رفتن به مطلب

سوالات و حل تشریحی آزمون نظام مهندسی محاسبات پایه سه بهمن 94

اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

متن پیشنهادی بنده:

خواهشا مقدمه رو هر کس نامه نگاریش خوبه بنویسه من که هر چی مینویسم خوب در نمیاد.اما توضیحات سوالات:

۱.صورت سوال:در یک قاب ساختمانی ساده با مهاربندهای همگرای ویژه پس از اتمام عملیات تحلیل و طراحی و در هنگام تیپ بندی مقاطع اعضا افزایش مقطع کدامیک از اعضای قاب صحیح نیست؟(فرض کنید پس از تیپ بندی اعضا تحلیل و طراحی مجدد انجام نمی شود.همچنین فرض کنید سختی جانبی ستونها در برابر سختی جانبی مهاربندها بسیار ناچیز بوده و تغییر ابعاد اعضای قاب تاثیری در نحوه توزیع نیروی جانبی قاب بین عناصر مقاوم ندارد.)

پاسخ مساله و ابهامات:افزایش مقاطع مهاربندها(اگر یکسان نباشد) ممکن است موجب تغییر توزیع سختی و نیرو در سازه شود.همچنین ممکن است موجب نامنظمی پیچشی در سازه شود.از طرف دیگر در صورت افزایش مقاطع مهاربندها نیروهای اتصالات دچار تغییر می شود پس اتصالات باید بار دیگر طراحی شوند.با توجه به توضیحات فوق افزایش مقطع مهاربند بدون انجام تحلیل و طراحی مجدد مجاز نیست.

از طرفی اگر مقطع ستونها افزایش یابد باز هم نیروی اتصالات دچار تغییر شده و به ناچار دوباره باید طراحی شوند.چون طبق صورت سوال تغییر مقاطع پس از اتمام تحلیل و طراحی و در مرحله تیپ بندی اعضا انجام می شود.

با توجه به نکات بالا ما نه مجاز به افزایش مهاربندها هستیم نه ستونها.به همین دلیل این تست دو جواب داشته و به نظر اینجانب باید حذف گردد.

فعلا این سوال رو دنظر بگیرین تا برسیم به سوال سیلو.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• تعداد پاسخ 261
  • زمان ایجاد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پست های محبوب

admin

حل تشریحی آزمون نظام مهندسی محاسبات پایه سه بهمن 94 ( سوالات 1 تا 30) منبع:  Hidden Content Give reaction or reply to this topic to see the hidden content. کانال تلگرام دکترمسعود حسین زاده اصل دانلود ازمنبع یا از پیوست     ---------------------------- دانلود سوالات آزمون محاسبات94 بهمن c303کد منبع: Hidden Content Give reaction or reply to this topic to see the hidden content. &#

Fredcivil

متن پیشنهادی بنده: خواهشا مقدمه رو هر کس نامه نگاریش خوبه بنویسه من که هر چی مینویسم خوب در نمیاد.اما توضیحات سوالات: ۱.صورت سوال:در یک قاب ساختمانی ساده با مهاربندهای همگرای ویژه پس از اتمام عملیات تحلیل و طراحی و در هنگام تیپ بندی مقاطع اعضا افزایش مقطع کدامیک از اعضای قاب صحیح نیست؟(فرض کنید پس از تیپ بندی اعضا تحلیل و طراحی مجدد انجام نمی شود.همچنین فرض کنید سختی جانبی ستونها در برابر سختی جانبی مهاربندها بسیار ناچیز بوده و تغییر ابعاد اعضای قاب تاثیری در نحوه توزیع نیروی جانبی قاب بین عنا

Barazandeh123

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و همکاران عزیزم لطفا هر سوالی رو که همگی به این نتیجه رسیدیم که ایراد داره و چند نوع برداشت از حل سوال میشده و مشکل از طراح سوال بوده رو هر چه زودتر جمع بندی کنیم و به صورت یه نامه تایپی یا دست نوشته فکس کنیم به دفتر مقررات ملی آقای محمدی مسئول آزمون ها تا رسبدگی بشه قبل از اینکه سازمان سنجش رسیدگی کلی رو انجام داده باشه..چون این حق همه ماست اینا همیشه و در هر آزمون چند تا سوال مبهم طرح میکنن تا وقت همه گرفته شه و درگیر اون سوالا شن و این اصلا انصاف نیست چون اگر وق

تصاویر ارسال شده

ریاست محترم دفتر امور مقررات ملی ساختمان 
با سلام و احترام 
ما عده ای (اینجانب) از شرکت کنندگان آزمون محاسبات عمران بهمن ماه 94 نسبت به سوالات ... تا ... دفترچه سری 303A  که دارای ابهام می باشد اعتراض داریم خواهشمند است جهت جلوگیری از تضییع حقوق شرکت کنندگان نسبت به بررسی و در صورت صلاحدید حذف سوال مذکور اقدام مقتضی مبذول فرمائید
ابهامات
1-
قبلاً از حسن توجه و همکاری شما صمیمانه سپاسگزاریم.

لینک به دیدگاه

دوستان بنده بلد از مشورت با یکی از دوستان و کمی تفکر به این نتیجه رسیدم که متن بالا رو اصلاح کرده و از خیر طول موثر بگذرم.برخی دوستان گفتند k برابر یک می باشد درست است ولی متاسفانه تنها دلیل منطقیشان این بود که قاب مهاربندی شده و مفصلی است و k یک می باشد و همگی انها متاسفانه از اثبات این مساله بدلیل بنیه علمی ضعیفشان عاجز بودند.مطمینا همین الان هم نمیتوانند ثابت کنند و این موضوع رو بدون دانستن دلیل آن حفظ کرده اند.

اما در مورد ادله دوستان که گفتن طراحی اتصالات بعد از طراحی کامل ستون و تیر انجام می شود باید به صورت مساله هم نگاه کنید.در پرانتز گفته شده که افزایش مقطع بعد از اتمام تحلیل و طراحی و در هنگام تیپ بندی اعضا انجام می شود.پس در این مورد اتصالات باید دوباره طرح شوند.پس باز هم هنوز سوال مبهم بوده و دو جواب دارد.

از همه مهندسان واقعی و دوستان با سواد در این سایت هم به خاطر اشتباه و کم دقتی خود در محاسبه k معذرت میخام.البته ای کاش یکی از دوستان تونسته بود با دلیل این موضوع رو ثابت کنن که باز هم تاکید میکنم برخی دوستان نمیتوانند این موضوع را ثابت کنند که اگر اون موضوع رو با دلیل اثبات میکردن این قدر شهامت داشتم از اونا نیز معذرت بخام.

با تشکر و عذر خواهی فراوان

لینک به دیدگاه

متن پیشنهادی بنده:

خواهشا مقدمه رو هر کس نامه نگاریش خوبه بنویسه من که هر چی مینویسم خوب در نمیاد.اما توضیحات سوالات:

۱.صورت سوال:در یک قاب ساختمانی ساده با مهاربندهای همگرای ویژه پس از اتمام عملیات تحلیل و طراحی و در هنگام تیپ بندی مقاطع اعضا افزایش مقطع کدامیک از اعضای قاب صحیح نیست؟(فرض کنید پس از تیپ بندی اعضا تحلیل و طراحی مجدد انجام نمی شود.همچنین فرض کنید سختی جانبی ستونها در برابر سختی جانبی مهاربندها بسیار ناچیز بوده و تغییر ابعاد اعضای قاب تاثیری در نحوه توزیع نیروی جانبی قاب بین عناصر مقاوم ندارد.)

پاسخ مساله و ابهامات:افزایش مقاطع مهاربندها(اگر یکسان نباشد) ممکن است موجب تغییر توزیع سختی و نیرو در سازه شود.همچنین ممکن است موجب نامنظمی پیچشی در سازه شود.از طرف دیگر در صورت افزایش مقاطع مهاربندها نیروهای اتصالات دچار تغییر می شود پس اتصالات باید بار دیگر طراحی شوند.با توجه به توضیحات فوق افزایش مقطع مهاربند بدون انجام تحلیل و طراحی مجدد مجاز نیست.

از طرفی اگر مقطع ستونها افزایش یابد باز هم نیروی اتصالات دچار تغییر شده و به ناچار دوباره باید طراحی شوند.چون طبق صورت سوال تغییر مقاطع پس از اتمام تحلیل و طراحی و در مرحله تیپ بندی اعضا انجام می شود.

با توجه به نکات بالا ما نه مجاز به افزایش مهاربندها هستیم نه ستونها.به همین دلیل این تست دو جواب داشته و به نظر اینجانب باید حذف گردد.

سلام خواهشا سوال مربوط به حداکثر فاصله میلگرد های طولی در سازه های بنایی را هم مطرح نمایید

لینک به دیدگاه

متن پیشنهادی بنده:

سلام خواهشا سوال مربوط به حداکثر فاصله میلگرد های طولی در سازه های بنایی را هم مطرح نمایید
حتما دوست خوبم.این موضوع رو نمیدونم شما و یا یکی دیگه از دوستان کاملا به درستی مطرح کرد و من هم ادامه دادم ولی دوستان چون اکثرشون مثل من با توجه به پاسخ نامه اقای حسین زاده درست زدن مخالفت کردن با حذف این سوال.این سوال هم به نظر من باید حذف شه.

شرمنده دوستان وقتی با گوشی دو تا پست جدا میذارم بهم میچسبن.حال در مورد سوال سیلو

ابهامات:همان طور که ملاحظه می فرمایید در سوال فوق حداقل نیروی برشی زلزله مورد سوال است.طبق بند ۵-۳-۱ ایین نامه ۲۸۰۰ ویرایش چهارم این مقدار برای سازه های غیر ساختمانی غیر مشابه با ساختمان با استفاده از رابطه v=0.09w محاسبه می شود که در این مساله این مقدار برابر ۱۶۲۰ کیلو نیوتن است که این عدد در گزینه ها وجد ندارد.به نظر می رسد رابطه مورد استفاده برای این سازه v=ABI/R که در این مساله عدد ۱۱۲۵۰ کیلونیوتن است مد نظر طراح بوده است.به نظر اینجانب استفاده از لفظ حداقل بی مورد بوده و موجب سر درگمی برخی داوطلبین و تضییع حق آنها شده است.با توجه به موارد فوق به نظر اینجانب سوال فوق حذف شود.

دوستان چند تا نکته:

این سوالایی که اقای حسین زاده حل کردن کدش چیه؟

به نظرم حتما صورت سوال رو بنویسیم و فقط به شماره و کد مورد نظر اکتفا نکنیم.البته چون من الان دارم با گوشی می نویسم وبه لپ تاپ دسترسی ندارم صورت سوال رو ننوشتم ولی اخر سر وقتی خواستیم جمع بندی کنیم حتما صورت سوالا رو هم بنویسیم.

من هیچ وقت ادبیاتم خوب نبوده خواهشا تذکرات لازم برای بهتر شدن متن داده شود.

دوستان ایا سایت دیگه ای هست که میخاد مثل ما اعتراض بده؟که ما باهاش همکاری کرده و یه اعتراض واحد بفرستیم تا تاثیرش بیشتر بشه؟

لینک به دیدگاه

دوستان اعتراض رو هم فکس کنید هم برین تو سایت مقررات ملی و تو قسمت  "ارتباط با ما و گزارش تخلف " متن اعتراض رو ایمیل کنید . فراموش نکنید شماره عضویت و داوطلبی و تماس رو حتما قید کنید .

یادتون باشه هر اندازه تعداد معترضین بیشتر باشه ترتیب اثر بهتری داده میشه . پس کار رو به دیگران نسپرید و خودتون هم اعتراض بزنید .

درسئوال مربوط به برش در پلان ساختمان به بند 3-3-2-2 رجوع کنید که گفته در ساختمانهای منظم در پلان در طبقاتی که برش در آنها از 35درصد برش پایه تجاوز کند، حداقل دو دهانه سیستم مقاوم جانبی در هر سمت مرکز جرم ، در هر دو امتداد عمود بر هم موجود باشد p برابر 1 می باشد . ولی دکتر حسین زاده فرموده اگر با روش اول انجام شود pبرابر 1.2 می باشد و اگر با روش ب انجام شود دقیقا نمیشه گفت 1.2 هست یا کمتر . من خودم ضریب 1.2 رو لحاظ کردم و 3000 بدست اوردم . احتمال خیلی زیاد هم میدم طراح منظورش 3000 بوده . ولی به هر حال دارای شبهه است و قابل اعتراض .

دوستان لطف کنن نظر بدن

راجع به سئوال دیوار برشی کسی توضیح کامل نمیده  که کاملا فنی باشه؟

لینک به دیدگاه

سوال مربوط به برش در پلان(سوال ۱۷ در پاسخنامه اقای حسین زاده)

ضریب نامعینی p طبق بند ۳-۳-۲ آیین نامه ۲۸۰۰ ویرایش چهارم صورت می پذیرد.برای تعیین آن باید برش پایه هر طبقه مشخص شود که این امر نیز فقط با دانستن ارتفاع و جرم هر طبقه میسر است(در صورت سوال هیچ اشاره ای به مشابه بودن طبقات سازه نشده است) از این رو امکان تعیین برش وارد بر هر طبقه وجود ندارد.از طرف دیگر باید خصوصیات مقطع مهاربند برای محاسبه ظرفیت کششی و فشاری و هندسه آنها ارایه می شد.

با توجه به نکات فوق محاسبه دقیق ضریب p با توجه به داده های مساله غیر ممکن است.از این رو هم جواب ۲۵۰۰ که با استفاده از p=1 و هم جواب ۳۰۰۰ که با استفاده از p=1.2 محاسبه شده اند میتوانند صحیح باشند و از این لحاظ مساله مبهم است و به نظر این سوال باید حذف گردد.بهتر بود طراح سوال اطلاعات بیشتری راجب مساله ارایه می داد یا به طور صریح مقدار دقیق ضریب p در صورت مساله بیان می شد.

لینک به دیدگاه

سلام

بچه درمورد سوال فاصله میله گردهای موازی با مقطع ستون حسابی بررسی و تحقیق کردم مطمئنم اون سوال اشتباه و باید حذف بشه این سوال رو حتما بفرستید

لینک به دیدگاه

سلام

بچه درمورد سوال فاصله میله گردهای موازی با مقطع ستون حسابی بررسی و تحقیق کردم مطمئنم اون سوال اشتباه و باید حذف بشه این سوال رو حتما بفرستید

بله دوست عزیز کاملا حق با شماسن باید حذف شه چون حتما باید اندازه خاموت داده شه.شما اگه به دلیل دیگه ای میگین غلطه توضیح بدین تا احتمال حذف سوال بیشتر شه.

سعی می کنم تا یکی دو ساعت متن اون سوال رو هم آماده کنم.فقط عاجزانه از دوستان میخام مشارکت کنند و نظرشون رو راجب متن اعتراضاتی که بچه ها پست میکنن بگن تا بهتر نتیجه بگیریم.هم ایرادهای نگارشی و از اون مهتر ایرادات علمی پست های بنده که بدون تردید زیادن.بازم خواهش میکنم نظر بدین نظر تک تک دوستان مهمه. دوست عزیز نگین بفرستین منتظر بقیه نباشین شما هم لطف کنین بفرستین.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. خسته نباشید. احیانا کسی سوالات کد A  رو داره. ممنون میشم اگه برام بفرسته. majid.m.rah@gmail.com

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من الان که دقت می کنم با توجه به تعریف کلاف قایم در مبحث ۸ کلاف قایم چون که هیچ گونه نقش بار بری ندارد باید از همان مقادیر تجویزی مبحث ۸ برای این مقطع که همان پوشش بتن ۲۵ و خاموت ۶ میلی متر است استفاده کنیم و نیاز به اشاره به اندازه خاموت نبوده.در حل اقای حسین زاده هم به نظرم اشتباه حل شده و تاثیر خاموت در نظر گرفته نشده.به نظرم این سوال مشکلی از این لحاظ ندارد اگه شما مشکل دیگری میبینین لطف کنین مطرح کنین.

لینک به دیدگاه

دوستان فعلا متوجه شدم که اون سوال مربوط به دیوار برشی حل اقای حسین زاده درسته و حل اقای حقگو احتملا اشتباهه.چون طبق مبحث ۹ h ارتفاع کل دیواره نه یک طبقه.

در مورد سوال فاصله میلگردها در کلاف فعلا مشکل خاصی دیده نمیشه ولی به نظر میرسه هر دو پاسخنامه اشتباه حل کردن چون خاموت رو در نظر نگرفتن.خود من هم خاموت رو تو حل در نظر نگرفتم و به نظر میرسه حق با دوستانی باشه که میگن باید از خاموت حداقل ۶ استفاده می شد و محاسبات بر اساس اون باشه.

در مورد پی یکم موضوع فرق میکنه.در این سوال بکی از گرینه ها تنش متوسط 200.6 میاد که اختلاف ناچیزی با مقدار مجاز ۲۰۰ داره یعنی خیلی کمتر از یک درصد اختلاف که همون طور که میدونین این درصد خطا در مهندسی عمران قابل قبوله.اما یکی دیگر از گزینه ها تنس متوسط ۴۸ میاد هر چند که از تنش مجاز کمتره اما این اختلاف با مقدار مجاز بسیار فاحش است.بسته به اینکه تو کلید نظام پاسخ صحیح رو کدوم بزنند ( که به نظر این حقیر گزینه ۲۰۰ خواهد بود) گروه دیگه میتونین به درستی معترض شن.حتی کسایی که سوالو نزدن میتونن ادعا کنن که این موضوع موجب سر در گمی اونها شده و باعث شده این سوال رو جواب ندن.

دوستان روی این سوال پی حساب ویژه ای باز کنین.مخصوصا اونایی که این سوالو نزدن یا غلط زدن(البته هنوز معلوم نیست کی درست زده کی غلط).این سوال به نظرم یه هدیه است به لب مرزی ها.خواهشا روی این سوال سرمایه گذاری کنین هر طور شده باید این سوالو حذف کنیم.فکر میکنم این موضوع هر چقدر هم سخت باشه سختیش قابل مقایسه با چند ماه خوندن دوباره محاسبات نیست.

دوستان خواهشا مشارکت کنین.

لینک به دیدگاه

ببینید در مورد سئوال فاصله میلگرد در کلاف  عمودی یک مورد خاص مثال زده و گفته حداکثر فاصله در این کلاف چقدر میشود . در اینگونه موارد باید به مقدار دقیق رسید . یعنی طراح سئوال باید مقدار دقیق رو بده . اگر طراح منظورش لحاظ کردن خاموت هم بوده باید عدد 300-2*5-2*25-2*6  = 228 رو در پاسخ ها قرار میداد. اینو مطمئن باشین منظور طراح همون جواب 240 بوده . اگر میبینین این سئوال گیج کننده بوده باید اعتراض زد . 

جالبه در مورد حداقل نیروی برشی سیلو کسی نظری نمیده . اونکه از همه تابلوتره . حداقل نیرو کجا و نیروی موجود کجا

دوستا لطفا جمع بندی کنین

به این نکته هم دقت کنید که بند 4 مشخصات و محل تعبیه میلگردها در کلاف قائم گفته " در اطراف میلگردهای طولی بادی حداقل 25 میلیمتر پوشش بتن وجود داشته باشد" .پس مطمئنا پاسخ 240 درست می باشد .

دوستا لطفا انرژیتون رو بزارین روی1- p و 2-حداقل برش سیلو 3- نیروی پی  4- فاصله خاموت ها در تیر با شکل پذیری متوسط 5- سئوال مربوط به بادبند و ستون

قابل ذکره که من سه تا از سئوال های بالا رو برای خودم درست فرض کرده ولی با این وجود باز اعتراض میزنم . پس جسارتا لطف کنین منافع شخصیتون رو در نظر نگیرین

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

به وضوح در مبحث 8 ذکر شده برای کلاف قائم پوشش از روی میلگرد قائم باید لحاظ بشه و مقدار ان هم 25 میلیمتر باشه. پس جایی برای اعتراض به این سوال باقی نمی مونه.

1- من هم مانند اقای Fredcivil حتم دارم سوال ستون روی پی منفرد میتونه دو جوابه باشه چون : 

اولا به سادگی محاسبه می شود که حداکثر بعد پی باید برابر 1.8 متر باشد، ثانیه اگر مقدار نیروی 160 کیلونیوتنی را بر سطح پی منفرد تقسیم کنیم مقدار تنش متوسطی که محاسبه میشود (با فرض پی صلب و خاک دانه ای باید تنش متوسط را با مجاز مقایسه کرد) برابر با 49.38 می شود که از مقدار مجاز (یعنی 200) کوچکتر می باشد پس این میتواند درست باشد چون حداکثر نیرویی می باشد که تنش محاسبه شده از ان، کمتر از مقدار مجاز می باشد، از طرفی اگر نیروی 650 کیلونیوتنی نیز بر سطح پی تقسیم شود مقدار تنش زیر پی کمی بیشتر از مقدار مجاز می شود و برابر با 200.6 می شود که این هم می تواند درست باشد چون نزدیکترین جواب به جواب صحیح می باشد . پس اگر از نظر اقتصادی به مسئله نگاه کنیم نیروی 650 کیلونیوتنی درست است اما اگر از نظر ایمنی به مساله نگاه شود نیروی 160 کیلونیوتنی درست است. پس این سوال دو گزینه ای می باشد و باید نمره ان به همه تعلق بگیرد. 

2- سوال یوار برشی اساتید هر کدام با درک شخصی خودشون از مبحث نهم حل کرده اند. چون در بندی از آیین نامه مبحث نهم ذکر شده(بچه ها بندش به خاطرم نیست) که باید برای محاسبه h/l حداکثر این مقدار در طبقات لحاظ بشه نه ارتفاع کل دیوار به طول ان. از طرفی به نظر شما میتوان مطمئن شد تیرهای داخل دیوار برشی میتوانند دیوار را در ارتفاع تفکیک کنند؟ پس این سوال ابهام آیین نامه ای دارد. 

3- سوال حداقل برش پایه که اصلا نیازی به بحث ندارد و به راحتی قابل اعتراض می باشد چون اشتباه نگارشی دارد.

4- برای سوال مهاربند آقای دکتر حسین زاده اشتباه کرده اند. چون قاب ساده است و سختی قاب فقط به سختی اعضای مهاری بستگی دارد تغییر مقطع ستون باعث ایجاد نامنظمی در سازه نمیشه. به هر حال خود میدانید می تونید به این سوال هم اعتراض کنید.

از همه مهمتر بچه ها حتم داشته باشید هرسوالی کوچکترین ابهام آیین نامه ای یا نگارشی داشته باشه حذف میشه. من سوالات دوره پیش رو دیدم. از دید همه حل کنندگان این سوالات هیچ سوال مشکل داری وجود نداشته ولی چهارتا حذف شده.

لینک به دیدگاه

و اما در مورد دیوار برشی  و تعریف hw ایین نامه گفته ارتفاع کل دیوار یا دیافراگم ، ارتفاع قطعه ای از دیافراگم  یا دیوار و بند 9-23-4-5-2-3 اشاره کرده که در تعیین مقاومت برشی نهایی مقطه بیشترین مقدار hw/lw رو باید در نظر گرفت . بعید میدونم این سئوال مشکلی داشته باشد .

لینک به دیدگاه

و اما در مورد دیوار برشی  و تعریف hw ایین نامه گفته ارتفاع کل دیوار یا دیافراگم ، ارتفاع قطعه ای از دیافراگم  یا دیوار و بند 9-23-4-5-2-3 اشاره کرده که در تعیین مقاومت برشی نهایی مقطه بیشترین مقدار hw/lw رو باید در نظر گرفت . بعید میدونم این سئوال مشکلی داشته باشد .

بله حق با شماست ولی وقتی داخل دیوار تیر وجود داشته باشد باید چگونه عمل کرد؟

لینک به دیدگاه

یه سئوال در مورد پی داشتم 

مگه سئوال نگفته که حداکثر مقدار p  که میتونه وارد بشه بین 160 و 650 خب مطمئنا 650 حداکثره خب . میشه راهنمایی کنین .

لینک به دیدگاه

مگه سئوال نگفته که حداکثر مقدار p  که میتونه وارد بشه بین 160 و 650 خب مطمئنا 650 حداکثره خب . میشه راهنمایی کنین .

اگر مقدار 650 کیلونیوتن بر سطح پی تقسیم بشه مقدار تنش متوسط از مقدار مجاز یعنی 200 بیشتر میشه و برابر 200.6 میشه. باز هم بعضی از داوطلبین پیش خودشون فکر میکنند چون مقدار تنش محاسبه شده از مقدار مجاز بیشتر میشه پس مجاز به اعمال این نیرو نیستیم. پس باید 160 درست باشه.به هر حال جواب این سوال به این بستگی دارد که با چه دیدی به مساله نگاه کنیم. ایمنی یا اقتصادی؟ شانس آوردید همچنین سوالی داشتید.

اگر نظر من حقیر رو بخواید در این دوره 5 سوال حذفه.برید خوش باشید.

لینک به دیدگاه

بله حق با شماست ولی وقتی داخل دیوار تیر وجود داشته باشد باید چگونه عمل کرد؟واقعا نمیدونم چون این سئوال رو من هم حل نکردم . اگه کسی میدونه منم خوشحال میشم یاد بگیرم

اگر مقدار 650 کیلونیوتن بر سطح پی تقسیم بشه مقدار تنش متوسط از مقدار مجاز یعنی 200 بیشتر میشه و برابر 200.6 میشه. باز هم بعضی از داوطلبین پیش خودشون فکر میکنند چون مقدار تنش محاسبه شده از مقدار مجاز بیشتر میشه پس مجاز به اعمال این نیرو نیستیم. پس باید 160 درست باشه.به هر حال جواب این سوال به این بستگی دارد که با چه دیدی به مساله نگاه کنیم. ایمنی یا اقتصادی؟ شانس آوردید همچنین سوالی داشتید.

اگر نظر من حقیر رو بخواید در این دوره 5 سوال حذفه.برید خوش باشید.

پس باید اعتراض زده بشه چون منطفی نیست یه دفعه از 650 بریم روی 160 خیلی با هم اختلاف دارن .منظورم اینه که به خاطر .6 اضافه گزینه 160 که خیلی پایین تره انتخاب بشه

لینک به دیدگاه

بهتون پیشنهاد میکنم اعتراضات خودتون رو جدا بفرستید. روی هر سوالی که کوچکترین ابهامی وجود داره دقیق بشید. باور کنید سازمان مقررات ملی سازمان منصفی هست و نمیذاره حق کسی پایمال بشه. به امید موفقیت شما. از همه دوستان به خصوص آقای fredcivil عذرخواهی میکنم.

لینک به دیدگاه

با سلام

بنده در سوال فاصله میلگردها دچار اشتباه شدم وحق با دوستانه چون ایین نامه پوشش اطراف میلگرد طولی رو داده.

دوستان در مورد سیلو هم هر چند درست زدم بنده ولی این سوال رو جز اعتراضات قرار داده ایم.

در مورد سوال دیوار برشی باید کمی بیشتر تحقیق کرد.

اون سوال مربوط به p هم که نوشتیم توپستای قبلی قراره دوستان رو اون هم اعتراض بدن

در مورد پی و ستون واقعا به نظرم یه سوال طلایی هستش میشه با کمی همت حذفش کرد.

در مورد سوال ستون و مهاربند درسته سازه مفصلیه ولی به نظرتون تغییر مقطع ستون موجب تغییر نیروی برشی اتصال تیر به ستون نمیشه؟به نظر من رو این سوال هم اعتراض بدیم چون ممکنه اگه حذف شه یکی به خاطر این سوال قبول شه .به هر حال سنگ مفت و گنجشک هم مفت.بازم هر چی دوستان بگن.

بهتون پیشنهاد میکنم اعتراضات خودتون رو جدا بفرستید. روی هر سوالی که کوچکترین ابهامی وجود داره دقیق بشید. باور کنید سازمان مقررات ملی سازمان منصفی هست و نمیذاره حق کسی پایمال بشه. به امید موفقیت شما. از همه دوستان به خصوص آقای fredcivil عذرخواهی میکنم.

فدا مدا
لینک به دیدگاه

دوستان تقریبا کلیه سوالات مبهم و دو جوابی مشخص شدند.بیایید سوالاتو یکی یکی نوشته و موارد ابهام را زیر بنویسیم  و زود بفرستیم

لینک به دیدگاه

دوستان دیوار برشی رو چگونه مطرح کنیم؟به نظر من این طور بگیم که بر مبنای مبحث نهم h ارتفاع کل دیواره ولی در این مساله در طول دیوار تیر وجود داره پس باید طول دیوار برابر ارتفاع طبقه باشه گه از این لحاظ با h تعریف شده در مبحث نهم مغایره و اینجا در تعریف h ایین نامه ابهام داره.همین موضوع باعث دودلی بعضی داوطلبین شده و باعث شده تا این سوال رو پاسخ ندن.

به نظر من هم امسال بین ۳ الی ۵ سوال حذف میشن.

منتظر پیشنهاد دوستان هستم

لینک به دیدگاه

متن زیر برا شروع خوبه؟

ریاست محترم دفتر امور مقررات ملی ساختمان

با سلام و احترام

به استحضار می رساند در آزمون اخیر محاسبات (بهمن 94) در چندین سوال موارد ابهام به نظر میرسد که در ذیل به این سوالات و دلایل ابهام پرداخته شده است.امید است با حسن توجه آن مقام محترم نسبت به بررسی این موارد اقدام شود تا حقی از هیچ یک از داوطلبان شرکت کننده در این آزمن ضایع نگردد.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. در مورد سوال  سازه بنایی یه نگاه به این بندازید نظر بدین.صفحه 76 سازه های بنایی سری عمران

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,126
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    autogsteks
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• mohsen6176

mohsen6176 0

Members
    • ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt