در روزگاری آغاز به کار کرد که فضای دانش فنی با برداشت های نادرست، رویه های غلط و برخی ساده انگاری ها رنگی روشن نداشت؛ دسترسی به منابع به سهولت امروز نبود و مهندسین جوان به خصوص در نقاط دیر و دور از مرکز تشنه آموختن مفاهیم درست حرفه اشان بودند. این حرکت آغاز شد و شگفتا که در زمانی کاملا مناسب این مهم به همت جناب مهندس جعفری سامان داده شده؛ آغاز به کار کرد. بدور از هرگونه تعارف باید اعتراف کرد تصمیم به استفاده از این بستر توسط ایشان؛ نشان از نوعی هوشمندی و آینده نگری دارد؛ که گمشده واقعی جامعه فنی روزگار ماست. همیشه در جمع همکارانم به رسم قدرشناسی یادآور شده ام بعد از بعضی اساتید دانشمند دانشگاهی، آقایان مهندس جعفری و مهندس باجی دینی سترگ بر گردن جامعه مهندسی عمران و در مبحث سازه های ساختمانی دارند. خدایشان نگهدار باد.

بدون شک تصمیم به تغییر محیط سایت تصمیمی دشوار بوده است؛ ولی به واسطه اعتمادی که به ایشان دارم، گمان می کنم، جناب مهندس جعفری در حد توان، بهترین تصمیم را گرفته اند؛ بنابراین وظیفه خود می دانم آنچه بضاعت حرفه ای ناچیزم اجازه می دهد از هیچ کوششی در جهت ارتقای سایت ایران سازه کوتاهی نکنم. اینکه دوستان بزرگواری -که از آنها بهره های علمی فراوان برده ام- از جمله جناب مهندس قهرمانی، جناب مهندس علوی، جناب مهندس رعیت آبادی و دیگر شایسته گان در سایت حضور دارند، پشت گرمم می کند که این شعله بر افروخته خواهد ماند. تنها از برادر بزرگوارم جناب مهندس جعفری استدعا دارم که نخست، اکنون و از همین آغاز راه، تمهیدی اتخاذ کنند که این سایت در آینده و بعد از گذشت زمان، دچار مشکل فنی مشابه نشود؛ دوم اینکه جمع بندی تاپیک های که به تشخیص ایشان از تاپیک های تاثیر گذار ایرانسازه بوده اند - و به اعتقاد من تعدادشان زیاد نیست- به نحوی مستقیما به این سایت منتقل شوند و در نهایت امتیاز دوستان مصنف این تاپیک ها که هم اکنون در این سایت جدید عضو شده اند به ایشان برگردانده شود تا به فضل پروردگار زمینه دلسردی احتمالی کاهش یابد.

لینک به دیدگاه

با سلام

به نظر بنده هم جناب جعفری تصمیم بدی نگرفته اند که بسا هزینه هم کرده و فروم رو تغییر داده اند

بهتر هست که تاپیک های مهم انجمن قبلی به اینجا منتقل بشه و یا اینکه حتی فروم قبلی منتقل بشه به اینطرف و امتیازات و یا تعداد پست های کاربران هم به آنها دوباره تعلق بگیرد

این قالب فروم هم اصلا دلچسب نیست و کاربر گریز است

لینک به دیدگاه

البته رشد شبکه های اجتماعی و در دسترس بودن سهل اونها هم در این روند کاهش بازدید تاثیر زیادی داشته و خوب شاید این همزمانی تغییر سایت با رشد شبکه های اجتماعی دلیل مضاعف بر کاهش بازدید سایت شده. همون دلیلی که جناب mehabb بهش اشاره کردن که کمبود منابع در زمانی باعث رونق گرفتن این سایت شده بود. ولی حالا سخنرانی ها و فایلها خیلی سریع روی شبکه های اجتماعی دست به دست میشه.

لینک به دیدگاه

سلام مجدد. حداقل ترتیبی اتخاذ گردد که تعداد پست های فروم قبلی هر کاربر هم زبر پروفایلش نشان داده شود. بالاخره انگیزه خواهد داد برای ادامه فعالیت پیش کسوت ها. با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام مجدد. حداقل ترتیبی اتخاذ گردد که تعداد پست های فروم قبلی هر کاربر هم زبر پروفایلش نشان داده شود. بالاخره انگیزه خواهد داد برای ادامه فعالیت پیش کسوت ها. با تشکر

همه این موارد منوط به انتقال دیتا بیس است که مئل اینکه قصد یا امکان انجام این کار وجود ندارد.

جناب جعفری نهایتا آیا تصمیم خاصی گرفتید؟ آیا امیدی به تغییرات هست یا خیر؟

نکته دیگری که وجود دارد تعداد کاربران فعال و غیر فعال ار دست رفته است:

تعداد کاربران ثبت شده فروم قبل جدود 132 هزار نفر بودند!!!! هر چقدر هم که این افراد نا فعال بوده باشند. ارتباطشان با سایت وجود داشت و حداقل اعتباری برای سایت جهت موارد تبلیغاتی و مرجعیت بخشیدن به سایت بود.

در حال حاضر تعداد کاربران اینن فروم فکر کنم حدود 1300 نفر باشند. تفاوت در اعداد نیز قابل توجه است!

لینک به دیدگاه

قبلا هر روزبه ایران سازه سر می زدم، اما از زمان تغییر فروم به ندرت سر می زنم. انگیزه ای برای ادامه فعالیت نیست دیگه.

من هم کاملا همین طور هستم .

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,040
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    ahmadiyahya
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176

mohsen6176 0