رفتن به مطلب
تالار گفتگوی ایران سازه، وبسایت تخصصی مهندسی عمران

alihbh

Members
  • تعداد ارسال ها

    3
  • تاریخ عضویت

  • آخرین بازدید

  • روز های برد

    1

آخرین بار برد alihbh در 25 دی

alihbh یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

درباره alihbh

  • درجه
    تازه وارد
  • تاریخ تولد تعیین نشده
  1. ممنون از پاسخگویی شما....پس در این حالت (که متنی که شما ذکر کردید یا مشابه آن در قرارداد نیامده است) استنباط من که در بالا ذکر کردم درست خواهد بود؟؟!! استنباط من این است که طبق بند ج ماده 29 هر کاری که خارج از برآورد به پیمانکار اعلام شود پیمانکار بایستی آنالیز خود را برای انجام کار به مشاور ارائه نماید و پس از توافق قیمت و تنظیم صورتجلسه فقط ضریب بالاسری به آن تعلق می گیرد ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- یه سوال دیگه هم ایجاد شد الان همین متنی که شما گفتید ناقض بند ج ماده 29 که در بالا آومده، نیست؟؟!!
  2. سلام و ممنون از پاسخگویی شما مجددا یادآوری میکنم که: طبق تعریف ابتدایی فهرست بهای ابنیه منظور از "فهرست بها و مقادیر منضم به پیمان" همان "برآورد پروژه" می باشد خط دوم و سوم این بند عنوان می کند پیمانکار بایستی آنالیز خود را برای انجام کار جدید (که در برآورد دیده نشده است) ارائه دهد پس حتی اگر کاری که در فهرست بها دارای آیتم هست هم می تواند تغییر قیمت پیدا کند، اینطور نیست؟ این جمله شما ناقض جمله آخر بند ج نیست؟؟ استنباط من این است که هر کاری که خارج از برآورد به پیمانکار اعلام شود پیمانکار بایستی آنالیز خود را برای انجام کار به مشاور ارائه نماید و پس از توافق قیمت و تنظیم صورتجلسه فقط ضریب بالاسری به آن تعلق می گیرد
  3. با سلام طبق تعریف ابتدایی فهرست بهای ابنیه منظور از "فهرست بها و مقادیر منضم به پیمان" همان "برآورد پروژه" می باشد، سوالاتی که طبق بند ج ماده 29 مطرح می شود این است (با فرض رعایت نمودن شروط 10 و 25 درصد): 1. طبق این بند حتی اگر کاری که برای انجام آن در فهرست آیتم دیده شده است نیز می تواند مورد توافق قرار گیرد و تغییر قیمت یابد؟؟؟ (مثلا اجرای بتن 25 مگاپاسکال با مبلغی غیر از مبلغ مندرج در فهرست بها) در این حالت کلیه کارهای جدید ابلاغی به پیمانکار به صورت آیتم جدید و ستاره دار لحاظ می شود؟؟ 2. برای تعیین قیمت جدید میتوان قیمت پایه برای انجام کار درنظر گرفت و سپس با اعمال ضرایب منطقه قیمت جدید را تعیین نمود؟ در این حالت ملاک تعیین صورتجلسات بایستی قیمت نهایی باشد یا میتوان قیمت پایه را لحاظ نموده و در صورت وضعیت ضرایب منطقه و پیمان را نیز علاوه بر بالاسری در آیتم جدید اعمال نمود؟؟

درباره ما

انجمن های گفتگوی ایران سازه ، وبسایت تخصصی مهندسی عمران

این انجمن ، نسخه جدید انجمن ایران سازه میباشد

Follow us

×