رفتن به مطلب

سوالات و حل تشریحی آزمون نظام مهندسی محاسبات پایه سه بهمن 94

اشتراک گذاری

پست های پیشنهاد شده

من فعلا این متنو آماده کردم:

هرچی لازمه بفرمایید اضافه کنم.

با سلام و احترام خدمت همه دوستان

بنده تا ساعت 13 امروز همین متن پیوست جناب mehdiyeganeh84 ارسال میکنم.

به چه شماره ای باید فکس کرد.

با سلام

دوستانی که نسبت به سوالات دارا ابهام معترض هستند به شیوه های زیر اقدام کنند:

Tarvij@inbr.ir 

02188646109 فکس 

ارسال اعتراضات و نامه­های الکترونیکی از طریق ایمیل daftar@inbr.ir 

پاسخگویی به سوالات و ابهامات آزمونهای رشته عمران و ترافیک(آقای مهندس نورمحمدی) ۸۲۲۴۴۱۹۷

فقط قبل از فکس نسبت به صحت شماره اطمینان حاصل کنند.

این متن را یکی از دوستان دوره قبل ارسال کردن

با سلام و احترام

همان­طور که مستحضر هستید در آزمون مرداد امسال در رشته عمران محاسبات چند سوال مبهم و چند گزینه ای وجود دارد که از شما درخواست حذف این سوالات رو دارم. این سوالات در گروه A عبارتند از:

1.

2.

3.

4.

بدیهی است این آزمون مچ گیری و کنکور دبیرستانی ها نیست که بعضی طراحان سوال دچار توهم مکتب گرایی شده­ اند. این یک آزمون تعیین سطح و تشخیص توانایی مهندسان در استفاده مناسب از مباحث مقررات ملی ساختمان هست. امید است دفتر مقررات ملی ساختمان با توجه ویژه به سوالات فوق الذکر در خصوص بهینه کردن کیفیت آزمون اهتمام ویژه نمایند همانطور به نظر میرسد نسبت به سالهای گذشته تلاش های محسوسی در این خصوص صورت گرفته است.

پیشاپیش از بذل توجه و مساعدت­های حضرات عالی کمال تشکر را دارم.

و من الله توفیق

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• تعداد پاسخ 261
  • زمان ایجاد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پست های محبوب

admin

حل تشریحی آزمون نظام مهندسی محاسبات پایه سه بهمن 94 ( سوالات 1 تا 30) منبع:  Hidden Content Give reaction or reply to this topic to see the hidden content. کانال تلگرام دکترمسعود حسین زاده اصل دانلود ازمنبع یا از پیوست     ---------------------------- دانلود سوالات آزمون محاسبات94 بهمن c303کد منبع: Hidden Content Give reaction or reply to this topic to see the hidden content. &#

Fredcivil

متن پیشنهادی بنده: خواهشا مقدمه رو هر کس نامه نگاریش خوبه بنویسه من که هر چی مینویسم خوب در نمیاد.اما توضیحات سوالات: ۱.صورت سوال:در یک قاب ساختمانی ساده با مهاربندهای همگرای ویژه پس از اتمام عملیات تحلیل و طراحی و در هنگام تیپ بندی مقاطع اعضا افزایش مقطع کدامیک از اعضای قاب صحیح نیست؟(فرض کنید پس از تیپ بندی اعضا تحلیل و طراحی مجدد انجام نمی شود.همچنین فرض کنید سختی جانبی ستونها در برابر سختی جانبی مهاربندها بسیار ناچیز بوده و تغییر ابعاد اعضای قاب تاثیری در نحوه توزیع نیروی جانبی قاب بین عنا

Barazandeh123

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و همکاران عزیزم لطفا هر سوالی رو که همگی به این نتیجه رسیدیم که ایراد داره و چند نوع برداشت از حل سوال میشده و مشکل از طراح سوال بوده رو هر چه زودتر جمع بندی کنیم و به صورت یه نامه تایپی یا دست نوشته فکس کنیم به دفتر مقررات ملی آقای محمدی مسئول آزمون ها تا رسبدگی بشه قبل از اینکه سازمان سنجش رسیدگی کلی رو انجام داده باشه..چون این حق همه ماست اینا همیشه و در هر آزمون چند تا سوال مبهم طرح میکنن تا وقت همه گرفته شه و درگیر اون سوالا شن و این اصلا انصاف نیست چون اگر وق

تصاویر ارسال شده

با سلام.اون سوال ستون روی پی منفرد دقت کنین که ایین نامه نوشته مساحت A2 طبق مبحث نهم مساحتی است که با A1 هم هم مرکز بوده و هم متشابه باشد.به کلمه متشابه دقت کنین شما فقط دارین روی هم مرکز بودن ایندو زوم میکنین.پس در این حالت حداکثر مساحت هم مرکز و متشابه همون ۶۰۰ در ۶۰۰ هستش.الان تو کارگاهم مبحث حه پیشم نیست تا ص دقیقشو بگم ولی اگه تو مبحث ۹ نیگا کنین یه همچین موضوعی رو نوشته.دقت کنین اگه طبق گفته دوستان مساحت رو ۶۰۰ در ۷۰۰ بگیرین دو مساحت متشابه نمیشن(چون مربع و مستطیل هیچ وقت مشابه نمیشن)

در مورد دیوار برشی مگه ایین نامه نگفته باید بزگترین حالت رو برایh/l گرفت؟تا الفا مورد نظر بدست آید؟

در مورد اون نامه ای که دوستان پیشنهاد دادن به نظر من کمی غیر مودبانه و گستاخانه هستش ومعلومه از روی عصبانیت نوشته شده.به نظرم اگه با لحن ملایم تری نوشته شه تاثیر گذاریش خیلی بیشتره.

در مورد سوال مهاربند و ستون بنده بعد مدتی تفکر و البته پرس و جو از اساتید و مهندسین محاسب با تجربه به این نتیجه رسیدم که فقط گزینه مهاربند درسته و سوال دو گزینه ای نیست.اگر استدلال های من باعث گمراهی دوستان شده عذر میخام و اگه با کسی تند حرف زدم هم پوزش می طلبم.دوستمون هم که میگن اقای میر باقری گفتن گزینه مهاربند درسته و فکر میکنم هیچ حرفی باقی نمونه.بازم از تمام دوستان عذر میخام کم دقتی کردم اشتباه از من بود.من این سوال رو ستون زدم و کاملا هم عادلانه هستش به خاطر این سوال جریمه شم و چند درصدی نمرم بیاد پایین چون فردا ممکنه همین اشتباهات ساده باعث بازی با زندگی زن و بچه مردم بشه.

در مورد سوال حداکثر تنش پی هم جز اعتراضات باید در نظر بگیریم.

دوستان در مورد سوال فاصله خاموت ها در ناحیه غیر بحرانی هم به نظر من اعتراض بدیم احتمال ۲۰ درصد وجود داره حذف شه.

لینک به دیدگاه

هیچ کدام از شماره های موجود پاسخ نمیدن . از دوستان مقیم تهران کسی نمیتونه یه اماری بگیره ببینه این شماره فکس درسته یا نه. 

لینک به دیدگاه

لطفا متن و بزارید

لینک به دیدگاه

این متن مناسبی هست. فقط سوالات باقی مانده را اضافه کنید.

دوستان سوال پی موسسه جهش مقدار خروج از مرکزیت را اشتباه در نظر گرفته مقدار e=0.6 m فاصله مرکز پی از زمین همسایه هست.

دوستان لطفا متن دیوار برشی را هم قرار بدید. باتشکر.

لینک به دیدگاه

این متن مناسبی هست. فقط سوالات باقی مانده را اضافه کنید.

دوستان سوال پی موسسه جهش مقدار خروج از مرکزیت را اشتباه در نظر گرفته مقدار e=0.6 m فاصله مرکز پی از زمین همسایه هست.

دوستان لطفا متن دیوار برشی را هم قرار بدید. باتشکر.

به هر حال ابعاد پی همون 1.8 متر بدست می آید و سوال دوجوابه میباشد.

لینک به دیدگاه

دوستان کسی راجب سوال دیوار برشی یه چیز محکمه پسند نداره؟به نظر من تو مبحث 9 به صراحت گفته شده نسبت بیشتر برای h/l رو برای محاسبه آلفا بگیریم.من این متن اعتراضی زیر رو میخام امشب ایمیل کنم البته بعد ویرایش.

2-ابهامات:همان طور که ملاحظه می فرمایید در سوال فوق حداقل نیروی برشی زلزله مورد سوال است.طبق بند ۵-۳-۱ ایین نامه ۲۸۰۰ ویرایش چهارم این مقدار برای سازه های غیر ساختمانی غیر مشابه با ساختمان با استفاده از رابطه v=0.09w محاسبه می شود که در این مساله این مقدار برابر ۱۶۲۰ کیلو نیوتن است که این عدد در گزینه ها وجود ندارد.به نظر می رسد رابطه مورد استفاده برای این سازه v=ABI/R که در این مساله عدد ۱۱۲۵۰ کیلونیوتن است مد نظر طراح بوده است.به نظر اینجانب استفاده از لفظ حداقل بی مورد بوده و موجب سر درگمی برخی داوطلبین و تضییع حق آنها شده است.

3-سوال مربوط به برش در پلان(سوال ۱۷ در پاسخنامه اقای حسین زاده)
ضریب نامعینی p طبق بند ۳-۳-۲ آیین نامه ۲۸۰۰ ویرایش چهارم صورت می پذیرد.برای تعیین آن باید برش پایه هر طبقه مشخص شود که این امر نیز فقط با دانستن ارتفاع و جرم هر طبقه میسر است(در صورت سوال هیچ اشاره ای به مشابه بودن طبقات سازه نشده است) از این رو امکان تعیین برش وارد بر هر طبقه وجود ندارد.از طرف دیگر باید خصوصیات مقطع مهاربند برای محاسبه ظرفیت کششی و فشاری و هندسه آنها ارایه می شد.
با توجه به نکات فوق محاسبه دقیق ضریب p با توجه به داده های مساله غیر ممکن است.از این رو هم جواب ۲۵۰۰ که با استفاده از p=1 و هم جواب ۳۰۰۰ که با استفاده از p=1.2 محاسبه شده اند میتوانند صحیح باشند و از این لحاظ مساله مبهم است و به نظر این سوال باید حذف گردد.بهتر بود طراح سوال اطلاعات بیشتری راجب مساله ارایه می داد یا به طور صریح مقدار دقیق ضریب p در صورت مساله بیان می شد.

4-سوال مربوط به پی ستون:

برای انکه پی به کشش نیفتد باید6 e<=a/ که در نتیجه a=2.4  متر غیر قابل قبول است.از طرفی طبق جدول صفحه 30 مبحث 7،برای خاکهای دانه ای بر روی پی صلب باید رابطه زیر برقرار باشد:

ظرفیت باربری مجاز>تنش متوسط-----------------------

پس باید داشته باشیم:                                                      200  <  p/a^2

به بررسی گزینه ها می پردازیم:                                                                                                                

1-320/1.2^2=222         2-160/1.8^2=49.38        4-650/1.8^2=200.6

با توجه به محاسبات فوق نزدیکترین جواب به تنش مجاز گزینه 4 است.اما این گزینه مقداری بیش از تنش مجاز می باشد.از طرفی گزینه 2 نیز می تواند صحیح باشد اما اختلاف بسیاری با تنش مجاز دارد.متاسفانه موضوع فوق موجب سر در گمی  بسیاری از داوطلبین شده و موجب شده ایشان به این سوال پاسخ ندهند.

5-سوال فاصله خاموتها:

طبق بند 9-23-1-2 مبحث نهم در طراحی ساختمان های مشمول فصل ضوابط ویژه برای طراحی در برابر زلزله ،رعایت ظوابط سایر فصول مبحث نهم به جز مواردی که در این فصل(فصل ضوابط ویژه برای طراحی در برابر زلزله)به نحو دیگری مقرر شده الزامی است.بنابراین برای طراحی قاب های خمشی متوسط باید به جای استفاده از ضوابط قابهای خمشی معمولی از ضوابظ این فصل استفاده شود.

سوال فوق حداکثر فاصله خاموتها در ناحیه غیربحرانی را می خواهد.طبق بند 9-23-3-1-2-6 مبحث نهم در ناحیه غیر بحرانی اعضای خمشی فاصله خاموتها نباید بیشتر از نصف ارتفاع موثر مقطع باشد.در این بند هیچ گونه توضیح اضافه یا ارجاع به بندهای دیگر وجود ندارد.در حالی که در بند 9-15-6-4 همین مبحث اشاره شده است فاصله خاموتها در ناحیه غیر بحرانی تیر d/2 بوده و اگر مقدار نیروی برشی نهایی از مقدارمشخصی که توسط این بند تعیین شده بیشتر گردد فاصله فوق باید به نصف مقدار فوق یعنی d/4 تقلیل یابد.

با توجه به نکات بالا به نظر اینجانب ،تعیین فاصله خاموتها در اعضای خمشی در ناحیه غیر بحرانی برای قاب های خمشی متوسط مبهم می باشد چراکه طبق بند 9-23-1-2 برای قابهای خمشی متوسط باید از ضوابط مربوط به قابهای خمشی متوسط استفاده شود و متاسفانه این بند فقط به ذکر این نکته که فاصله خاموتها در ناحیه غیر بحرانی باید d/2 باشد بسنده کرده و هیچ گونه توضیح اضافی،تبصره ویا ارجاع به بندهای دیگر در این بند مشاهده نمی شود.متاسفانه این ابهام در مبحث نهم موجب سردرگمی و تضییع حق برخی داوطلبین شده است.

لینک به دیدگاه

سلام راجع به دیوار برشی چیزی پیدا نکردید

لینک به دیدگاه

سلام راجع به دیوار برشی چیزی پیدا نکردید

توجه کنید اقای مهندس، در مبحث نهم ذکر شده برای تعیین الفا باید حداکثر نسبت ارتفاع به طول دیوار را در قطعات مختلف دیوار لحاظ کنید. منظور از قطعه چیست؟ آیا در مواقعی که در بین طبقات در محل دیوار برشی تیر قرار میگیرد برای تعیین الفا باید مقادیر نسبت ارتفاع به طول دیوار را در طبقات مختلف محاسبه کرده و سپس ماکزیمم انها را برای محاسبه الفا بکار برد؟ (دکتر حقگو اینگونه عمل کرده است. در واقع تفسیر ایشون از این بند مبحث نهم اینگونه است) یا انکه چه داخل دیوار تیر باشد چه نباشد باید ارتفاع کل دیوار را در تمام طبقات به طول آن تقسیم کرد و سپس مقدار الفا را تعیین کرد. (دکتر حسین زاده اینگونه عمل کرده است).

لینک به دیدگاه

دوستان این سوال دیوار برشی رو که دوستمون گفتن با همین استدلال بفرستین.ای کاش زودتر گفته بودین تا من هم این سوال رو میفرستادم.الان دوباره یه ایمیل دیگه میفرستم.

لینک به دیدگاه

مهندس جان به کدوم ایمیل کردید؟آدرس ایمیلم بگید ما هم بفرستیم.

لینک به دیدگاه

دوستان این سوال دیوار برشی رو که دوستمون گفتن با همین استدلال بفرستین.ای کاش زودتر گفته بودین تا من هم این سوال رو میفرستادم.الان دوباره یه ایمیل دیگه میفرستم.

سلام بنده این متن رو فرستادم، شما هم ایمیل دوم بفرس فقط همین سوال رو ارسال کنید.

ابهامات : در مبحث نهم بند 9-23-4-5-2-2 ذکر شده برای تعیین ضریب الفا باید حداکثر نسبت ارتفاع به طول دیوار را در قطعات مختلف دیوار لحاظ کنید. منظور از قطعه چیست؟ آیا در مواقعی که در بین طبقات در محل دیوار برشی تیر قرار میگیرد برای تعیین ضریب الفا باید مقادیر نسبت ارتفاع به طول دیوار را در طبقات مختلف به صورت جداگانه محاسبه کرده و سپس ماکزیمم انها را برای محاسبه الفا بکار برد؟ یا اینکه چه داخل دیوار تیر باشد چه نباشد باید ارتفاع کل دیوار را در تمام طبقات به طول آن تقسیم کرد و سپس مقدار الفا را تعیین کرد. از طرفی در شکل مشخص نیست تیر داخل دیوار می تواند دیوارهای طبقات را از هم تفکیک کند یا خیر؟ این سوال ابهام آیین نامه­ای دارد.

مهندس جان به کدوم ایمیل کردید؟آدرس ایمیلم بگید ما هم بفرستیم.

با سلام

دوستانی که نسبت به سوالات دارا ابهام معترض هستند به شیوه های زیر اقدام کنند:

Tarvij@inbr.ir 

02188646109 فکس 

ارسال اعتراضات و نامه­های الکترونیکی از طریق ایمیل daftar@inbr.ir 

پاسخگویی به سوالات و ابهامات آزمونهای رشته عمران و ترافیک(آقای مهندس نورمحمدی) ۸۲۲۴۴۱۹۷

فقط قبل از فکس نسبت به صحت شماره اطمینان حاصل کنند.

دوستان کسی راجب سوال دیوار برشی یه چیز محکمه پسند نداره؟به نظر من تو مبحث 9 به صراحت گفته شده نسبت بیشتر برای h/l رو برای محاسبه آلفا بگیریم.من این متن اعتراضی زیر رو میخام امشب ایمیل کنم البته بعد ویرایش.

2-ابهامات:همان طور که ملاحظه می فرمایید در سوال فوق حداقل نیروی برشی زلزله مورد سوال است.طبق بند ۵-۳-۱ ایین نامه ۲۸۰۰ ویرایش چهارم این مقدار برای سازه های غیر ساختمانی غیر مشابه با ساختمان با استفاده از رابطه v=0.09w محاسبه می شود که در این مساله این مقدار برابر ۱۶۲۰ کیلو نیوتن است که این عدد در گزینه ها وجود ندارد.به نظر می رسد رابطه مورد استفاده برای این سازه v=ABI/R که در این مساله عدد ۱۱۲۵۰ کیلونیوتن است مد نظر طراح بوده است.به نظر اینجانب استفاده از لفظ حداقل بی مورد بوده و موجب سر درگمی برخی داوطلبین و تضییع حق آنها شده است.

3-سوال مربوط به برش در پلان(سوال ۱۷ در پاسخنامه اقای حسین زاده)

ضریب نامعینی p طبق بند ۳-۳-۲ آیین نامه ۲۸۰۰ ویرایش چهارم صورت می پذیرد.برای تعیین آن باید برش پایه هر طبقه مشخص شود که این امر نیز فقط با دانستن ارتفاع و جرم هر طبقه میسر است(در صورت سوال هیچ اشاره ای به مشابه بودن طبقات سازه نشده است) از این رو امکان تعیین برش وارد بر هر طبقه وجود ندارد.از طرف دیگر باید خصوصیات مقطع مهاربند برای محاسبه ظرفیت کششی و فشاری و هندسه آنها ارایه می شد.

با توجه به نکات فوق محاسبه دقیق ضریب p با توجه به داده های مساله غیر ممکن است.از این رو هم جواب ۲۵۰۰ که با استفاده از p=1 و هم جواب ۳۰۰۰ که با استفاده از p=1.2 محاسبه شده اند میتوانند صحیح باشند و از این لحاظ مساله مبهم است و به نظر این سوال باید حذف گردد.بهتر بود طراح سوال اطلاعات بیشتری راجب مساله ارایه می داد یا به طور صریح مقدار دقیق ضریب p در صورت مساله بیان می شد.

4-سوال مربوط به پی ستون:

برای انکه پی به کشش نیفتد باید6 e<=a/ که در نتیجه a=2.4  متر غیر قابل قبول است.از طرفی طبق جدول صفحه 30 مبحث 7،برای خاکهای دانه ای بر روی پی صلب باید رابطه زیر برقرار باشد:

ظرفیت باربری مجاز>تنش متوسط-----------------------

پس باید داشته باشیم:                                                      200  <  p/a^2

به بررسی گزینه ها می پردازیم:                                                                                                                

1-320/1.2^2=222         2-160/1.8^2=49.38        4-650/1.8^2=200.6

با توجه به محاسبات فوق نزدیکترین جواب به تنش مجاز گزینه 4 است.اما این گزینه مقداری بیش از تنش مجاز می باشد.از طرفی گزینه 2 نیز می تواند صحیح باشد اما اختلاف بسیاری با تنش مجاز دارد.متاسفانه موضوع فوق موجب سر در گمی  بسیاری از داوطلبین شده و موجب شده ایشان به این سوال پاسخ ندهند.

5-سوال فاصله خاموتها:

طبق بند 9-23-1-2 مبحث نهم در طراحی ساختمان های مشمول فصل ضوابط ویژه برای طراحی در برابر زلزله ،رعایت ظوابط سایر فصول مبحث نهم به جز مواردی که در این فصل(فصل ضوابط ویژه برای طراحی در برابر زلزله)به نحو دیگری مقرر شده الزامی است.بنابراین برای طراحی قاب های خمشی متوسط باید به جای استفاده از ضوابط قابهای خمشی معمولی از ضوابظ این فصل استفاده شود.

سوال فوق حداکثر فاصله خاموتها در ناحیه غیربحرانی را می خواهد.طبق بند 9-23-3-1-2-6 مبحث نهم در ناحیه غیر بحرانی اعضای خمشی فاصله خاموتها نباید بیشتر از نصف ارتفاع موثر مقطع باشد.در این بند هیچ گونه توضیح اضافه یا ارجاع به بندهای دیگر وجود ندارد.در حالی که در بند 9-15-6-4 همین مبحث اشاره شده است فاصله خاموتها در ناحیه غیر بحرانی تیر d/2 بوده و اگر مقدار نیروی برشی نهایی از مقدارمشخصی که توسط این بند تعیین شده بیشتر گردد فاصله فوق باید به نصف مقدار فوق یعنی d/4 تقلیل یابد.

با توجه به نکات بالا به نظر اینجانب ،تعیین فاصله خاموتها در اعضای خمشی در ناحیه غیر بحرانی برای قاب های خمشی متوسط مبهم می باشد چراکه طبق بند 9-23-1-2 برای قابهای خمشی متوسط باید از ضوابط مربوط به قابهای خمشی متوسط استفاده شود و متاسفانه این بند فقط به ذکر این نکته که فاصله خاموتها در ناحیه غیر بحرانی باید d/2 باشد بسنده کرده و هیچ گونه توضیح اضافی،تبصره ویا ارجاع به بندهای دیگر در این بند مشاهده نمی شود.متاسفانه این ابهام در مبحث نهم موجب سردرگمی و تضییع حق برخی داوطلبین شده است.

مشکل دیوار برشی در تعیین ضریب آلفا مربوط به تعیین ارتفاع دیوار هست. آیا ارتفاع دیوار در طبقه بیشتر را در نظر بگیریم یا ارتفاع دیوار در تمام طبقات؟ آیا تیر باعث قطع دیوار شده یا نه؟

به ایمیل زیر بفرستید:

daftar@inbr.ir

لینک به دیدگاه

این شماره درسته ؟ شماره اشتباهی نفرستیم جای دیگه منکه شماره های دفتر مقررات رو میگیرم کسی جواب نمیده

لینک به دیدگاه

دوستان حداقل ایمیل ها رو سریعتر بفرستین تا قبل اینکه کلیدو بدن این کار رو بکنین لطفا.خواهشا اون قضیه شماره فکس رو هم روشن کنین.

لینک به دیدگاه

دوستان حداقل ایمیل ها رو سریعتر بفرستین تا قبل اینکه کلیدو بدن این کار رو بکنین لطفا.خواهشا اون قضیه شماره فکس رو هم روشن کنین.

با سلام

بنده دیشب ارسال کردم.

لینک به دیدگاه

نده هم فرستادم ولی نمیدونم شماره فکس و ایمیل درسته یا نه

یه موقع الکی نفرستیم بعد ببینیم مثلا فکس یه ارگان دیگه بوده

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز این لینک رو بررسی کنید.

بطور معمول پس از درج سوالات و کلید آنها در سامانه، متقاضیان می توانند اعتراضات خود به سوالات آزمون
را به این دفتر ارسال نمایند. اعتراضات پس از رسیدگی توسط کمیته هاي تخصصی اصلی و تجدیدنظر
درصورت تایید در تصحیح پاسخنامه هاي کلیه شرکت کنندگان حسب مورد لحاظ خواهد شد. بدیهی است
نظر کمیته هاي تخصصی تجدیدنظر درخصوص صحت و سقم اعتراضات واصله فصل الختام بوده و غیرقابل
تغییر است. اعتراضات مربوط به تصحیح پاسخنامه ها می بایست به روالی که در راهنماي اعلام نتایج آزمون
17775 (سازمان سنجش) ارسال شود. - درج می شود در مهلت زمانی مقرر به نشانی صندوق پستی 355
اعتراض به تصحیح برگه هاي معماري طراحی نیز می بایست در مهلت زمانی مقرر مندرج در راهنماي اعلام
19935 (دفتر مقررات ملّی ساختمان) ارسال - نتایج آزمون با ذکر مشخصات کامل به صندوق پستی 573
شود.

رصورت نياز به اطلاعات بيشتر متقاضيان مي‌توانند همه روزه در ايام اداري فقط از ساعت 14:00 لغايت 16:00 با كارشناسان ذيربط تماس حاصل نمايند.
كارشناس آزمون: خانم روزبهاني 82244189

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
لینک به دیدگاه

احتمالا تا 15 اسفند پاسخ اولیه را قرار بدهند و تا حدود 6 روز وقت برای اعتراض هست که فایل WORD  برای اعتراض را قرار میدن. ولی تا قبل از این تاریخ تمام دوستان اعتراض خودشون را ارسال کنند. باتشکر.

لینک به دیدگاه

بله هم قبل گذاشتن کلیدها و هم بعد اون اعتراض میدیم البته اکه این سوالات مبهم رو حذف نکنن

لینک به دیدگاه

بچه ها پیگیری کنید تورو خدا دوره قبلی همین طوری داوطلب ها پیگیری کردن چندتا سوال حذف شد ونمرش به همه داده شد مطمئنن سازمان حقمون رو نمی خوره

لینک به دیدگاه

بچه ها پیگیری کنید تورو خدا دوره قبلی همین طوری داوطلب ها پیگیری کردن چندتا سوال حذف شد ونمرش به همه داده شد مطمئنن سازمان حقمون رو نمی خوره

ان شاء الله امیدوار باشید. بنده احتمال میدم 3 تا سوال حذف بشه.

لینک به دیدگاه

ان شاء الله امیدوار باشید. بنده احتمال میدم 3 تا سوال حذف بشه.

بله . من هم موافقم. حذف 3 سوال از ازمون این دوره حتمی می باشد. حذف تا 5 سوال نیز محتمل می باشد.

لینک به دیدگاه

تو ایمیلی که می زنیم آیا باید شماره داوطلبی هم بنویسیم؟

لینک به دیدگاه

تو ایمیلی که می زنیم آیا باید شماره داوطلبی هم بنویسیم؟

بنده شماره داوطلبی را ننوشتم ولی فکر کنم در مدت اعتراض که خودشون اعلام می کنند نیاز باشه در فرم وارد کرد.

لینک به دیدگاه

دوستان همه اعتراض زدین ؟ کسی شماره ها رو چک نکرد؟

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

• 220 نظرسنجی در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی

1. 1. نظر شما در مورد ارجاع نظارت در نظام مهندسی چیست؟

• موافقم
      • مخالفم
      • با انجام اصلاحاتی در فرآیند موجود، موافقم

• آمارهای کاربران

• کل کاربران
      12,128
    • بیشترین افراد آنلاین
      17,603

جدیدترین کاربر
    autogsteks
  • چه کسانی آنلاین هستند؟ (مشاهده لیست کامل)

• در حال حاضر هیچ کاربر عضوی آنلاین نیست
  • کاربران

• mohsen6176

mohsen6176 0

Members
    • ramin1357

ramin1357 4

Members
    • rahmatii

rahmatii 34

Members
    • hamidt