رفتن به مطلب

اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

• Administrators

با سلام میبخشید ...

هزینش تقریبا چقدره مهندس؟ یک تومن میشه؟

سلام

من دیروز قیمت گرفتم، همین 1 تومن در میاد

attachicon.gif

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

سیستم فعلی انجمن هم دارای لایسنس دائمی است و مشکلی از این نظر ندارد. در تحقیقاتی که زمان تغییر به فروم جدید داشتم سرجمع به این نتیجه رسیدم که سیستم IPB یا IPS نسبت به سیستم ویبولتن به روزتر هست هر چند که نسبت به ویبولتن تعداد سایتهای کمتری از آن استفاده میکنند و پشتیبانی ضعیفتری دارد. البته تا الان که حدود نه ماه میگذرد چندان مشکلی وجود نداشته است که نیاز به پشتیبانی باشد. همین سیستم هم مشابه ویبولتن امکان تبدیل و انتقال دیتاهای فروم قبلی را به جدید داشت ولی به دلایلی که قبلاْ در همین تاپیک توضیح دادم از این کار منصرف شدم و ترجیح دادم که یک فروم خام را جایگزین آن کنم. عمده دلایل به شرح زیر است:

1- دیتابیس فروم قدیم حجیم بوده و تضمینی برای انتقال تمام و کمال و بدون ایراد اطلاعات به سیستم جدید وجود نداشت

2- با انتقال اطلاعات٬ لینکهای صفحه اول که همگی به فروم قدیم متصل بود نیاز به بازبینی داشت که کار وقتگیری بود که از عهده بنده خارج بود.

3- فروم جدید از نظر اشغال فضای رم سرور و فشار بر سرور سیستم سنگینتری هست و در صورت اضافه شدن دیتابیس قدیمی به آن تبدیل به یک سیستم پرفشار بر سرور میشد که ایجاد مشکلاتی میکرد.

4- به دلیل امکانات محدود فروم قدیم و عدم وجود قابلیتهایی مثل ایجاد زیربخش و کلمات کلیدی در آن٬ در آن سیستم از یک فرم ساده برای بخش بندی فروم استفاده شده بود که در صورت انتقال اطلاعات به فروم جدید لازم بود که همان فرم ساده در فروم جدید نیز تکرار میشد تا اطلاعات فروم قدیم با آن همخوانی داشته باشد و به طور خاص باید تمام بخشهای فروم جدید مشابه فروم قدیم میشد و به طور خاص از ایجاد زیربخش که یک امکان خوب در فروم جدید است صرفنظر میشد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• تعداد پاسخ 91
  • زمان ایجاد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پست های محبوب

alen18

با سلام خدمت مدیر سایت و دوستان قدیمی بعد از آنکه تصمیم گرفته شد که انجمن به برنامه چدید انتقال پیدا کند، جدای از معایب و مزایای ذاتی اینکار انتظاری که میرفت با توجه به تعداد کاربران بالای سایت و جایی که در بین مهندسین داشت فرآیند انتقال با ظرافت خاصی انجام گیرد. بنده چون سالهاست در عرصه اینترنت فعال هستم و زمانی کار طراحی وبسایت انجتم میداد تغییرات اینچنین زیاد دیده بودم که اکثرا برای انجمن های یزرگ با دقت خاصی انجام شد به صورتی که حتی کاربران ماوجه تغییرا اساسی نشدند.  ولی متاسفانه به نظر بن

admin

اول از همه از تمام دوستانی که در جهت ارتقا سایت انتقاد و پیشنهاد میکنند تشکر میکنم. همین تغییر فروم به شکل امروزی به پیشنهاد یکی از کاربران همین سایت بوده است که بعد از حدود شش ماه بررسی و مطالعه روی آن ، این تغییر انجام شد. اما در مورد انتقادات دوستان : 1- اینکه اطلاعات فروم قدیم به جدید منتقل نشده است چند دلیل داشته است : الف- فروم قدیم جزوی از ملحقات سیستم مدیریت متحوای ایران نیوک بوده است که چندین سال است که این سیستم دیگر دارای پشتیبانی نیست. هر تغییری در آن ریسک از دست رفتن کل اطلاعات را

alen18

جناب جعفری صحبتهای شما درست ولی به نظر من به جای حل مشکلات صورت مسئله پاک شده. بله انتقال دیتابیس مشکلاتی را دارد و خیلی از فرومهای بزرگ این مشکل را به جان خریدند. ولی آیا بهترین راه حل عدم انتقل دیتا بیس بوده است؟!! چیزی که من به وضوح میبینم در صورت عدم انتقال دیتابیس به هر روشی این فروم روز به روز رو به افول خواهد گذاشت. این کار مانند این است که ریشه های درختی را قطع کنیم و منتظر بمانیم تا ریشه جدید بزند. به قول شما اسنجا نوپاست. آیا صحیح بود یک فروم رگ و ریشه دار را نوپا کنیم و منتظر بشیم

تصاویر ارسال شده

سه تا سوال داشتم :

1- آيا اين امكان وجود دارد كه بخشي از مهم ترين تاپيكهاي قبلي كه اطلاعات خوبي در آنها وجود دارد به اين سيستم جديد كپي شود ؟

مثلا طي مدت زماني و توسط تعدادي از كاربران از آن به اين كپي شوند 

موضوع دوم :

آخرین ارسال های انجمن هر چه میزنم و روز و هفته و ماه و ... را که انتخاب می کنم می نویسه متاسفانه ، مطلب جدیدی یافت نشد.

تنظیم خاصی داره؟

تنظیم خاصی ندارد الان امتحان کردم چنین مشکلی ندیدم دوباره امتحان کنید. احتمالاْ غیر از مورد روز و هفته از گزینه های دیگر در قسمت پایین هم تیک زده اید مثلاْ گزینه «فقط موضوعاتی که دنبال میکنید» یا گزینه «موضوعات مشترک شده». توجه کنید که میتوانید برای دیدن آخرین ارسالها چند شرط را همزمان فعال کنید که باعث محدودتر شدن اخرین ارسالهای نمایش داده شده شود

مهندس جعفري عزيز در صفحه اول سايت كه قبلا چند صفجه اي بود و الان فقط يك صفحه و 15 رديف است تمام موضوعات گذشته سايت براي كاربر قابل مشاهده بود به ترتيب آخرين ارسال در تاپيك رديف ميشد .

اما در صفحه آخرين ارسالهاي انجمن من فقط مطالب را ميبينم كه قبلا آنها را ديده باشم يا در آنها شركت كرده باشم و بطبع از موضوعاتي كه اصلا نديده ام بي خبرم و اگر در اون 15 سط صفحه اول هم نباشد قاعدتا اصلا من كاربر متوجه آن نميشوم . 

ملاحظه بفرماييد :

q78t_%D8%A2%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D9%86_%D8%heh6_%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87_%D8%A7%D9%

3- وقتي به تاپيكهاي چند صفحه اي ميرويم ، مرورگر به ص اول آن تاپيك ميرود و بايد مجدد به ص آخرش برويم. چطور ميشود تنظيم كرد كه مرورگر همان ابتدا به آخرين پست تاپيك برود ؟

لینک به دیدگاه

• Administrators

1- آيا اين امكان وجود دارد كه بخشي از مهم ترين تاپيكهاي قبلي كه اطلاعات خوبي در آنها وجود دارد به اين سيستم جديد كپي شود ؟

شاید به لحاظ فنی امکانپذیر باشد ولی اگر هم بشود من از نحوه انتقال اطلاع ندارم. به هر حال اطلاعات این تاپیکها در دسترس است و اگر سوالی در مورد بخشی از اطلاعات آن موجود باشد میتوان در یک تاپیک جدید در فروم جدید با نقل قول آن در مورد آن سوال کرد.

مهندس جعفري عزيز در صفحه اول سايت كه قبلا چند صفجه اي بود و الان فقط يك صفحه و 15 رديف است تمام موضوعات گذشته سايت براي كاربر قابل مشاهده بود به ترتيب آخرين ارسال در تاپيك رديف ميشد .

اما در صفحه آخرين ارسالهاي انجمن من فقط مطالب را ميبينم كه قبلا آنها را ديده باشم يا در آنها شركت كرده باشم و بطبع از موضوعاتي كه اصلا نديده ام بي خبرم و اگر در اون 15 سط صفحه اول هم نباشد قاعدتا اصلا من كاربر متوجه آن نميشوم . 

قسمت آخرین ارسالهای انجمن را خودتان در صفحه شخصی میتوانید تنظیم کنید که چند مورد باشد و از کدام انجمنها و یا اینکه اصلا ان را نبینید. اگر میخواهید هیچ تاپیکی را از دست ندهید و تنظیمات بیشتری برای دیدن آخرین تاپیک ها داشته باشید به جای صفحه اول انجمن صفحه زیر که در بالای صفحه اول انجمن به نام

Hidden Content

نامگذاری شده است را به جای صفحه اول انجمن همیشه باز کنید:

Hidden Content

3- وقتي به تاپيكهاي چند صفحه اي ميرويم ، مرورگر به ص اول آن تاپيك ميرود و بايد مجدد به ص آخرش برويم. چطور ميشود تنظيم كرد كه مرورگر همان ابتدا به آخرين پست تاپيك برود ؟

لینکهای صفحه اول سایت به صفحه اول تاپیک میرود ولی لینکهای صفحه اول انجمنها در قسمت آخرین ارسالها یا قسمتی که بالا توضیح دادم امکان آن را دارد که به آخرین پست برود. در صفحه اول انجمن قسمت آخرین ارسالها عنوان تاپیک با اولین پست تاپیک لینک شده است اما در جلوی عنوان تاپیک نام ارسال کننده و در زیر آن زمان آخرین ارسال را درج کرده است. زمان آخرین ارسال دارای یک لینک است که به آخرین پست تاپیک منتقل میشود و کافیست که آن را کلیک کنید 

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام

من دو روز است با فروم جديد مشكل دارم . صفحات درست باز نميشود . برخي مواقع با كليك روي لينك صفحات يك سايت تبليغاتي باز ميشود و در بين كامنتي كه خودم فرستادم يك عكس تبليغاتي نه چندان مطلوب مي آيد . كامنت كه ميفرستم به شكل علامت سوال و حروف لاتين مي آيد و بايد رفرش كنم تا درست شود .

آيا بقيه هم همين مشكلات را دارند ؟

لینک به دیدگاه

سلام. خدمت همه مهندسین گرامی

من همان چند روز اول به مدیر سایت پیام دادم که این فروم بدرد نمی خورد و باعث ریزش مخاطب می شود.

من خودم به مدت یک سال هر روز به این سایت سر می زدم، اما پس از ایجاد فروم جدید هر دو ماه یک بار سر می زنم.

انتقاد به مدیر محترم سایت:

جناب مهندس چرا وقتی که اکثر فعالان سایت از فروم جدید گله دارند شما به جای رفع این مشکل ، به نحوی گارد میگیرد که نه خوب است یا تلگرام مقصر است!!!!

به نظر من ایراد اول از جبهه شماست. شما قبول کنید که این فروم مشکل دارد و بشینید فکر اساسی بکنید.

پیشنهاد: تا جای ممکن شکل فروم جدید را مشابه فروم قبلی کنید . به شکلی کاربران قدیمی را تشویق کنید تا رغبت به فعالیت کنند.

...

اگر سخنی گفتم ، فقط در جهت کمک به بهترین سایت عمرانی بود و قصد دیگری نداشتم. با احترام و تشکر از مدیریت محترم سایت.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام. یک خواهش داشتم. لطفا برای صفحه اخرین ارسال های انجمن، دکمه قبل و بعد گذاشته شود.  با تشکر

لینک به دیدگاه

• Administrators

سلام. یک خواهش داشتم. لطفا برای صفحه اخرین ارسال های انجمن، دکمه قبل و بعد گذاشته شود.  با تشکر

اگر به صفحه آخرین ارسالهای انجمن به

Hidden Content

بروید این دکمه های قبل و بعد وجود دارد و میتوانید بر اساس تنظیمات دلخواه خودتان آخرین ارسالها را مشاهده نمایید.
لینک به دیدگاه

با تغییر سایت ایران سازه یاد نبود ثبات در وضعیت اقتصادی ایران افتادم! یعنی نمی شود روی پستهای ارسالی حساب باز کرد.

همانطور که ارزش پولمان یک لحظه یک سوم شد ایران سازه جدید هم زحمات قبلی را به باد داد. بسیاری از کاربران قدیمی را

از دست دادیم.

در این مملکت از عدم ثبات رنج بردم و پیر شدم در عرض 5 سال.

لینک به دیدگاه

سلام

چرا دانلود از سایت ایران سازه چقدر زجر آور است؟!!!

لینک به دیدگاه

با سلام

به طور اتفاقي اين پست رو متوجه شدم و گويا اكثريت ناراضي از تغييرات ايجاد شده هستند. حال به دلايلي كه تمامش برام روشن نبود.

من هم از كاربران قديم سايت ايران سازه بودم و همچنان هستم. تا حدودي با فضاي قبلي آن اشنايي دارم.

اما من وقتي متوجه شدم مديران سايت چنين نصميمي گرفتند و تغييراتي اين چنيني ايجاد كردند بسيار خرسند شدم و براي من خيلي راحت تر از سري قبل مطالب قابل دسترسي تر هستش...و حتي از نظر قالب و فرم سايت هم خيلي ميپسندم. با تمام احترام، نظرات دوستان برام تعجب برانگيز بود. :)

اما من هم قبول دارم كه ميتونه از نظر كيفيت بهتر از اين هم باشه. ولي فرم قبلي رو نه.

لینک به دیدگاه

سلام 

يك زماني انسان موتور بخار را اختراع كرد . تا آن زمان يك عده رعيت بودند يك عده ارباب . با اختراع موتوربخار عصر صنعت شروع شد و يك عده ارباب هاي با وجدان آمدند كه از حقوق رعيت‌ها دفاع كنند و گفتند بجاي استفاده از نيروي انساني از نيروي موتور بخار استفاده كننداما رعيت‌ها در مقابل اين تغييرات كه به نفع آنانم بود گارد گرفتند و نپذيرفتند و جنگ‌ها شد ولي موتوربخار تثبيت شد  . با اختراع كامپيوتر نيز همين اتفاقات تكرار شد . همواره انسان در مقابل نوآوري ها گارد گرفته است و همواره اين نوآوري‌ها خود را تثبيت كرده‌اند و آناني موفق تر هستند كه زودتر خود را با شرايط جديد وفق دهند .

لینک به دیدگاه

اگر مطالبی در فروم قدیم وجود دارد که دوستان مایلند در فروم جدید قرار گیرد چه اشکال دارد که هر کس با ذکر منبع و در قالب جدید دوباره آن را در ارسالهای خود بیاورد و یا اگرخواست مطلب جدیدی  به آنها اضافه کند

این کار در مطالب و یادداشتهای علمی و معتبرانجام می شود و با ذکر منبع فکر نمی کنم مانعی داشته باشد.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

از زحمات بی دریغ استاد در سایت ایرانسازه تشکر می کنم . ممنون .اینجا میام و مطالب رو می خونم .یا علی ایرانسازه زنده است .

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام..من نميتونم مطلب يا تايپيك جديد ارسال كنم؟ آيا محدود شدم؟؟

و چرا قادر به ارسال پيام به ادمين محترم نيستيم؟؟

با تشكر

لینک به دیدگاه

• Administrators

سلام..من نميتونم مطلب يا تايپيك جديد ارسال كنم؟ آيا محدود شدم؟؟

و چرا قادر به ارسال پيام به ادمين محترم نيستيم؟؟

با تشكر

چنین محدودیتی برای شما و هیچ کاربر دیگری قرار داده نشده است. لطفاً دوباره امتحان کنید. مثلاً با استفاده از لینک زیر قاعدتاً باید قادر باشید که در همین بخش تاپیک جدید ایجاد نمایید.

Hidden Content

لینک به دیدگاه

به نظر من تلگرام باعث مرگ خیلی ازسایت ها و وبلاگ ها شده است.

لینک به دیدگاه

به نظر من تلگرام باعث مرگ خیلی ازسایت ها و وبلاگ ها شده است.

با سلام.  به نظر من سایت جدید جذابیت قبل را ندارد. در سایت قبل من سعی میکردم هر روز مروری داشته باشم ولی در سایت جدید هیچگونه انگیزه ای ندارم.

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,089
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    rack
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt

hamidt 1

Members
    • mohsen6176